fbpx 935 | Strzelec Opolski

935

Numer wydania 935

(31)
wtorek, 1 Sierpień, 2017

Korki albo 300 milionów!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 28 lipca, o 4.00 nad ranem na autostradzie A4 doszło do wypadku. Pod Górą św. Anny kierowca ciężarowego iveco najechał na tył stojącego na poboczu ciężarowego mercedesa, który zatrzymał się w wyniku awarii. Szoferka iveco została zmiażdżona, ucierpiał kierowca, którego trzeba było odwieźć do szpitala. Na dodatek o dwa rozbite tiry otarł się jeszcze kierowca fiata. Karambol spowodował, że trzy pasy ruchu zostały zablokowane. Na miejscu pracowali strzeleccy policjanci i służby ratunkowe. Na czas ich działań autostrada w obu kierunkach była zablokowana.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uciekł konwojentom
Czy tu powstanie radar?
Pobity walczy o życie
Jubileusze biskupa
Mógł zginąć rażony prądem!
Szpital na minusie i plusie...
Z nadzieją, że się ludzie uśmieją
Z więzienia do straży

Zniszczył auta, teraz okradł sklep

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dziwne, że jest na wolności

W ciągu ostatnich miesięcy w gminie Kolonowskie doszło do porwania i uszkodzenia kilku samochodów prywatnych przedsiębiorców, jeden z pojazdów spłonął. Policja ustaliła, że sprawcą tych przestępstw jest mieszkaniec Kolonowskiego. 20-latek przyznał się do zarzucanych czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że jest on także sprawcą kradzieży na stadionie Unii Kolonowskie.

Mężczyzna nie został aresztowany, zastosowano wobec niego dozór policyjny. Taki rozwój wypadków martwił mieszkańców. Mówili o tym radni na sesji 26 czerwca.

Nowy samochód dla Rozmierzy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strażacy z OSP Rozmierz mają powód do świętowania. W sobotę, 22 lipca, otrzymali nowy samochód bojowy marki Mercedes. Zakup auta był możliwy dzięki wsparciu gminy Strzelce Opolskie oraz oczywiście samych strażaków. Podczas uroczystości uhonorowano także druhów za zasługi dla pożarnictwa. Nie obyło się bez gratulacji, symbolicznego poświęcenia wozu i przecięcia wstęgi.

Samochód został uruchomiony i wykonał honorową rundę wokół wioski. Strażakom życzymy, by nowe auto służyło długo i przede wszystkim bezpiecznie!

Dominika Zagórowicz

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rozliczyli mnie w ciemno?
Smród w mieście
Strzelecki BIP jest niekompletny

Sauny i zjeżdżalnie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kto ma ochotę wymoczyć się w jacuzzi? Według planów ratusza niedługo będzie można zrobić to w strzeleckim Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu. Na ostatniej sesji rady miasta jednogłośnie przeszła uchwała powierzająca spółce Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja drugi etap budowy CRWiS.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mistrz nożyczek zawitał do Strzelec
Plac zabaw już otwarty
Kropla na wagę życia
Zabierają mi zieleń
Nowotko poszedł na spacer...

Aktywny piknik dla całej rodziny

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po raz pierwszy na toszeckim wzgórzu, 29 lipca, odbył się aktywny i rodzinny piknik. Była to dobra okazja, by wspólnie z całą rodziną spędzić sobotnie przedpołudnie.

Forma rodzinnego pikniku ma na celu zachęcenie rodzin do wspólnych ćwiczeń i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ponadto promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców, integracja społeczności oraz wzmacnianie więzi rodzinnych sprzyja takim porankom.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przechodząc, aż miło popatrzeć...
Podążali drogą Jakuba
Rolniku, nie zapomnij o zwrocie!

Uchwała niezgodna z prawem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czy istniejący od ponad siedmiu lat Zespół Szkół Gminy Izbicko przestanie istnieć? Uchwała o jego powołaniu została zaskarżona przez wojewodę opolskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, gdyż narusza ona ustawę z dn. 7 września 1991 r. o systemie oświaty. Zgodnie z tą ustawą, w zespół można było włączyć tylko placówki różnego typu. Tymczasem w gminie w jego skład wchodzą, oprócz gimnazjum i przedszkoli, trzy szkoły podstawowe. WSA na rozprawie 25 lipca w sentencji wyroku potwierdził, że ZSGI utworzono z naruszeniem prawa.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Udane grzybobranie
Wakacje na półmetku
Czytelnicy komentują Bogactwo w Utracie...
Dla kogo ta muszla?

Dożynki i starsza straż

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Łaziskach trwają przygotowania do dożynek gminnych. Odbędą się one wcześniej niż zwykle - 19 i 20 sierpnia.

- Tak już się przyjęło w Łaziskach, że dożynki gminne odbywają się wcześniej niż w innych miejscowościach, które je organizują - przyznaje sołtys Klaudia Kraka. - I tym razem nie chcieliśmy wyłamywać się z tej praktyki.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Festyn w Centawie
W nagrodę za...
Zasiłki i pomoc dla rodzin
Teatr i wakacje
Brakuje podopiecznych

70 lat na trawie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Unia Kolonowskie w minioną sobotę świętowała 70-lecie istnienia. Zespół zarejestrowano w 1947 roku pod nazwą Chemik Kolonowskie, a to dlatego, że piłkarze grali przy Fabryce Tektury. Ta, dziś pod nazwą Packprofil, jest nadal jednym z głównych sponsorów klubu. Barwy klubowe od początku ustalono na biało-niebieskie, a po powstaniu Federacji Związków Zawodowych Chemików klubowi zmieniono nazwę na Unia Kolonowskie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uszkodzona rogatka
Wszystkiego najlepszego!
Dekomunizacja niepotrzebna
Po prostu odlot!
Gdzie jest Plac Wolności?

Nowa droga odebrana

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 28 lipca, odbył się odbiór zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej 1805 O Strzelce Opolskie - Kędzierzyn-Koźle na odc. Strzelce Opolskie - Dolna”.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ta góra inspiruje
Emeryci aktywni w plenerze
Dzieje sióstr zakonnych

Przeciwpożarowy, ale bez wody

Artykuły : 
Numer wydania: 

Między Sieroniowicami a Balcarzowicami znajduje się staw - mówi Czytelnik, mieszkaniec Balcarzowic. - Przy nim stoi tabliczka, że jest to zbiornik przeciwpożarowy. Codziennie tędy przejeżdżam i zastanawiam się, w jaki sposób ten akwen spełni swoją rolę w razie pożaru... Przecież w nim nie ma wody, zarasta trawą... - alarmuje.

Zbiornik znajduje się w zarządzie Nadleśnictwa Rudziniec. Zapytaliśmy, co dalej z nim będzie. Czy rzeczywiście służy celom przeciwpożarowym?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uwaga na oszustów!
22 Lipca... się zmieni?
Co to za łata?
O modzie w Ujeździe
Odeszła...

Marzenia w małym miasteczku

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zaproszono mnie na warsztaty teatralne do kinoteatru w Zawadzkiem. Ich pomysłodawczynią jest Małgorzata Rabicka, a instruktorkami młode aktorki teatralne, animatorki kultury z Łodzi, Wrocławia i Kalisza. Kiedy weszłam na salę, moją uwagę przykuły buty: dziesiątki par butów leżących na brzegu sceny. Najpierw pomyślałam: pewnie dzieci są boso, ale nie. Dziecięce stopy były ubrane, a obuwie na scenie zdecydowanie za duże na ich małe nogi.

Buty okazały się elementem scenografii w przedstawieniu „Hutniczy bu(n)t

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Można jeździć po chodniku?
Piasek to ich żywioł
Płać plastikiem
Będzie cieplej
Elastyczne wakacje

PIŁKA NOŻNA Prezes zrezygnował

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wielu kibiców piłkarskich nie tylko w naszym powiecie zna nazwisko Józefa Malcherka, od kilkunastu lat prezesa a wcześniej zawodnika Naprzodu Ujazd Niezdrowice. Dla sporego grona z nich wielkim zaskoczeniem była jego decyzja o rezygnacji z tej funkcji.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
SZACHY Nie wystraszyli się najlepszych
Terminarz ligi okręgowej grupa 2 sezon 2017/2018