892

Numer wydania 892

(39)
wtorek, 27 Wrzesień, 2016

1,5 roku za śmierć dziecka

Artykuły : 
Numer wydania: 

W grudniu 2014 roku na drodze między Zalesiem Śląskim a Olszową doszło do wypadku. W jadące fordem małżeństwo wjechał kierujący golfem, wówczas 32-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Był trzeźwy, ale jechał za szybko. Na zakręcie stracił panowanie nad samochodem... W efekcie zderzenia kierowca forda doznał stłuczenia klatki piersiowej i złamania ręki. Jego ciężarna żona miała znacznie poważniejsze urazy. Najtragiczniejszym z nich była strata syna, który miał się urodzić za kilka dni. Kobieta doznała wielu złamań i urazów narządów wewnętrznych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Prezydent Andrzej Duda w Strzelcach
Doda tylko dla „Strzelca”
Te osoby uprzykrzają nam życie!
Sprawca nie przeżył...
Pociągi jeżdżą, ale po jednym torze
Pożar w kamienicy
Ule na drodze
Rozsmakuj się w powiecie!

Brakuje pieniędzy i lekarzy...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Szpitale nie mogą liczyć na to, że NFZ zapłaci za tegoroczne nadwykonania, czyli procedury medyczne, niemieszczące się w kontrakcie z Funduszem. To nie jest dobra wiadomość dla lecznic w województwie, które borykają się z dużymi obciążeniami finansowymi, a wiele z nich ma na swoim koncie deficyt. Tymczasem przed większością szpitali duże wyzwanie - między innymi remonty związane z przebudową oddziałów, by polepszyć komfort pacjentów. Zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia standaryzacja w lecznicach powinna się zakończyć w 2017 roku.

Drzewo spadło, sprawy nie ma

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzelecka prokuratura rejonowa umorzyła sprawę wypadku w czasie Dni Ziemi Strzeleckiej.

Na stojących przy karuzelach ludzi spadł konar drzewa. Ranne zostały trzy osoby, w tym 1,5-roczne dziecko. Zdaniem śledczych organizatorzy święta miasta nie narazili bezpośrednio uczestników na utratę życia lub zdrowia, czyli nie dopuścili się żadnych zaniedbań.

Prokuratura zajęła się też kwestią organizacji imprezy, a dokładniej tym, że Dni Ziemi Strzeleckiej nie były zgłoszone jako impreza masowa.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kiedy będą niemieckie tablice?
Miasteczko w środku wsi
O bezpieczeństwie ekonomicznym seniorów
Bili rekord Guinnessa
Graj w siatkę
Nikt nie chce przedszkola
Za tydzień będą grzać
Osiek wygrał!
Europejski tydzień sportu
Lokal znów pusty

Odnowili kapliczkę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przy folwarku na ul. Strzeleckiej w Rozmierce stoi mała przydrożna kapliczka z figurką Maryi. Znajduje się w tym miejscu od lat - z tego, co wiadomo, ustawiono ją jeszcze przed 1827 rokiem, przy byłym majątku Pulov. W jakiej intencji? Tego nie wiadomo. Bez względu na to, od „zawsze” opiekują się nią okoliczni mieszkańcy.

Palił się zabytkowy dworek!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ponad pięć godzin trwało gaszenie zabytkowego pałacyku z XIX wieku w Kotliszowicach. W akcji wzięło udział łącznie 47 strażaków, zarówno PSP, jak i OSP.

We wtorek, 20 września, zgłoszenie o płonącym dworze strażacy odebrali przed godziną 14.00. Ogień objął już wnętrze i dach budynku. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

W akcji gaszenia zabytku uczestniczyło 13 zastępów straży pożarnej z Pyskowic, Gliwic, Toszka, Pniowa, Ciochowic, Wilkowiczek, Wielowsi oraz Świbia. Na miejscu była także policja oraz pogotowie energetyczne.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dziękowali za plony
Słodkiego, miłego życia

Orzechowa wioska

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jest wioska miodowa, jabłoniowa, chlebowa, ale także Wioska Początku Życia (Jajkowo) czy Maciejowej Duszy, w której promowane jest zielarstwo. Najwięcej miejscowości tematycznych ulokowanych jest w województwie kujawsko-pomorskim, co roku ściąga do nich wielu turystów. Być może już wkrótce, w gminie Izbicko jedna z miejscowości też obierze sobie swój temat przewodni...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jak podzielić fundusz sołecki?
Suseł ważniejeszy od inwestora?
Skaciorze goszczą w Izbicku
Trwają prace nad budżetem
Posprzątajcie wszystkie!

Kto policzy szczury?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkaniec gminy Jemielnica wezwał radę gminy do usunięcia naruszenia prawa. Jego zdaniem, naruszenie prawa polega na niewyznaczeniu w regulaminie utrzymania czystości i porządku obszarów, które mają podlegać obowiązkowej deratyzacji. Gmina zobowiązała tym samym wszystkich mieszkańców do przeprowadzania deratyzacji w wyznaczonych terminach w ciągu roku.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ciekawostki z półek
Namalowali sukces
90 lat minęło...
Zgłoś, zanim odstawisz
Żarłoczna ta datura

Sukces po pięciu latach

Artykuły : 
Numer wydania: 

W minioną sobotę, po pięcioletniej przerwie, na boisku w Staniszczach Wielkich odbyły się gminne zawody strażackie.

- Potrzeba powrotu do tradycji istniała już od jakiegoś czasu - mówi Konrad Wacławczyk, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Kolonowskie. - Dobrze się stało, że zawody zaplanowaliśmy już w zeszłym roku. Dzięki temu mieliśmy czas na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nadal będzie głośno
Policja pokazuje, jak się poruszać przy kapliczce
Złoci jubilaci
Zniknie po 160 latach?

Nie mamy Opola w telewizorze

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Jaryszowa skarżyli się niedawno na brak sygnału TVP Opole w ich miejscowości.

- Odbyły się piękne dożynki wojewódzkie w Ujeździe - mówi sołtys Jaryszowa, Józef Duk. - Program nagrywała TVP Opole. Tymczasem nasza wioska nie będzie mogła zobaczyć relacji w telewizji, bo zamiast Opola odbieramy Katowice.

Podobnie jest w Nogowczycach i Sieroniowicach. Od niektórych mieszkańców tamtych wiosek też usłyszeliśmy, że w ich odbiornikach próżno szukać regionalnej TVP.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przyrodniczy trip
Oferta dla przedsiębiorców
Mapa strefy
Niemiecki dla każdego
Co z ruderą?

Pomóżmy w budowie nowego cmentarza

Artykuły : 
Numer wydania: 

Osiem lat gmina Zawadzkie starała się o pozyskanie terenu na budowę cmentarza komunalnego. W styczniu bieżącego roku działka przy ul. Opolskiej, obok obecnego cmentarza parafialnego, została zakupiona przez gminę i nic się tam nie dzieje... Czyżby na budowę nekropolii mieszkańcy mieli czekać kolejne 8 lat?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Lubią się zmęczyć
Makaron, ryż - czyli pomoc żywnościowa
Zebrania sołeckie
Tyle pozytywnych osób!