fbpx 862 | Strzelec Opolski

862

Numer wydania 862

(9)
wtorek, 1 Marzec, 2016

Czy więzień może wezwać policję?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pewien strażnik mnie prowokuje - skarży się osadzony w jednym ze strzeleckich zakładów karnych. - Dlatego zadzwoniłem pod numer 112, żeby wezwać policję, ale tam nie chcieli przyjąć mojego zgłoszenia. Wykręciłem więc 997 - odezwał się dyżurny policji. Był bardzo uprzejmy, ale polecił mi, żebym opisał całą sytuację w liście i przesłał go na adres komendy. Ja chciałbym, żeby patrol interweniował od razu. Czy mogę wzywać policję? - pyta.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ma 100 lat, ale urodziny miała 25 razy
Strzelecka rewolucja motoryzacyjna
Meble z duszą
Powiaty protestują!
Ze stodoły zostały tylko zgliszcza
Subregion także strzelecki
Plany na miliardy
Nasze lasy usychają!
Nie daj się wpuścić w maliny!

Dostał tajemniczą paczkę ze złotem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Takiej przesyłki nigdy wcześniej nie dostałem. I mam nadzieję, że nie dostanę już nigdy! - mówi pan Janusz ze Strzelec. - Parę dni temu dzwoni do mnie sekretarka, że do biura mojej firmy przyszedł listonosz InPostu i ma dla nas paczkę. Co w tym dziwnego? - pytam. Słyszę, że jako adresat jest wpisany ktoś inny. Ale listonosz się upiera, że dwa tygodnie temu została przez nas nadana i teraz musi ją zwrócić, bo adresat nie odbierał, a pakunek jest obklejony naszą firmową taśmą, więc to na pewno nasza przesyłka...

Każde dziecko jest na wagę złota

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zawirowanie z sześciolatkami nadal trwa. Miały iść do szkoły, teraz mogą zostać w przedszkolu, a o tym, czy pójdą do szkoły decydują rodzice. Największy problem mają władze jednostek oświatowych. Zmiany w przepisach odnośnie do sześciolatków wprowadziły chaos w uporządkowany plan szkół i przedszkoli.

- Szacujemy, że w naszej gminie zabraknie ok. 230 miejsc w przedszkolach - mówi burmistrz Tadeusz Goc.

Co prawda sześciolatki muszą zostać przyjęte, więc z problemem mogą się spotkać rodzice młodszych dzieci.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zebrania OSP i sołeckie
Gmina narciarzy
Odszedł Michał Fiałkowski
Gwiazdy na święcie miasta
Kiedy doczekamy się asfaltu?
Sami naprawiają
Mlekowóz dla strażaków
Nie nazywajcie tego drogą!
Kosztowne sprzątanie

Zgłoś problem przez internet

Artykuły : 
Numer wydania: 

W listopadzie ubiegłego roku opisaliśmy na naszych łamach system elektronicznego zgłaszania urzędnikom problemów typu dziura w drodze, uszkodzona studzienka czy nieświecąca lampa. Od paru miesięcy specjalna strona internetowa, przez którą można takie sprawy załatwić, działa z sukcesem w Nysie. Po naszej publikacji burmistrz Tadeusz Goc zapowiedział: możemy zrobić coś podobnego, rozbudowując system, który już mamy. Nasi informatycy już nad tym pracują. Mam nadzieję, że z początkiem stycznia będziemy w stanie go uruchomić.

I po feriach...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ferie zimowe to czas beztroski i odpoczynku od codzienności szkolnej dla naszych pociech. Mimo że dwutygodniowa laba się skończyła, a tegoroczne ferie przeszły już do przeszłości, to z pewnością podopieczni gminnych ofert zapamiętają je na długo.

Podczas ferii w Centrum Kultury „Zamek w Toszku” dzieci nie mogły się nudzić. W tym roku zorganizowane zostały pod hasłem „Damy i rycerze”. Zajęcia dla dzieci prowadzone były od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przejęli świetlicę
Jak w operze!
Z pomysłem na jaja
Burmistrz i zamek zapraszają...

Teraz podbijają Gdynię. Czy pojadą do USA?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uczniowie ze szkoły w Otmicach najlepsi w regionie!
 

Drużyna z Otmic w składzie: Dominika Glück, Natalia Jadasz, Emilia Zawadzka, Lilia Pytel, Daria Sleziona, Alicja Urbaniak i Julia Zwiech pod opieką trenerki Marianny Gordzielik biorą udział w Odysei Umysłu. Dzieci realizowały problem teatralny pt. „Między nami zwierzętami”.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Strażacy mają zapał i plany
Seniorzy spotkali się w Ligocie
Tu poczujesz święta

Czy gminie potrzebna koparka?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jaka komórka w urzędzie zarządza drogami gminnymi? Czy gmina posiada program gospodarki odpadami azbestowymi? Czy pracownikom urzędu dostarczane są napoje w butelkach czy poprzez dystrybutory? Kto w urzędzie z imienia i nazwiska zajmuje się opieką nad zwierzętami bezdomnymi? Z kim gmina zawarła umowy dzierżawy? Czy urząd dysponuje całościową Polityką Bezpieczeństwa Informacji? Ile projektów uchwał zostało zgłoszonych przez radnych od początku kadencji? Jakie zanotowano średnie roczne stężenie pyłu zawieszonego PM10 na terenie gminy?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Świetlica pachnie nowością
Policja dla ludzi
Szykują dożynki
Nowy zarząd OSP
Krowy ciągle spacerują

Camino. Różne drogi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zaledwie tydzień temu ukazała się nowa książka księdza Piotra Bekierza, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kolonowskiem, zatytułowana „Camino. Różne drogi”. To druga, rozbudowana i poszerzona o nowe rozdziały edycja poprzedniego „Camino”.

Pierwsza edycja ukazała się w...?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Od szeptu do krzyku
Czworo wybitnych
Marszałek z wizytą

Żeby Ujazd był ładniejszy...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gdyby rynek w Ujeździe nie wyglądał tak jak teraz, to jaki mógłby być? W niedługiej przyszłości gmina zada mieszkańcom pytanie o wizję centrum miasta. Będą to konsultacje społeczne. Władze Ujazdu przymierzają się właśnie do opracowania programu rewitalizacji miasta.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Lepiej po kałużach czy rowem?
Odeszli…
Przewietrz szafę
W ogniu pytań

Powybijane okna w Kinoteatrze

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie tak dawno na łamach gazety opisywaliśmy zdewastowaną poczekalnię na dworcu PKP w Zawadzkiem. Tym razem celem wandali stał się znajdujący niedaleko dworca budynek Kinoteatru. Budynek parę lat temu został wyremontowany i obecnie stanowi centrum wydarzeń kulturalnych. Natomiast jego tylna część stała się miejscem schadzek, gdzie można wypić alkohol, a przy okazji coś zniszczyć. Warunki do tego są doskonale, teren za budynkiem jest nieoświetlony, co prawda była tam lampa, ale została zniszczona.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wypełnij kartę
Marzec pełen atrakcji
Darmowe porady psychologa
Organizacje otrzymają wsparcie
Tropem wilczym

Królowa z Nogowczyc

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA HALOWA
 

W Poznaniu odbyła się końcowa walka o medale mistrzostw Polski kobiet w piłce halowej. W zespole LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek występowały trzy zawodniczki z naszego powiatu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Julia dziesiąta
Tabele ligowe
Ładują akumulatory
Skatowe rozmaitości
Lepsi na szczycie