fbpx 925 | Strzelec Opolski

925

Numer wydania 925

(21)
wtorek, 23 Maj, 2017

Pieniądze zniknęły z konta. Bank nie ma sobie nic do zarzucenia

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pieniądze w skarpecie, za meblami, pod łóżkiem albo w specjalnej skrytce w podłodze? Czy to najlepsze zabezpieczenie oszczędności? Na pewno nie, dlatego też większość z nas trzyma pieniądze w banku, na koncie. Jednak i tam pieniądze nie są bezpieczne.

Pan Piotr ze Staniszcz Wielkich korzysta między innymi z konta elektronicznego założonego na firmę, opłacając za jego pośrednictwem rachunki i faktury.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uciekał przed policją
Nie zauważył tira
Jazda na „podwójnym gazie”
Dyrektor nie wrócił do pracy
Nauczą się żyć
Kochana Mamo...
Uczcili III powstanie śląskie
Czyj kołocz lepszy...
Nowym busem na terapię

Zamiast chodnika - drzewka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rok temu w Rozmierce starostwo powiatowe za ponad milion złotych wyremontowało drogę, która była w fatalnym stanie. Obecnie nawierzchnia jest równiutka jak na autostradzie, z jednej strony jest chodnik, z drugiej też - połączony z zatoczkami postojowymi. W pewnym miejscu jednak chodnik ten się kończy, a między wjazdami do posesji znajdują się pasy zieleni. Mieszkańcy niejednokrotnie apelowali do starostwa, jeszcze w trakcie remontu, żeby chodnik poprowadzić do końca.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jak ryby w wodzie
Lipa pod topór?
Figura świętego jak nowa
Przedszkolaki śpiewały po angielsku

Tu złożą prochy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jeszcze w tym roku na cmentarzu komunalnym w Strzelcach Opolskich mają powstać dwie ściany kolumbarium, docelowo ma być ich osiem.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dzierżawca zaśmiecił. Czy właściciel posprząta?
Sobota ze strażakami
Wystawa, koncert i zupa pomidorowa
Najlepsza w badmintona

W 72. rocznicę tragedii...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trzynastego maja w Toszku odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary obozu NKWD. W obozie, który istniał od maja do listopada 1945, zmarło około 3300 spośród 4600 internowanych cywilów. Większość z więźniów pochodziła z Saksonii, Śląska oraz Czech. Wcześniej obóz był w rękach Niemców, którzy przed wejściem wojsk radzieckich prowadzili oflag dla aliantów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Biblioteka? Oczywiście!
Mali-wielcy poeci...
Potrącenie na pasach!
W blasku ikon

Marta już po maturze...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przyszłość jest niepewna
 

Na podwórku Marty Kołodziejczyk z Otmic piętrzą się worki pełne plastikowych zakrętek. Ludzie podjeżdżają o każdej porze - przerzucają worki przez płot, zawieszają reklamówki na bramie, przynoszą do domu. Przynajmniej tak chcą pomóc Marcie, która od urodzenia jeździ na wózku inwalidzkim - cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co to za remont drogi?!
Posłanka trafiła do szkoły
Gdzie będą mieszkać?
Z przymrużeniem oka - Nowy sklep w Suchodańcu?
Miało być San Francisco...

Sprzątali i sadzili kwiaty

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Centawie mieszkańcy wzięli się za wiosenne porządki.

- Musieliśmy działać na dwie tury, ponieważ kiepska pogoda pokrzyżowała nam plany jednorazowego wielkiego sprzątania przed świętami wielkanocnymi - przyznaje sołtyska Ewa Ptok.

Prace porządkowe objęły głównie park i centrum wsi.

- Wygrabiliśmy liście, pozamiataliśmy place, wymyliśmy okna w świetlicy wiejskiej, uporządkowaliśmy teren wokół budynku, pod wiatą i przy kościele - wymienia sołtyska. - W prace zaangażowało się ok. 20 mieszkańców wsi, za co serdecznie im dziękuję.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Inwestycje drogowe
Internauta dopytuje
Dzień Dziecka w Centawie
Z serdecznościami!

Audioatlas, czyli co gra w sercu...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jest się czym chwalić! Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem wzięła udział w konkursie grantowym „Opolskie EDUKO 2017”, dofinansowanym ze środków budżetu województwa opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018, i zajęła 1 miejsce w województwie!

- Konkurencja była duża - do konkursu zgłoszono aż 48 wniosków na łączną kwotę 452 302,36 zł - mówi Anna Szaton z BiCeK, autorka wniosku. - Tym bardziej więc cieszy fakt, że poszło nam tak dobrze.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jubilaci, jubilaci...
Boisko w stanie nagannym!
Teatr i ekologia
Etyczne czy nie?
Kierunek - Kolonowskie

Po raz ósmy zjechali na targi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Targi panieńskie to impreza odkurzona sprzed wojny - przypomniał burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch, witając w minioną niedzielę gości na rynku w Ujeździe. Odbywały się tutaj już po raz ósmy targi panieńskie.

W tym roku impreza miała bardzo familijny charakter. Tradycyjnie już o 13.30 para młoda wyruszyła bryczką w miasto, by zapraszać mieszkańców na rynek. W role młodych wcielili się tym razem Nicole Cichoń i Mateusz Oblonczek.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zaczęło się dawno temu...
Spływ kajakowy

Wieś z herbem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Co wiemy o historii Kielczy? - przede wszystkim, to, że tu urodził się poeta, Wincenty z Kielczy. Wioska silnie utożsamia się z tą historią, ale chce, aby jej symbolem był nie tylko Wincenty. Przedstawiciele wsi podjęli już kilkanaście lat temu starania, aby Kielcza miała swój herb. Temat po pewnym czasie ucichł, ale do sprawy wrócono dwa lata temu.

Lokalny pasjonat historii udał się do Archiwum Państwowego w Opolu, by sprawdzić, czy Kielcza w przeszłości nie miała już swoich symboli. Zgodnie z zasadami heraldyki herb można tworzyć od podstaw tylko wtedy, gdy wcześniej nie był on opracowany. Okazało się, że droga jest otwarta.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Urzędnicy na rowerach
Ta impreza się nie nudzi
Zna się na samorządzie
Skatepark już gotowy

PIŁKA NOŻNA Ciekawostki z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

*Piłkarze czwartoligowego zespołu LZS Piotrówka w poprzedniej kolejce, kiedy to grali u siebie z Polonią Nysa, przegrali mecz walkowerem, gdyż jak orzekł Wydział Gier: „drużyna gospodarzy między 52. a 90. minutą posiadała na placu gry większą od wymaganej liczbę zawodników-cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej”. W sobotnim meczu Piotrówka już po pięciu minutach meczu w Oleśnie przegrywała 0:2 z tamtejszym OKS-em. Ale pięć trafień Takesure Chinyamy (16, 55, 58, 68, 87 min.) pozwoliły naszej drużynie wygrać to spotkanie 5:3.