914

Numer wydania 914

(10)
wtorek, 7 Marzec, 2017

To może być wielkie odkrycie!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W kościele parafialnym w Jemielnicy zaplanowano remont. Świątynia miała zostać odmalowana od wewnątrz. Jako że kościół jest zabytkowy, zgodę na prace musiała wydać wojewódzka konserwator zabytków. W pozwoleniu zastrzegła ona, że najpierw muszą być przeprowadzone badania stratygraficzne.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Oddali im cześć
Platforma Obywatelska w Zawadzkiem
Ulatniał się gaz
Gminy. Która ile ma?
Tir wjechał w obsługę autostrady
Komu przeszkadzał kozioł?
Wzorowi działkowcy i chwaściarze
Żołnierz na polu walki
Tomograf i coś od Orkiestry

Czy policjanci rozbili radiowóz?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ostatnim czasie gminy Jemielnica, Kolonowskie i Zawadzkie wygospodarowały w swoich budżetach po 10 tysięcy złotych na dotację dla policji przeznaczoną na zakup nowego radiowozu. W Kolonowskiem uchwała została podjęta bez dyskusji, w Jemielnicy ledwo przeszła. W Zawadzkiem rajcy w zasadzie nie mieli uwag, ale jedna z radnych zaczęła dopytywać, co się stało z radiowozem, którym dotychczas jeździli policjanci...

Dwie osoby na bruk, setki zadłużonych

Artykuły : 
Numer wydania: 

Sprawa zadłużania mieszkań komunalnych to problem w całym kraju. Niekiedy powodem długów bywa utrata pracy, choroba. Jest jednak grupa osób, która nie płaci ze zwykłego cwaniactwa, bo co im gmina zrobi? Jeśli wyrzuci z mieszkania komunalnego, to będzie musiała przenieść do mieszkania socjalnego, a tam też nie wszyscy płacą... Gmina dysponuje 729 mieszkaniami komunalnymi i 34 socjalnymi, te ostatnie są o niskim standardzie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uczyli się chińskiego
Orientowali się w terenie
Przywitaj wiosnę
Dzień Kobiet w Rożniątowie
Spokrewnieni służbą
Mniej wniosków o pomoc

Wielkie plany strzeleckich wodociągów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzeleckie Wodociągi planują przeprowadzić w gminie Strzelce Opolskie modernizację oczyszczalni ścieków, systemu sieci wodno-kanalizacyjnych i budowę suszarni osadów ściekowych. Na ostatniej sesji Tomasz Gibki, wiceprezes wodociągów, zapoznał radnych z założeniami tego projektu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kiedy będą łatać dziury?
Rozkopana Rybaczówka
Kulturalny marzec
Śmieciowy paradoks
Sportowa gmina

Reorganizacja sieci szkół w gminie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Luty w gminie Toszek upłynął pod znakiem reorganizacji sieci szkół. Nie obyło się bez burzliwych dyskusji i silnych emocji.

Propozycje w sprawie szkół

Pierwsze spotkanie w sprawie sieci szkół zorganizowane zostało na początku lutego w sali sesyjnej toszeckiego urzędu. Przedstawiona została propozycja uchwały przygotowana przez Centrum Usług Wspólnych, która zakłada istnienie w Toszku dwóch szkół podstawowych: przy ul. Dworcowej i przy ul. Wilkowickiej.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kolejny pijany kierowca w Kotulinie!
Jak powstała toszecka straż pożarna?

Poskarżyli się na dyrektorkę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Domagamy się publicznego przeproszenia przez panią Jolantę Lamm, w obecności osób, które były na posiedzeniu rady gminy - napisali nauczyciele szkoły podstawowej w Krośnicy w skardze do wójt Brygidy Pytel i opolskiego kuratora oświaty.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Z wicestarostą o drogach
Nie chodzi tylko o klapy od koszy
Czy to było podpalenie?
Czekają na chodnik
Kup sobie działkę
Orzechowa wioska

Jak wyjechać z Polnej?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkanka Baruta zadzwoniła do redakcji z pytaniem, w jaki sposób ma wyjeżdżać z ul. Polnej. Droga ta łączy się z głównym skrzyżowaniem we wsi, z którego rozchodzą się trasy na Jemielnicę, na Piotrówkę oraz na Żędowice.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Hucznie w Gąsiorowicach
Z serdecznościami
Spichlerz w konkursie
Już myślą o świętach
Diamentowy jubileusz

Gmina wysterylizuje kota

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkasz na terenie gminy Kolonowskie i masz kota? Możesz poddać go sterylizacji na koszt gminy. W prawie nie istnieje takie pojęcie, jak bezdomny kot, dlatego zwierząt tych się nie wyłapuje i nie oddaje do schronisk. Rozmnażają się one w dość niekontrolowany sposób, a gmina musi zapewnić im opiekę, na przykład dając pieniądze na karmę tak zwanym społecznym opiekunom kotów. Urzędnicy wolą myśleć bardziej przyszłościowo i oczekują, że mieszkańcy wykażą inicjatywę w tym zakresie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
U strażaków wszystko dobrze
Nowy zarząd seniorów
Co chcesz robić w wakacje?
Psikusy gimnazjalistów

Tak ma wyglądać rynek

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ujazd zmieni się nie do poznania!
 

Gmina Ujazd na poważnie szykuje się do rewitalizacji rynku w Ujeździe. Od lat można słyszeć niepochlebne opinie o obecnym stanie skweru w centrum miasta. Jest to wielki parking. Do niedawna był zastawiony kramami, które jednak udało się przenieść do budynku dawnego spichlerza, gdzie utworzono targowisko miejskie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uzbierali na nowe drzwi do kaplicy
Inkubator do likwidacji?
Mubea ma swoją ulicę
Stopy w Nogowczycach
Zebrania mieszkańców
Odeszli...

Jeden głos zmienił budżet

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na lutowej sesji konieczne były zmiany w planach inwestycyjnych gminy na 2017 rok. Radni wykreślili inwestycję związaną z remontem ulicy Ligonia, przesuwając środki na budowę żłobka. Przypomnijmy, że gmina dostała z programu Maluch o niemal 300 tysięcy złotych mniej niż wnioskowała. Burmistrz podkreśla, że gmina nie rezygnuje z inwestycji na Ligonia, tylko przesuwa ją w czasie. Urzędnicy liczą na oszczędności przetargowe.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gimnazjum zostaje
Pokój 207
Świnki i łabędzie
O co chodzi z ośrodkiem sportu?