fbpx 932 | Strzelec Opolski

932

Numer wydania 932

(28)
wtorek, 11 Lipiec, 2017

Strzelecki Ratusz manipuluje

Artykuły : 
Numer wydania: 

W artykule pt. „Ratusz zwleka z Gogolińską?”, opublikowanym w numerze „Strzelca Opolskiego” z dnia 27 czerwca 2017 r., na str. 15 - bazując na uzyskanych informacjach - wytknęliśmy strzeleckiemu Ratuszowi niewydanie decyzji środowiskowej, o którą Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu wystąpił 23 września 2016 r. Przypomnę, że decyzja ta jest kluczowa do zebrania dokumentacji na remont ulicy Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Za występki pójdą siedzieć
Afera ze śmieciami
Znieważył prezydenta...
Nie zauważyła motoroweru
Nowy komendant policji
Nie wzywaj policji, dogadaj się
Nowe władze strefy

Bomba w pociągu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Takie zgłoszenie w piątek po południu wpłynęło do strzeleckiej policji. Ktoś zostawił plecak na półce w pociągu osobowym relacji Opole Główne - Zawadzkie. Torbę w wojskowych barwach zauważyła jedna z pasażerek i zaniepokojona zgłosiła sprawę kierowniczce pociągu, który właśnie kończył bieg na stacji w Zawadzkiem. Kierowniczka poinformowała o sytuacji dyżurnego ruchu w Opolu, a ten polecił jej wezwać policję.

Dziury przeszkadzają

Artykuły : 
Numer wydania: 

W każdy wtorek i piątek mieszkańcy powiatu przyjeżdżają do Strzelec na zakupy, na targ. Większość kierowców ma w tych dniach problem z zaparkowaniem w okolicach placu targowego. Jedynym większym miejscem, które służy za parking, jest plac dawnego miasteczka ruchu drogowego. Jego stan jest nie najlepszy.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co dalej z ulicą Leśną?
Pomysły na wakacje
Wpłynęło 30 wniosków
Zakątek, do którego nikt nie zagląda...

Rewolucja śmieciowa także w Strzelcach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od 1 lipca na terenie całego kraju weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Według nich powinniśmy dzielić odpady na cztery frakcje. Do pojemnika niebieskiego powinno się wrzucać papier, do zielonego - szkło, do żółtego - metale i tworzywa sztuczne, a do brązowego - odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów tzw. resztek kuchennych. Wszystkie pojemniki muszą być opisane.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Załatwione ekspresowo
Projekty na imprezę
Spotkanie w sprawie Twojego M
Dwie ulice do zmiany
Brak godzin i etatów - czyli skutki reformy

Pani prezes wśród piłkarzy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Podczas zebrania zarządu KS Zamkowiec Toszek, 6 czerwca, prezes Tadeusz Rams złożył rezygnację ze swojej funkcji. Na to miejsce zaproponował młodą i ambitną dziewczynę. W głosowaniu członków zarządu kandydatura ta znalazła przychylność. Nową i pierwszą prezes w historii klubu sportowego w Toszku została dwudziestosześcioletnia Daria Podkowa, od 9 lat mieszkająca w gminie Toszek.

Jeszcze nigdy kobieta nie była prezesem „Zamkowca”...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Niezadowoleni z Dni Toszka...
Wakacyjna oferta dla dzieci

Ulepszymy place zabaw

Artykuły : 
Numer wydania: 

Międzypokoleniowa siła - razem bardziej sprawni - to kolejny projekt, który zostanie zrealizowany na terenie gminy Izbicko.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wciąż pielgrzymują...
Uczą się teatru
Stowarzyszenie wyróżnione
Bezpieczne wakacje
Izbickie perełki
Trzymaj odstęp!

Jemielnica wsparła medycynę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trzeciego lipca wójt Marcin Wycisło wspólnie z przewodniczącym rady gminy Antonim Drzyzgą podpisali z rektorem Uniwersytetu Opolskiego prof. Markiem Masnykiem porozumienie o wsparciu uczelni w tworzeniu kierunku lekarskiego. Przypomnijmy, że radni na ostatniej sesji większością głosów przyznali na ten cel 20 tys. zł.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Strażacy rywalizowali
Sięgnij po dotację
Letnie grillowanie
Opolanie z Piotrówki

Droga do d...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zakończył się remont ulicy Polnej w Fosowskiem. Na drodze położono dywanik asfaltowy na wszystkich jej odnogach, także tej prowadzącej do stacji kolejowej, która do tej pory była zupełnie nieutwardzona. Mieszkańcy bardzo cieszyli się na realizację tej inwestycji, licząc, że wreszcie suchą nogą dotrą na dworzec.

Nic bardziej mylnego. Droga prowadzi do... dziury. Asfaltowy trakt kończy się kilkanaście metrów od wejścia pod tunel prowadzący na stację. Pomiędzy jest ziemisty plac, na którym przy każdych opadach deszczu tworzy się wielka kałuża.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czytelnik pisze do redakcji
Bezpiecznie na 100%?
1000 złotych za śmieci
Miał być porządek...
Gumisiowy las w naszej gminie!

W poszukiwaniu złodzieja lunety

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od dobrych kilku lat nie byłem w rodzinnych stronach na Górze Św. Anny - mówi Czytelnik. - Teraz przyjechałem z rodziną w odwiedziny. Muszę przyznać, że nie tylko sama Góra Św. Anny jest coraz piękniejsza, ale także w całej gminie wiele zmieniło się na lepsze. Jednak jedna mała sprawa zdziwiła mnie i zasmuciła. W niedzielne popołudnie wybrałem się z rodziną na punkt widokowy. Była piękna pogoda i widać było nawet oddalone góry. Przeczytałem tabliczkę, że można zobaczyć wszystko jeszcze dokładniej przez lunetę.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Piękno widziane z roweru
Dolna stolicą siatkówki
Szlachetna inicjatywa
Kiedy zakleją dziury?
Zapraszamy na zabawę

Wiadomo, gdzie będzie PSZOK

Artykuły : 
Numer wydania: 

Swego czasu gmina starała się o możliwość zakupu działki położonej w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków w Ujeździe. Parcela należy do osoby prywatnej. Gminie zależało, by zbudować na niej Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Szczególnie, że działka leży na terenie, dla którego plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza prowadzenie działalności uciążliwej dla środowiska. Właściciel parceli ostatecznie jednak nie zdecydował się na jej sprzedaż ani na zamianę na inną działkę. Władze gminy zaczęły więc rozglądać się za innym miejscem pod PSZOK.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pieniądze w sporcie są ważne
Wesoło w Nogowczycach
Wszelkiej pomyślności!
W Baranowie i Sandomierzu
Chodnik w budowie

ZawKom zwróci za brudną wodę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gminna spółka komunalna świadczy mieszkańcom liczne usługi, między innymi dostarczania wody. W czerwcu przez 8 dni produkt sprzedawany przez ZawKom do naszych domów był niepełnowartościowy - sanepid wykrył w wodzie bakterię z grupy coli. Z tego powodu od 14 do 21 czerwca mieszkańcy, aby móc używać wody do celów spożywczych i higienicznych, musieli ją przegotowywać, a to generowało dodatkowe koszty.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co chodzi po klamce?
Tak „walczą” wioski
Impreza na gazie
Samorząd pracuje, choć są zastrzeżenia
Wakacje na pianinie i w drodze

PIŁKA NOŻNA Srebro w Zakopanem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trzy zespoły młodzieżowe Piasta Strzelce Opolskie wzięły udział w piłkarskim turnieju „Tatry Cup”, który przez pięć dni odbywał się Zakopanym.

Wszystkie trzy zespoły Piasta Strzelce Opolskie zakwaterowane były w Murzasichlu, a rywalizowały najpierw w meczach grupowych. Później odbywała się rywalizacja o poszczególne miejsca, ale nie tylko rywalizacja sportowa była ważna. Młodzi zawodnicy Piasta mogli po zakończonym sezonie piłkarskich odpocząć trochę w górach.

 Turniej chłopców U-12

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rozmaitości skatowe