fbpx 868 | Strzelec Opolski

868

Numer wydania 868

(15)
wtorek, 12 Kwiecień, 2016

Jak dostać się do tego sklepu?!

Artykuły : 
Numer wydania: 

To jest jakaś kpina! Kto pozwolił na coś takiego?! - denerwował się nasz Czytelnik, który odwiedził redakcję w minionym tygodniu. Powodem nerwów była przebudowa dróg i chodników w okolicy nowo budowanego marketu Intermarche przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Stawowej w Strzelcach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pod sąd za pobicie
Czy z tych dyskusji będą pieniądze?
Krawiec z Tischnerem
Wydatki rosną, pieniędzy nie przybywa
Tajemnica pieczęci
Ostatni taki egzamin
Pokonują słabości, osiągają sukcesy!

Pani Grażyna lubi zmiany...

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku redakcja „Strzelca Opolskiego”, spośród ośmiu wspaniałych kandydatek chętnych do zmiany swojego wizerunku, wybrała Grażynę Ochman, 47-letnią jemielniczankę, która zgłaszając się do metamorfoz ze „Strzelcem” napisała: Chciałabym, jak każda kobieta po 40., coś zmienić. Należę do tych, co lubią zmiany. Nigdy nie miałam na nie odwagi...

Mieszkanka Jemielnicy, zanim oddała się w ręce specjalistek z salonu fryzjerskiego Adrianny Jankowskiej i salonu kosmetycznego Marty Majewskiej, zdradziła nam, że nie chciałaby ścinać na krótko włosów...

Zieleń miejska na sprzedaż

Artykuły : 
Numer wydania: 

Już za parę miesięcy gmina i PUKiM mogą ogłosić przetargi na sprzedaż działek znajdujących na terenie dawnej Zieleni Miejskiej. Od lat teren ten stoi niewykorzystany. W ubiegłym roku urzędnicy zapowiadali, że chcą zmienić przeznaczenie tego fragmentu miasta i umożliwić powstanie tam osiedla domków jednorodzinnych.

- Dokonaliśmy podziału działek. Obecnie czekamy na ich wycenę przez rzeczoznawcę - mówi Ewa Hałek z Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Weź koperty życia. Za darmo!
Sady owocowe w każdej wsi?
Coraz więcej obcokrajowców chce do Strzelec
Czyje są te wiaty?
500+ już wypłacane
Nie ma obwodnicy, będą ronda?
Będzie siłownia, jeśli zagłosujesz

Wyburzają ruiny, w których znaleziono zwłoki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rozpoczęło się wyburzanie hali i biurowca po byłym Agromecie. Właścicielem nieruchomości, znajdujących się w Strzelcach przy ul. Gogolińskiej (tuż obok urzędu pracy), jest koreańska firma S&T Motiv, która kupiła je w 2008 roku od syndyka masy upadłościowej. Firma planowała uruchomić tu produkcję części dla gliwickiego Opla, nawet rozpoczęła remont budynku. Nadszedł jednak kryzys i z planów nic nie wyszło. Budynek przez parę lat niszczał.

Jezdnia z niespodzianką

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Toszka oraz podróżujący przez centrum miasta drogą DK 94 w czwartek, 7 kwietnia, musieli skorzystać z objazdów. Powodem była gęsta i kleista substancja. Rozlana była na ponad 40-metrowym odcinku jezdni, zajmując powierzchnię 100 metrów kw.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nowa grupa w żłobku
Gminne prezentacje artystyczne
Niesamowici jubilaci!
Zagrały w finałach województwa

My się gwary nie wstydzimy, my się nią chwalimy!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gymba momy ni jyno do jedzynio, ale i do godanio, pra?
 

Śląska gwara się rozwija, rosną nowe pokolenia tych, którzy chętnie posługują się językiem swoich ojców i dziadków. Dowodem na to jest Wojewódzki Konkurs Śląskiego Berania, który już od 23 lat odbywa się w szkole w Izbicku. Z roku na rok przybywa na nim uczestników. W tym roku berało 228 uczniów, w tym 37 przedszkolaków, którzy po raz pierwszy pojawili się na izbickiej scenie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Po co ptakom budki?
Mostek prawie gotowy!

Łatwo jest jechać z górki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pochodzący z Kolonowskiego student 3 roku wychowania fizycznego, Robert Ćwikliński, jest pierwszym na świecie kibicem, który - jadąc samotnie na rowerze od jednego klubu sportowego do drugiego - zbiera pieniądze dla opolskich fundacji. W ciągu dwóch wypraw przejechał już 4 500 kilometrów i zebrał 25 tysięcy złotych. Wolontariusz roku 2015 zaprosił na spotkanie mieszkańców rodzinnej miejscowości, aby opowiedzieć im o tym, co robi.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wypalanie traw to głupota!
Przeczytano, przyzwolono i podpisano...
Łatanie na nic...
I popiół, i zielone

Zacna jubilatka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkanka leśnickiej filii Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, Theresie Murłowski, obchodziła 10 kwietnia 90. rocznicę urodzin. Z tej okazji 11 kwietnia dostojną jubilatkę odwiedzili zastępca burmistrza Leśnicy Andrzej Iwanowski, członek zarządu powiatu Waldemar Gaida, proboszcz parafii w Raszowej Henryk Kuczera oraz proboszcz parafii w Leśnicy Henryk Pasieka. Solenizantka urodziła się 10 kwietnia 1926 roku w Raszowej. Od lutego mieszka w DPS Leśnica.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przebudują drogę
Trenowali hip-hop
Pierwsze pieniądze trafiły do rodzin
Zapisz się do szkoły muzycznej
Zapraszamy na zajęcia
Zaśpiewali w Sławięcicach

Zimna Wódka i woda

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy wsi obawiają się o wydajność źródła...

W ubiegłym roku gmina odwierciła nową studnię w Zimnej Wódce. Na tamtejszym wodociągu istniały już dwie (z numerami 2 i 3; studnię nr 1 jakiś czas temu zlikwidowano, ale zachowano kolejność numeracji - dlatego nowa studnia ma nr 4).

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Bocian potrzebny!
Posłuchaj poezji
Z serdecznościami!
90 dni z kulturą
Kiedy schetynówka?

Zamknąć przejście z osiedla na działki?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Nowego Osiedla dzięki przejściu pieszo-rowerowym przez tory kolejowe mogą w sposób bezpieczny i szybki dostać się do ogródków działkowych, które spora część posiada, a także wykorzystywać tamtejsze tereny na aktywny wypoczynek jazdę, rowerem czy bieganie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ło Maryjce, utopcu i Eciku
Targi pracy
O gospodarzu wsi
Aktywne dziś i jutro

„Strzelec” był na tym meczu!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W czwartek, 7 kwietnia, na stadionie miejskim w Tychach odbył się mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Spotkanie eliminacyjne Mistrzostw Europy zakończyło się bezbramkowym remisem. Choć to Dunki były faworytkami meczu, nasze reprezentantki dzielnie się broniły. W drugiej połowie ruszyły do ataku, lecz akcje kończyły się niecelnymi podaniami lub nieporozumieniami. Pod koniec meczu Ewelina Kamczyk z numerem 11 niestety strzeliła tuż nad poprzeczką. Mistrzostwa Europy odbędą się w 2017 roku w Holandii. Tytuł mistrzyń będą bronić Niemki.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Skąd walkower?
Awans o włos
Tabele ligowe
Rozmaitości skatowe