fbpx 867 | Strzelec Opolski

867

Numer wydania 867

(14)
wtorek, 5 Kwiecień, 2016

System szwankował, ale kolejek nie było

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pierwszego kwietnia ruszył rządowy program „Rodzina 500 plus”. Wielokrotnie opisywaliśmy w „Strzelcu” warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać od rządu 500 zł na dziecko. W tym numerze temat podejmujemy jeszcze na str. 12, gdzie zainteresowanym mieszkańcom gminy Ujazd wyjaśniamy, czy świadczenie przysługuje na dziecko rodzica pracującego za granicą.

Zapytaliśmy, jak ośrodki pomocy społecznej z powiatu strzeleckiego poradziły sobie w pierwszym dniu funkcjonowania programu. Z informacji przekazanych przez OPS-y wynika, że kolejek po pieniądze nie było.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zaginął mieszkaniec Niezdrowic
Radni nie apelowali do ministra
Nasi w subregionie
Rząd dusz
Nowy prezes ze Strzelec
Ognisko w środku parku
Czas przyspiesza i zwalnia

Ten krzyż szczęścia nie ma...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Był przewracany już co najmniej trzy razy... Ostatnio w latach 90. ubiegłego wieku. Wtedy mieszkańcy wioski go odratowali. Teraz uratować się go już nie da...

W czwartek, 31 marca, kierowca mercedesa-busa jadący drogą krajową nr 94 nie zauważył passata, który sygnalizował skręt do Suchodańca. Bus, aby uniknąć zderzenia, hamował i wpadł na przydrożny krzyż, stojący od dziesięcioleci przy przystanku. Krzyż roztrzaskał się w drobny mak...

Gdzie w centrum mogą być parkingi?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W okolicy starostwa miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. Kilkanaście wzdłuż ulicy Jordanowskiej, mniej więcej tyle samo przy pl. Kopernika, kilka przy ulicach Chrobrego i ks. Wajdy. Czyli zdecydowanie za mało. W centrum miasta, w przynajmniej dwóch lokalizacjach mogłyby powstać nowe miejsca dla samochodów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Piłkarski turniej firm
Co wypływa z oczyszczalni?
Naprawa czy fuszerka?
Sołectwo pięknieje
Po co ten monitoring?

Remonty wiaduktów idą pełną parą

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od późnej jesieni trwa budowa nowego wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej 426 na ul. Marka Prawego. Od września 2015 remontowany jest wiadukt kolejowy na ul. 1 Maja w Strzelcach. W obu przypadkach prace idą pełną parą.

- Zakończenie prac na ul. Marka Prawego zaplanowano na koniec listopada 2016 roku - mówi Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, instytucji zlecającej remont.

Nie chcemy już błota!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W czwartki przez toszeckie targowisko przewija się wielu mieszkańców gminy. Sprzedający i kupujący narzekają na błotnistą nawierzchnię, która tworzy się po opadach. Problem ten nie jest nowy.

Pisaliśmy już o tym, że niezależnie od pory roku, przy jakichkolwiek opadach toszeckie targowisko staje się błotnistym grzęzawiskiem.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Będzie dokończony...
Sukcesom nie ma końca!
Rozwijają pasję i talent

Będzie angielska klasa

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak zatrzymać ucznia w szkole?
 

Szkoły z roku na rok uatrakcyjniają swoje oferty - wszystko w walce o ucznia. Programy unijne, międzynarodowa współpraca, innowacje edukacyjne - to wabiki przyciągające najlepszych. Gimnazjum w Izbicku dogania trendy i nie odstaje ofertą od miejskich gimnazjów - mimo to część uczniów wybiera, zamiast rodzimej szkoły - wyjazdy do placówek w Opolu czy Strzelcach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sprawdź ten las
Jubilat przyjmował życzenia
Chodzi nie tylko o bramę...
W tradycji moc zaklęta
Przewietrz szafę!
Przewietrz szafę!

Śmieci zostały, firma upadła, ktoś ma kłopoty

Artykuły : 
Numer wydania: 

W 2012 roku firma BHE Dychów spod Zielonej Góry modernizowała potok Świbska Woda w Jemielnicy. Prace wykonywała na zlecenie Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu.

- Podczas odbioru robót nie zauważyliśmy żadnych nieprawidłowości. Teren wzdłuż potoku był czysty - przyznaje Henryk Ligęza, kierownik oddziału WZMiUW w Krapkowicach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Żeby nie było smogu
Tu proboszczem jest od 20 lat
Brudny staw
Szkody na polu
Radni w sprawie muzeum

Znów będzie ściernisko?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco - śpiewała swego czasu Golec uOrkiestra. W Fosowskiem, które przez wiele lat określano jako najbardziej zaniedbany obszar gminy Kolonowskie, w ostatnich latach wiele się zmieniło. Powstało nowe, wielofunkcyjne boisko, place zabaw (wszystkie ogólnodostępne), wyremontowano część dróg, a gmina stopniowo przejmuje sieć wodociągową i nieruchomości po kolei; planowany jest także remont chodnika i budowa boksu dla miejscowej jednostki OSP.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Żmija nie śpi!
Do dentysty - w październiku

Z Leśnicy do La Scali

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkaniec Leśnicy Lennard Czakaj został jednym z siedmiu finalistów konkursu Młody Muzyk Roku 2016.

Do konkursu nie można było się zgłosić samemu. Uczestnicy zostali wybrani przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznych na podstawie dotychczasowych osiągnięć.

Lennard jest absolwentem Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leśnicy, a obecnie jest w klasie dyplomowej PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Fundusz gminny czy ustawowy?
Zacna jubilatka
Recytowali cały marzec

O funduszu i wygodnictwie

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu obradowała rada gminy Ujazd. Jedna z uchwał, nad którą debatowano na sesji, dotyczyła funduszu sołeckiego na przyszły rok. Jak co roku wywiązała się na ten temat dyskusja.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Staraj się o decyzję!
Odeszła…
Trawa z popiołem
Piękna na wiosnę!
Gmina wspiera powiat
Miły dzień dla seniorów

Czy będą niemieckie tablice?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Powrócenie do pomysłu przeprowadzenia konsultacji społecznych w gminie Zawadzkie w sprawie wprowadzenia dodatkowej nazwy miejscowości w języku mniejszości narodowej, tj. niemieckim, wywołało sporą dyskusję zarówno na forum „Strzelca”, jak i innych portalach społecznościowych.

Przypomnijmy, że wniosek został złożony przez trzy koła DFK. Przedstawiciele Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim wniosek swój argumentowali faktem częstego zgłaszania przez mieszkańców Żędowic, Zawadzkiego i Kielczy potrzeby wprowadzenia dwujęzycznych nazw.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Lekarstwo bez recepty
Kawalkada ruszyła po raz trzydziesty
Nie tylko w OPS-ie
Zwierzęciu trzeba pomóc
Kwiecień pełen atrakcji

Wieści z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA
 

*Trzecioligowa drużyna LZS Piotrówka została pozbawiona punktów za zwycięski mecz z Szombierkami Bytom. W spotkaniu tym wystąpiło niezgodnie z regulaminem dwóch obcokrajowców. Tym samym zamiast wygranej Piotrówki 2:1 mecz zweryfikowano jako walkower 3:0 dla Szombierek.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rozmaitości skatowe
Tabele ligowe