fbpx 919 | Strzelec Opolski

919

Numer wydania 919

(15)
wtorek, 11 Kwiecień, 2017

Wyprzedzał i rozbił się na drzewie!

Artykuły : 
Numer wydania: 

We wtorek, 4 kwietnia, tuż przed godziną 13:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 94 w okolicach Suchodańca. Dostawcze iveco po uderzeniu w ciężarówkę zakończyło jazdę na drzewie.

- Kierowca iveco wyprzedzał kolumnę samochodów, nie zdążył wrócić na swój pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka ciężarowego mana - informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kierujący wypadł z auta
Pies pogryzł psa
Potrącony na swojej posesji...
Droga będzie zamknięta do lipca
Śmigłowiec w centrum miasta
Ruch w strefie. Jest kolejny inwestor
Dzielnicowy jest dla nas
Wypuść kurczaka na święta
Spowiedź w nocy
Antek i Leszek w jednym stali domu
Nie zgłoszono kradzieży, a złodziej złapany

Ruszył nabór do żłobka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dziesiątego kwietnia ruszył nabór wniosków do żłobka prowadzonego przez gminę Strzelce Opolskie. Do tej pory dokumenty składało się drogą papierową, poza podstawowymi kryteriami naboru decydowała również kolejność zgłoszeń. To właśnie było przyczyną nocnego koczowania rodziców przed budynkiem żłobka. Teraz system rekrutacji ma przebiegać sprawniej. W celu wyeliminowania niepotrzebnych kolejek, zgłoszenie chęci zapisania dziecka do żłobka następować będzie za pomocą informatycznego systemu rekrutacji. W tym roku do strzeleckiego żłobka będzie można przyjąć od 40 do 50 dzieci.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kartki świąteczne z całego województwa
Opolskie dla rodziców i dzieci
115 kilometrów w kajaku

Wspierają kierunek lekarski

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czwartego kwietnia na Uniwersytecie Opolskim podpisano kolejne umowy dofinansowania kierunku lekarskiego. Umowy podpisał Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich, Sabina Nowosielska - prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle oraz rektor UO - prof. Marek Masnyk. Gmina Strzelce Opolskie przekazała 60 tysięcy na utworzenie opolskiej medycyny, Kędzierzyn-Koźle - 50 tysięcy złotych.
BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zabronione, bo niebezpieczne
Zebranie wiejskie w Nowej Wsi
W górę serca!
Przygotowani do świąt

Ser szwajcarski, a nie droga!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Piszę do gazety, bo nie widzę sensu po raz kolejny pisać do pana burmistrza Toszka. Dziura na dziurze obok dziury - tak można nazwać sytuację pomiędzy przysiółkiem Nakło a Kotulinem. Co rok to samo, na wiosnę klejenie dziur, a i tak nawet lato się nie skończy, a dziury pojawiają się znowu - napisał do naszej redakcji mieszkaniec Kotulina. - Musimy dziennie dowozić dzieci do szkoły, musimy tą drogą jechać do sklepu i kościoła. Dużo aut jedzie tutaj do pracy - droga prowadzi bezpośrednio na Opolszczyznę (wiele osób jeździ tędy na strefę do Ujazdu).

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zdobiono ponad 300 jaj!
Zaczarowani teatrem...

Jeszcze będzie przepięknie...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Teren gminny za osiedlem w Otmicach jest zaniedbany, zarasta chaszczami. Ludzie często wywożą tam niepotrzebne śmieci.

- Mamy pomysł na zagospodarowanie tego miejsca - przyznaje wójt Brygida Pytel.

Zakłada on stworzenie tam ławeczek, ścieżek spacerowych, a także ścieżki zdrowia ze specjalnymi urządzeniami. Gmina poprosiła o wsparcie realizacji koncepcji firmę Lhoist, z którą od lat współpracuje.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gmina w roli głównej
Popiszą się kołoczem
Będzie praca dla wszystkich
Jedź z nami! Za ile?

Gmina nie ma ostatniego zdania

Artykuły : 
Numer wydania: 

Urząd gminy w Jemielnicy zwrócił się niedawno do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu z prośbą o informacje, na jakim etapie jest realizacja wniosków z debaty społecznej, która odbyła się 22 czerwca 2016 roku w Jemielnicy, a poświęcona była bezpieczeństwu na drodze wojewódzkiej 426 na terenie gminy Jemielnica.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mistrzowie wiosny
Marka Prawego w dwóch częściach
Młodzi recytatorzy

Strona w budowie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zmienia się strona internetowa gminy Kolonowskie. Nowa szata graficzna pojawiła się w ubiegły wtorek, 4 kwietnia. Jak zauważyli nasi Czytelnicy, zamiast miniaturowych zdjęć bądź symboli wyświetlały się na niej wielokrotnie herby gminy, a część treści nie zgadzała się z tytułami w nagłówkach. Na górze strony szybko pojawił się komunikat, że strona jest w budowie - przepraszamy za utrudnienia, a usterki są na bieżąco usuwane.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jeśli jesteś szczęśliwy, klaszcz w ręce!
Niemieckojęzyczne popołudnie
Czego chcą dzieci?

Tu zaparkują auta

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Ujeździe naprzeciwko przedszkola powstaje wjazd dla samochodów na działkę gminną.

- Rodzice dowożący do przedszkola dzieci skarżą się na brak miejsc postojowych. Muszą zatrzymywać się przy drodze powiatowej, na zakręcie, co jest bardzo niebezpieczne - mówi burmistrz Tadeusz Kauch.

Gmina wykorzystała swoją działkę, znajdującą się naprzeciw placówki, i na niej tworzy możliwość parkowania.

Wokół przedszkola nastąpi zmiana organizacji ruchu. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h, powstanie też nowe przejście dla pieszych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Aleje drzew to nasza tradycja
Darmowe rozmowy z psychologiem
Którą technikę wolisz
Są tu od wojny

Miejsca odpoczynku i modlitwy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Zawadzkie stara się o środki na remont zabytkowych kapliczek na wsiach. Dzięki dotacjom z LGD Kraina Dinozaurów wkrótce w nowej odsłonie będzie można zobaczyć tzw. Dzwonek w Żędowicach oraz kapliczkę przy ul. Dobrego Pasterza w Kielczy. Przygotowane przez urzędników wnioski przeszły już pozytywnie weryfikację Lokalnej Grupy Działania.

Kielcza

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ten konkurs to fenomen
Umowa podpisana
Urzędnik jest potrzebny
Hala czy drogi?

PIŁKA NOŻNA: Klasa B - Wiosenny „Sokół”

Artykuły : 
Numer wydania: 

W derbach gminy Leśnica nie brakowało bramek, wybornych okazji bramkowych i soczystych strzałów oraz fauli. Ostatecznie lepszy okazał się zespół Sokoła Zalesie.

Spotkania dwóch drużyn z tej samej gminy zawsze są emocjonujące, bez względu na miejsca zajmowane w tabeli. A w Leśnicy, gdzie swoje mecze rozgrywa Sokół Zalesie, było naprawdę emocjonująco. Ładna, słoneczna pogoda sprawiła, że mecz Zalesia i Poręby oglądało spore grono widzów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tabele ligowe