fbpx 863 | Strzelec Opolski

863

Numer wydania 863

(10)
wtorek, 8 Marzec, 2016

Zarzuty dla lekarzy w sprawie śmierci Agnieszki Licznar

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzelczanka, 41-letnia Agnieszka Licznar, trafiła do szpitala w Strzelcach ze skierowaniem na wycięcie pęcherzyka żółciowego. Miał to być nieinwazyjny zabieg laparoskopowy. Pacjentka trafiła na stół operacyjny 28 marca 2014 roku. Po paru godzinach miała być wybudzona.

- Przez szybę widziałem, jak pielęgniarka wołała lekarza. Ten rzucił mi tylko, że żona krwawi i poszedł na blok. Była 13:31 - opowiadał miesiąc po tych zdarzeniach Andrzej Licznar, mąż Agnieszki. - Za chwilę lekarz wezwał mnie do siebie. Powiedział, że stan jest krytyczny i Agnieszka będzie na OIOM-ie. Coś mówił o ściance czy tunelu trzustki, że z tego krew się sączy...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
To miejsce woła o pomoc!
Drgnie w kurniku
Strzelce też tworzą wydział medyczny!
Kaci, kapusie i hodowcy kur...
Co mleczarnia wlała do rzeki?
Chętnych więcej niż pieniędzy
Sołectwo ratuje się jak może...
Zakpili z martwego borsuka

Tragedia w samo południe

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na Anioł Pański zaczynały bić dzwony, gdy pod urzędem gminy w Jemielnicy w piątek (4 marca) doszło do tragicznego wypadku. Zginęły w nim dwie osoby, trzecia - stojąca na przystanku i czekająca spokojnie na autobus - mocno ucierpiała.

- Wszystko działo się jakoś po cichu - wspomina jeden z urzędników. - W biurze mieliśmy pozamykane okna i nie usłyszeliśmy momentu zdarzenia. Dopiero po chwili ktoś krzyknął, co się stało...

Podwyższą budynki na mieszkania komunalne

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kolejka chętnych na najem lokalu gminnego jest długa, a wolnych mieszkań jak na lekarstwo. Ale coś w tej materii może drgnąć, bo urzędnicy wpadli na pomysł poszerzenia zasobów mieszkań komunalnych.

- Budowa od podstaw to ogromne koszty, dlatego rozpatrywana jest koncepcja nadbudowy istniejących już budynków. Wskazano pierwsze potencjalne obiekty, którym w ciągu najbliższych lat może przybędzie piętro. W ten sposób zwiększy się liczba lokali i skróci się kolejka oczekujących na mieszkanie - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nowy park - Rybaczówka
Uwaga! Grasują włamywacze
Targi w nowej odsłonie
Gmina ma już część pieniędzy
Przeprowadzka seniorów
Gdzie złożyć wniosek 500+?
Nowe władze OSP

Nie dali burmistrzowi podwyżki

Artykuły : 
Numer wydania: 

W poniedziałek, 29 lutego, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Toszku odbyła się sesja rady miasta. Nieobecny był na niej burmistrz Grzegorz Kupczyk.

Zmiany w porządku obrad

Już na początku sesji radny Andrzej Mrzygłód wniósł wniosek formalny o wykluczenie z porządku obrad projektu uchwały dotyczącej ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Toszka. W głosowaniu brało udział 13 radnych. „Za” przyjęciem uchwały było 9 radnych, natomiast „przeciw” 4 radnych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
I w separacji może być do śmiechu!
Skrobane, wyklejane i malowane...
Malarstwo formą terapii

Zatrudnienie synowej trafiło do CBA

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jeden z mieszkańców gminy poinformował Centralne Biuro Antykorupcyjne o zatrudnieniu Anny Pytel - synowej wójt Brygidy Pytel na stanowisku kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Izbicku. CBA przesłało to zawiadomienie wojewodzie opolskiemu, Adrianowi Czubakowi.

Wojewoda przekazał sprawę do rozpatrzenia radzie gminy, która sprawdzi prawidłowości w przeprowadzeniu konkursu oraz to, jak funkcjonuje podległość służbowa pomiędzy wójtem a kierownikiem OPS. Skontroluje to gminna komisja rewizyjna, która efekt swoich prac przedstawi na kolejnej sesji, 21 marca.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przewietrz swoją szafę. Wymień się z innymi!
To było do przewidzenia!
Jeden mostek - 16 chętnych!
Pomóż Odyseuszom!
Będzie maj, nie będzie śmieci?

Udane popołudnie w Piotrówce

Artykuły : 
Numer wydania: 

W minioną niedzielę mieszkanki Piotrówki świętowały Dzień Kobiet. Imprezę w świetlicy zorganizowali wspólnie rada sołecka i Stowarzyszenie Odnowy Wsi. Atmosfera była wyjątkowa...

- Panowie stanęli na wysokości zadania, złożyli nam życzenia, wznieśli toast i zaśpiewali „Sto lat” - chwali sołtyska Irena Dworaczek. - Gościnnie wystąpił laureat konkursu Śląskie Beranie - Adam Koźlik z Żędowic. Wszyscy byli zachwyceni jego „godką”. Dowcipem i piosenką bawił też humorysta Tolek.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Szambo przeciwpożarowe
Nikt nie chce być opiekunem
Sponsorujemy starostwo
500 zł na dziecko
Kiermasz wielkanocny!
Nowy zarząd OSP
Gmina w subregionie

Poczekają na miejsca...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków przysporzyło samorządom bardzo wielu kłopotów. Wszystko wskazuje na to, że problem ten nie będzie dotyczył jedynie szkół. Zupełnie zbędne w nowej sytuacji wyposażenie specjalnych sal lekcyjnych dla 6-latków oraz fakt, że - ze względu na zbyt małą ilość uczniów [minimalna ilość, żeby utworzyć klasę, to od 8 wzwyż - red.] - w niektórych szkołach w ogóle nie powstaną w nadchodzącym roku szkolnym klasy pierwsze, to tylko jedna strona medalu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Poseł i marna frekwencja
Nieoczekiwany (?) sukces
Sportowa niedziela
Kolejny kurs pływania

Rodzina 500+ w gminie Leśnica

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kilkoro Czytelników pytało nas, jak wyglądać będzie realizacja programu „Rodzina 500+” w gminie Leśnica. Komu przysługuje takie wsparcie? Jakie są kryteria jego przyznawania? Ile rodzin w gminie jest upoważnionych do pobierania takiego wsparcia? Z jakich środków będzie wypłacane to wsparcie? - to najczęściej zadawane pytania.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sport to zdrowie!
Tradycja z pokolenia na pokolenie
Zapraszamy na Dzień Kobiet
Gmina dopłaca do nauczycieli

Jednak pojadą PKS-em

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jeszcze w styczniu radni mieli zdecydować, komu od przyszłego roku zlecić gminny transport publiczny: związkowi powiatowo-gminnemu czy prywatnej firmie. Wtedy jednak wstrzymali się z decyzją. Okazało się bowiem, że oferta prywatnego przewoźnika była bardzo atrakcyjna cenowo.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Chwalą raz na 8 lat? Oby częściej!
Święto w Zimnej Wódce
Odeszły...
Ujazd i Orzysz razem
Radni za zmianą
Dzieci w liczbach

Potrzeba więcej dyżurów lekarskich!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego dziewiątego lutego w UMiG w Zawadzkiem odbyła się XVI sesja rady miejskiej. Rajcy zatwierdzili osiem uchwał. Najwięcej wątpliwości mieli co do utworzenia Związku Celowego Powiatowo-Gminnego „Jedź z nami” oraz przyjęcia statutu związku. Obecny na sesji Waldemar Gaida, członek zarządu powiatu, starał się przybliżyć koncepcję projektu, ale i tak dla większości radnych informacje przedstawione nie były wystarczające, w ostateczności jednak zatwierdzili uchwałę.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym
Są już plany na ten rok
Dewastują na potęgę
Nowe władze w OSP

Jedność wygrywa

Artykuły : 
Numer wydania: 

W hali w Strzelcach Opolskich odbył się halowy turniej piłkarski dla orlików, w którym startowało osiem zespołów z trzech powiatów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rozmaitości skatowe
Tabele ligowe
Równe szanse
Ruszyły rozgrywki
Cztery medale

Przełożone zwycięstwo

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA RĘCZNA: II liga mężczyzn
 

Zespół Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej z Zawadzkiego pewnie pokonał na własnym boisku drugą drużynę Azotów Puławy i umocnił się na prowadzeniu w drugoligowej tabeli.

W miniony weekend Polski Związek Piłki Ręcznej nie planował rozgrywania meczów drugoligowych, gdyż odbywała się rywalizacja w kategoriach młodzieżowych. Działacze z Zawadzkiego oraz Puław doszli do porozumienia i rozegrali w sobotę mecz, który zaplanowany był na 2 kwietnia.