fbpx 934 | Strzelec Opolski

934

Numer wydania 934

(30)
wtorek, 25 Lipiec, 2017

Na haju mimo woli

Artykuły : 
Numer wydania: 

Niektórym ta historia może wydać się dziwna. A jednak jest przestrogą dla innych, znakiem ostrzegawczym: uważaj, co pijesz i z kim pijesz!

Wakacje i wolne weekendy to dobry czas na rozrywkę. W ciągu dnia - basen, spacer po parku, przejażdżka rowerowa, wieczorem - dyskoteka. Na Śląsku klubów jest mnóstwo - każdy znajdzie coś dla siebie. Dwie dziewczyny ze Strzelec Opolskich wybrały się na dyskotekę, by spotkać się ze znajomą parą z innego miasta.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Święto niebieskiego munduru
Niebezpieczna droga
Lekarze wybiegli na boisko
Rondo lada dzień
Ujazd wchłonie Sławięcice?
W kwestii drogi nic się nie zmieniło
Stracił nogę, znalazł dom

Konsekwencje afery śmieciowej Zmiany w PUKiM

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwa tygodnie temu na łamach „Strzelca” opisywaliśmy sprawę, którą były pracownik składowiska odpadów Eko Box w Szymiszowie zgłosił do urzędu miejskiego w Strzelcach. Jego zdaniem, na terenie śmietniska doszło do nieprawidłowości, takich jak „podtapianie lasu, zanieczyszczenie gleby odpadami (...) oraz pozwalanie na czerpanie korzyści finansowych z odpadów (...) przez pracujące na składowisku osoby”.

Pozwolenie na budowę już jest

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 14 lipca, w sali Strzeleckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z władzami gminy w sprawie realizowanego przez strzelecki urząd programu „Twoje M”. Przybyło na nie ponad 60 osób. Burmistrz Tadeusz Goc przedstawił szczegóły dotyczące inwestycji. Już dziś wiadomo, że do wyboru będzie 27 mieszkań. Czteropokojowe z aneksem kuchennym (76 m2), trzypokojowe z aneksem kuchennym (59 m2), trzypokojowe z kuchnią (61 m2), dwupokojowe z aneksem kuchennym (45 m2).

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przystanek Szymiszów-Wieś
Nie ma szkoły, nie ma autobusu
Wystawa psów we wrześniu
Remont od podłogi po dach

Łąki i pola to nie składowisko

Artykuły : 
Numer wydania: 

Problem śmieci powraca niczym bumerang. Tym razem mieszkaniec z Dziewkowic przesłał nam zdjęcia, ukazujące jak różnego rodzaju odpady lądują na łąkach i polach w Dziewkowicach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Budowa chodnika ruszyła
Bawią się gliną
Tworzą miejsce rekreacji
Przygotowania do dożynek na finiszu
Wychodzisz z psem? Weź woreczek

Będą mieć swój wymarzony plac

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Pisarzowic od lat starali się o plac zabaw dla swoich dzieci. Wreszcie się doczekali. Urządzenia już zamontowano i wkrótce będzie można z nich korzystać!

Huśtawka bocianie gniazdo, zjeżdżalnia, tradycyjne huśtawki oraz zestaw, na którym najmłodsi będą mogli rozwijać swoją sprawność ruchową, to nie jedyne sprzęty zabawowe, jakie dotychczas zamontowano na placu zabaw, który powstaje na działce tuż za świetlicą wiejską.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rodzinnie w Ciochowicach...
Aktywny poranek
Mieszkańcy zadowoleni...

Widoki są piękne...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wśród zadań inwestycyjnych na 2017 rok w budżecie gminy zapisano 20 tysięcy złotych na budowę wieży widokowej w Utracie. Kwota ta została przeznaczona na opracowanie projektu. Realizację inwestycji zaplanowano w kolejnych latach. Gmina ma umowę z Lasami Państwowymi, która dotyczy lokalizacji tego obiektu. Znajdowałby się on na polanie nad stawami. Z wieży będzie można obserwować przyrodę, między innymi rzadkie ptaki, które gniazdują nad utrackimi akwenami.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W wiosce potrzebne są drogi
Wakacje w świetlicach
Kolarze szykują formę!
Najdroższy chodnik...
Skarga na wójta i kierownika
Wyroby jak u mamy?
Czy jesteśmy zamożni?

Gdy stanie płot, nie będzie przejazdu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do rady gminy Jemielnica wpłynęło pismo mieszkańców Małej Piotrówki. Poinformowali oni władze gminy, że zrobili rozgraniczenie działek i okazało się, że przez ich posesję biegnie droga dojazdowa do innych domów. Mieszkańcy ci chcą w najbliższym czasie ogrodzić swoją nieruchomość, płot stanie zgodnie z granicami ich działki. Gdy zostanie ustawiony, nie będzie możliwości, by po drodze przejechał samochód. W efekcie część osób nie będzie miało dojazdu do swoich posesji.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wykoszą i zabezpieczą
Jemielnicki rajd przez Centawę
Jak się schylać?
Kiedy chodniki?

Kto strzelił w głowę św. Franciszkowi?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Źródełko Stoczek to zaaranżowane przez mieszkańców Staniszcz Małych w 1997 roku miejsce na uboczu wsi. W 2002 roku Georg Machnik ufundował figurę świętego Franciszka, patrona przyrody, który miał strzec tego urokliwego zakątka. Odbyła się wtedy wielka uroczystość. Wierni wraz z księdzem w procesji udali się do lasu, gdzie poświęcono figurę.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W zgodzie z sobą i przyrodą
Straszą dzieci!
Planują Fosowskie
Odcięci od mediów
Są wolne miejsca!
Unii stuknęła 70.

Gdzie osiądą bociany?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku bociany do Ujazdu przyleciały na krótko. Mimo że gniazdo mają tu od kilkudziesięciu lat, nie zadomowiły się w nim.

- Pewnie dlatego, że jest ono zarośnięte i przechylone - mówi burmistrz Tadeusz Kauch, który codziennie obserwuje gniazdo osadzone na ruinach zamku.

Joachim Siekiera, miłośnik bocianów, który wiele o nich wie, uważa, że ptaki mogły przestraszyć się ludzi...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Atrakcje bliżej niż myślisz
Na Ślęży i w parku rozrywki
Bajkowa noc
Wszelkiej pomyślności!

Dlaczego mamy się przesiadać w centrum?

Artykuły : 
Numer wydania: 

To już pewne, w Zawadzkiem powstanie „centrum przesiadkowe”, czyli zostanie przeprowadzony generalny remont placu przed dworcem. Ma tam powstać kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla aut, wiata na rowery i dwie zatoki autobusowe, na środku placu pojawi się wyspa rozdzielająca ruch, będą też elementy zieleni.

Wszystkie te działania służą uporządkowaniu ruchu na ulicy Dworcowej.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nie koszą poboczy
Złoto i dwa razy brąz
Oswajają technikę
Dekomunizacja w Zawadzkiem
Nie została sucha nitka