fbpx 860 | Strzelec Opolski

860

Numer wydania 860

(7)
wtorek, 16 luty, 2016

Nadchodzą czasy pracownika

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przybywa inwestorów i ofert pracy...
Do największych pracodawców w powiecie strzeleckim należą takie firmy, jak Intersilesia McBride, która zatrudnia 629 osób, Kronospan - 514 pracowników, Alchemia SA z Zawadzkiego - 497 osób, Pearl Stream - 386, Grupa Adamietz - 341. W strzeleckim szpitalu zajęcie znajduje 412 pracowników. Są to dane Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Opolskich z końca ubiegłego roku.

W powiecie z dnia na dzień przybywa ofert pracy. Przypomnijmy, że w budowanej właśnie fabryce Mubei pod Ujazdem w 2018 roku ma pracować 350 osób. Docelowo firma chce jednak zatrudnić przeszło 1000 pracowników.

- Mam nadzieję, że w ciągu dwóch najbliższych lat w rankingu największych firm w powiecie na wysokich pozycjach znajdą się przedsiębiorstwa ze strefy gospodarczej gminy Ujazd - mówi burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mieszkańcy się zbroją
Mandaty w nowej odsłonie
Załóż niebieski mundur
Prawo jazdy bez stresu
Pomyliła się. On nie był pijany
Twój dobry sąsiad może mieć kłopoty
Strażacy na medal
Pijany awanturnik
Skuter to pojazd rodzinny?

500+ w gminie Strzelce

Artykuły : 
Numer wydania: 

Oficjalnie rządowy program 500+ ma ruszyć w kwietniu. Gmina Strzelce Opolskie już szykuje się do jego uruchomienia. Urzędnicy śledzą wiadomości z Warszawy i zastanawiają się, jak najsprawniej zebrać od mieszkańców wnioski o pieniądze.

- W gminie Strzelce jest 4900 dzieci, z których 1100 już teraz otrzymuje zasiłki rodzinne. Szacujemy, że liczba dzieci, na które rodzice będą się ubiegać o środki z rządowego programu, to ok. 2500 - mówi wiceburmistrz Maria Feliniak.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Brudna strona Strzelec
Lampy już świecą
Krono uruchomi tory?
Lokal znów pusty
Kijkarze podbijają Śląsk
Karnawał z królami
Panie się bawią, że hej!
Zebrania straży i sołectw

Co dalej z osiedlową pocztą?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na początku stycznia informowaliśmy na naszych łamach o tym, że Poczta Polska wypowiedziała umowę najmu lokalu na Osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach. Mieszkańcy obawiali się, że to oznacza likwidację jednej z dwóch działających w mieście placówek.

Kamila Supron-Kalinowska z biura prasowego Poczty Polskiej rozwiała wątpliwości. Zapewniła, że do likwidacji nie dojdzie. Placówka zmieni tylko siedzibę.

Kim jest nowy wiceburmistrz?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mąż, ojciec dwóch synów, bloger, mieszkaniec Zabrza. To Piotr Kunce nowy wiceburmistrz Toszka. Czym będzie się zajmować w gminie oraz jakie są jego zainteresowania i pasje?

Piotr Kunce stanowisko wiceburmistrza piastuje od stycznia. Przypomnijmy, że wcześniej tę funkcję pełniła Zdzisława Mrózek, która niespodziewanie zrezygnowała po 4-letniej kadencji.

Toszek rodzinnym miastem...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dobre gesty dla psiaków
W obiektywie młodych
Ostatki w babskim gronie...

Nowa strategia gminy

Artykuły : 
Numer wydania: 

W gminie Izbicko powstała strategia rozwoju na najbliższe lata. Do jej opracowania powołano specjalną komisję, której przewodniczył Roman Larisz z Otmic.

- Członkowie komisji przedstawiali swoje pomysły - referuje. - Na obrady zostali zaproszeni sołtysi wszystkich sołectw, aby także oni zaproponowali, jakie zmiany chcieliby wprowadzić w swoich wioskach. Strategia obejmuje rozwój i możliwości całej gminy w różnych dziedzinach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
50 pań bawiło się razem
Tradycja nie zanika
Moc atrakcji podczas ferii
Dyżur posła

Rolety, kosiarkę, co jeszcze kupią?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Fundusz sołecki na 2016 rok planowany był od dawna. Wykaz inwestycji, które przedłożyły w urzędzie gminy poszczególne sołectwa, znalazł się w budżecie na rok 2016. Kwoty przyznawane miejscowościom zależą po części od liczby ich mieszkańców. Oto plany wydatkowe poszczególnych wiosek.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Po pisanki do Piotrówki
Puchar wójta zdobyli...
Pytanie o przedszkole
Zebrania sołeckie

Nie zamknęli serc dla Michała

Artykuły : 
Numer wydania: 

O dobroci serca i hojności dłoni mieszkańców gminy Kolonowskie nie trzeba nikogo przekonywać. A przymiotom tym po raz kolejny dali oni wyraz, wspierając Michała - chorego chłopaka z naszej miejscowości, na rzecz którego w ubiegłą niedzielę Biblioteka i Centrum Kultury zorganizowała koncert charytatywny.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Stłukli szybę w kwiaciarni
Bajka o inności
Uważaj na komin!
Gafa i gratulacje

Wicestarosta interweniował

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu, na prośbę mieszkańca Zalesia Śląskiego, pisaliśmy o złym stanie drogi pomiędzy Lichynią a Leśnicą. Mówił on, że po roztopach wszędzie stoi woda, a na drodze jest glina, przez którą można wpaść w poślizg. Faktycznie - po tym, jak stopniał śnieg, na drodze znajdowało się błoto, zwłaszcza przy wyjazdach z pól.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Impreza walentynkowa
Śledzik emerytów
Zapadł się asfalt
Aktywne ferie
Zajęcia sportowe

Kto może korzystać i za ile?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Stadion w Ujeździe, który został w części wybudowany za pieniądze z Unii Europejskiej, to chluba miasta. Odbywają się tu nie tylko rozgrywki sportowe, lecz także okazjonalne imprezy plenerowe (np. gminne dożynki).

Stadionem, zgodnie z wolą rady gminy, zarządza dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujeździe - Piotr Przygoda. Na co dzień na miejscu urzęduje wyznaczony gospodarz.

Ostatnio radny Dawid Buchta pytał na sesji, kto może korzystać ze stadionu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W Nogowczycach bera wodziła młodzież
Comber jakich mało!
Odeszły...
100 tys. dla powiatu
Spotkanie w Zimnej Wódce
Spotkanie w Zimnej Wódce

Jest pomysł na park

Artykuły : 
Numer wydania: 

Park miejski w Zawadzkiem najprawdopodobniej doczeka się zmian. Obecnie gmina jest w posiadaniu koncepcji zagospodarowania parku przygotowanej przez studentów Uniwersytetu Opolskiego. Na bazie koncepcji powstanie projekt zagospodarowania terenu, będący dokumentem wyjściowym do realizacji inwestycji oraz podstawą do sporządzenia wniosku o dotację w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Chcą więcej
Babski comber w Żędowicach i Kielczy
Spotkania w sołectwach
Co miłe, szybko się kończy

Medalowy zestaw

Artykuły : 
Numer wydania: 

BADMINTON

Cztery medale zdobyli młodzi badmintoniści Miejskiego Klubu Sportowego ze Strzelec Opolskich na ogólnopolskich zawodach we Wrocławiu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wyjazdowa wygrana
Tabele ligowe
Walczyli w hali