fbpx 865 | Strzelec Opolski

865

Numer wydania 865

(12)
wtorek, 22 Marzec, 2016

Ile jeszcze ofiar trzeba?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku mija 10 lat od zakończenia remontu drogi wojewódzkiej 426 między Olszową a Sławięcicami. Często temat tej trasy pojawia się na naszych łamach. Niestety zbyt często informujemy, że doszło tam do kolejnego tragicznego wypadku - od roku 2010 było ich 6. Śmierć w nich poniosło 7 osób. Kolizji nawet nie liczymy...

Przyczynami wypadków w głównej mierze są prędkość i brawura. Strażacy podkreślają, że wielu tragedii można by uniknąć, gdyby na poboczach ustawiono bariery ochronne.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Do konfesjonału w nocy
Ukradł, sprzedał, wpadł
Urzędy czynne krócej
Żonaty żurek i babka z chrzanu
Trafił się w dżemie kamień
Jak rozciąć hybrydę
Przez śmieci nie mogę uprawiać pola

Dziki komis utrudnia życie kierowcom

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przy wyjeździe ze Strzelec w kierunku Jemielnicy, za wiaduktem, na wysokości skrzyżowania z ulicą Zakładową, na chodniku stoją zaparkowane dwa samochody. Pojazdy nie mają tablic rejestracyjnych, za to w oknach widnieją kartki z informacją o sprzedaży.

- Widoczność przy wyjeździe na tę drogę z tej małej, bocznej ulicy jest niemal zerowa. Te samochody wszystko zasłaniają. Kierowcy nie widzą, co nadjeżdża od strony wiaduktu, bo ktoś urządził sobie darmowy komis samochodowy - irytuje się pan Marcin, nasz Czytelnik.

Jesiony w parku usychają na potęgę!

Artykuły : 
Numer wydania: 

To prawdziwy pomór - w parku miejskim usychają wszystkie jesiony. Usechł i wywrócił się ponad stuletni okaz, na ziemi leży też 11 innych, młodszych.

- W pierwszej chwili myśleliśmy, że jesionom zaszkodziła susza, tak jak ma to miejsce w przypadku sosen - mówi Józef Dworaczek z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. - Ale problem występuje w miejscu podmokłym, gdzie nawet w największe upały latem była woda. Okazuje się, że problemem jest szkodnik, który atakuje właśnie ten jeden gatunek drzewa.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Oczyszczalnia do modernizacji
Panowie dla pań
Kontrola w mleczarni
Mają 5 złotych medali!
Rekordowe zainteresowanie 500+

Powtórzyli plebiscyt

Artykuły : 
Numer wydania: 

W 95. rocznicę...
 

20 marca minęła 95. rocznica plebiscytu na Górnym Śląsku, w którym mieszkańcy tych terenów mieli opowiedzieć się za przynależnością do Niemiec lub do Polski.

W piątek, 18 marca, wczesnym rankiem, bo już o godz. 6.30 przy wejściu do urzędu miejskiego w Toszku można było spotkać patrol żołnierzy francuskich. W ten sposób rozpoczęto akcję edukacyjną poświęconą 95. rocznicy plebiscytu na Górnym Śląsku.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zrobili najpiękniejsze pisanki
Nie mają budżetu sołeckiego, ale pieniądze są

Wieś dwóch wież. I wystarczy!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Suchodańcu stoją dwie wieże telefonii komórkowej. Okoliczni mieszkańcy nie są zadowoleni z ich lokalizacji, dawali temu wyraz, gdy konstrukcje budowano - ich protesty jednak nie zostały kilka lat temu uwzględnione. Może teraz byłoby inaczej?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Radość jak co roku
Swoje święto mają też panowie!
Nie brudź wody!
Będzie nowy dzielnicowy

Robota pali im się w rękach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strażacy znani są z gaszenia pożarów. Znają się też na budowlance, co wciąż udowadniają. Ochotnicy z Gąsiorowic, Jemielnicy i z Łazisk sukcesywnie remontują swoje remizy.

Ostatnio zajrzeliśmy do strażnicy w Łaziskach. Dwa lata temu, dzięki pracy ochotników, powstał tu nowy garaż na busa. Przed rokiem w obiekcie powymieniano okna. Od października 2015 trwa remont pomieszczeń. Gruntowną modernizację przechodzą sanitariat, klatka schodowa, schody i sala spotkań.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dla ducha i dla ciała
Dom gotowy na święta
Drzwi otwarte dla Ciebie

Kwiaty, słodkości i uśmiech

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kobiety lubią dostawać kwiaty od mężczyzn, gdy tylko nadarzy się okazja - a czasem i bez powodu. W marcu okazja co roku jest wyjątkowa. To Dzień Kobiet.

Nogowczyce

Podobnie jak w latach ubiegłych dzień ten świętowano w Nogowczycach. Na samym początku spotkania sołtys Andrzej Grabiec w imieniu własnym oraz męskiej części rady sołeckiej złożył paniom życzenia i obdarował je tulipanami.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tylko do piątku!
Wszelkiej pomyślności!
Zostały wolne miejsca
Uwaga, mieszkańcy!

Przesyłki doręczą skutecznie, ale drożej

Artykuły : 
Numer wydania: 

Minął czas roznoszenia decyzji dotyczących podatku od nieruchomości. W latach ubiegłych decyzje podatkowe roznoszone były na terenie gminy Zawadzkie przez pracowników UMiG Zawadzkie. W tym roku, ku zdumieniu mieszkańców, zostały dostarczane przez listonoszów.

- Zastanawiam się, czy nasza gmina ma tyle pieniędzy? - dziwi się mieszkanka Zawadzkiego. - W innych gminach takimi sprawami zajmują się urzędnicy, sołtysi czy osoby bezrobotne, a poczta to już ostateczność - wyjaśnia.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Porządki w parku
Rządzili regenci!
Zajączki i inne atrakcje

Kolonowskie w finale

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA HALOWA
 

W strzeleckiej hali odbył się jeden z czterech półfinałowych turniejów piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Mimo że startowały aż cztery drużyny z naszego powiatu to i tak wygrały przyjezdne z Krapkowic.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Złe miłego początki
Tabele ligowe
Ciekawostki z murawy

Odchorował zwycięstwo

Artykuły : 
Numer wydania: 

Plebiscyt „Strzelca” na najpopularniejszego sportowca powiatu!
 

W naszym plebiscycie najwięcej głosów otrzymał strażak interesujący się informatyką. Mimo że mieszka kilkaset metrów od boiska piłkarskiego, to jednak wybrał szachy.

Mateusz Hasterok jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich o profilu biologiczno-chemicznym. W szachy nauczył go grać ojciec.