889

Numer wydania 889

(36)
wtorek, 6 Wrzesień, 2016

Pijany skończył w rowie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Późnym wieczorem, w niedzielę, 4 września, strażacy wyjechali do wypadku, do jakiego doszło na trasie Leśnica-Zdzieszowice. Na miejscu zastali leżący w rowie, kołami do góry, samochód dostawczy. W środku był kierowca. Rannego wyciągnęli z rozbitego auta i udzielili mu pierwszej pomocy, po przyjeździe karetki trafił on w ręce medyków.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pod zakaz, pod prąd - żaden problem
Nie wgryzam się w akta więźnia...
Pomóżmy odzyskać zabytek!
Tu spoczywa Wilpert
Żłobków jak na lekarstwo...
Pożar opon w Jaryszowie
Zawód bez kołnierzyka
Dziękujemy za kolejne udane wakacje!

Okradli bank...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pół godziny sędzia odczytywał akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom, którzy mają na koncie kilkanaście włamań w kraju i za granicą, w tym do Banku Spółdzielczego w Leśnicy. Mężczyźni to mieszkańcy Paczkowa i Ziębic, w latach 2010-2011 dokonali włamań, m.in. w Skoroszycach, Przedmościu, Chrzypsku, Leśnicy, Otmuchowie, a także na terenie Austrii. Ich celem były sklepy (m.in. z markowymi okularami) i banki.

Kiedy tu powstanie chodnik?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po publikacjach dotyczących czasowej organizacji ruchu w mieście związanej z zamknięciem wiaduktu na ul. Marka Prawego list do nas przysłała mieszkanka Strzelec. Poniżej przytaczamy jego fragmenty:

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mokry koniec wakacji
ZUS czynny do 18:00
Już po głosowaniu
Wspólne dziękowanie
Mażoretki zapraszają
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Drogę zrobili, mamy problem...
Kolej zapewnia, że to bezpieczne
Kierowco, zatrzymaj się

Walka o świnie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ile ma być świń we wsi? Na to konkretnych przepisów nie ma. Najlepiej tyle, żeby za bardzo nie śmierdziało. Bo o tym, że ze świńskiej hodowli niezbyt ładnie zalatuje wiadomo nie od dziś... Schabowy jednak każdemu smakuje i gdzieś te zwierzęta chować trzeba.

W Siedlcu inwestor chce powiększyć istniejącą hodowlę, planuje wybudować nową chlewnię. Chce zarabiać i zapewnić byt swoim dzieciom. Sęk w tym, że znalazłaby się ona wśród wiejskich zabudowań, w sąsiedztwie ukwieconych nieruchomości, których właściciele nie życzą sobie świńskiego smrodku...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nasi w Ujeździe!
Dziwna poczwara. Co to jest?
Koronę plotła też młodzież
W zgodzie z wolą Boga

Kęs chleba z tegorocznego zboża

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przede mną leży kęs chleba. Nań z namaszczeniem spoglądać trzeba. W tym kawałku [...] spracowana ręka rolnika z szczodrą się ręką Bożą spotyka... (ks. Edmund Mirowski, Chleb - dziełem Boga i ludzi).

Tymi słowami zwrócił się do rolników ks. Jarosław Ostrowski, który w minioną niedzielę celebrował mszę św. dożynkową w kościele parafialnym w Jemielnicy. Rano zjechali tu mieszkańcy gminy, by wspólnie się modlić. Przywieźli ze sobą korony dożynkowe, które wnieśli do kościoła.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Duch i przestrzeń

Pełny kontener? Dzwoń!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pojemniki na zużyte tekstylia, rozmieszczone na terenie gminy od wielu lat, również od wielu lat budzą w mieszkańcach skrajne emocje. Z jednej strony zdają sobie oni sprawę z tego, że akcja zbierania odzieży, pościeli czy firan to cel szczytny i w dodatku proekologiczny. Z drugiej - drażnią ich pełne worki, stojące obok pojemnika, który bywa po prostu przepełniony.

- Znowu jest pełno ciuchów koło kontenera na Fosowskiem! - złościł się w ubiegły wtorek nasz Czytelnik. - Ludzie przyjeżdżają na cmentarz, jak to wygląda?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zna mieszkańców na wylot
Świetlica zaprasza
Lato, do zobaczenia za rok!
Znak już widać
Strażacy przypominają

Jubileusz osiedla

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Zalesia Śl. świętowali w ubiegłą sobotę 60-lecie osiedla XV-lecia, które nazywane jest przez nich „Koreą”. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. za żyjących i zmarłych mieszkańców osiedla, która odbyła się w kościele parafialnym w Zalesiu Śl. Potem odbyła się wspólna biesiada. Przygotowano prezentację na temat historii ulicy oraz quiz „Korea na przestrzeni lat”. Odbyły się występy artystyczne dzieci ze szkoły podstawowej w Zalesiu Śl., mażoretek oraz przedstawienie artystyczne w wykonaniu dzieci z osiedla XV-lecia.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Niezły western!
Szkolne statystyki
Czy wyremontują kolejny odcinek?

Dziękowali za owoce ciężkiej pracy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy gminy Zawadzkie oraz przyjezdni goście w ubiegły weekend dziękowali za zebrane plony. W tym roku dożynki odbyły się w Kielczy. Święto plonów trwało dwa dni, ale przygotowania do obchodów trwały od bardzo dawna, co było widać po pięknych koronach żniwnych. W Kielczy plecenie koron to już długoletnia tradycja - ponad trzydzieści lat w gospodarstwie u państwa Świtałów kobiety tworzą piękne żniwne korony.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zmiany w placówkach oświatowych
Wyjątkowa pielgrzymka już 9 września

Ciekawostki z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

*Wydział Gier Opolskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował wynik meczy pomiędzy Groszmalem Odrą II Opole a Victorią Żyrowa na walkower 3:0 dla zespołu Victorii. W drużynie z Opola grał nieuprawniony zawodnik.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Druga runda pucharu
Król strzelców
Znów trzecie miejsce
Tabele ligowe