fbpx 858 | Strzelec Opolski

858

Numer wydania 858

(5)
wtorek, 2 luty, 2016

W biały dzień napadł na bank!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Niezidentyfikowany mężczyzna wszedł do banku, przedmiotem przypominającym broń zagroził pracownicy i zażądał pieniędzy. Ze zrabowaną gotówką uciekł. Do tych scen - rodem z sensacyjnego filmu - doszło w środę, 27 stycznia, parę minut po godzinie 15:00 w centrum Strzelec. Łupem napastnika padły pieniądze z Banku Zachodniego WBK.

- Stałem sobie w kolejce. Do banku wszedł jakiś mężczyzna, w sumie raczej chłopak, ze 20-25 lat. Szczupły, 1,70 m wzrostu. Miał plecak, pistolet, przy pasku miał nóż. Powiedział, że to napad i wszyscy mają się położyć. Podszedł do kasjerek i powiedział im, że mają pakować pieniądze. To trwało jakieś kilka minut i uciekł. To było jak w filmie - opowiada pan Andrzej, jeden z klientów banku, który był w placówce w chwili napadu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dodatek nie tylko dla młodych
Odchodzą w młodym wieku
Czy praca Cię stresuje?
Wyławiamy Perły
Kreple poprzez wieki
Pilnuj swoich danych!
Zaczynał w Strzelcach
Co dalej z podejrzanymi o gwałt
Awans komendanta

Gmina kupi, PUKiM skorzysta

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku urzędnicy gminni planują zakup specjalistycznego samochodu z urządzeniem załadowczym typu HDS, które pozwala na opróżnianie ogólnodostępnych pojemników na odpady komunalne, tzw. dzwonów i koszy. Pojazd ma trafić na wyposażenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych EKO BOX w Szymiszowie, ale - jak zaznaczają urzędnicy - może być przekazany w użytkowanie strzeleckiej spółce komunalnej.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sprawdzają, czy są przyłącza
Co wykazała kontrola?
Spotkania seniorów
Zebrania OSP i sołeckie
Panom wstęp wzbroniony
Tu grasował niedźwiedź
Ile płacimy (lub nie) za śmieci

Jest chętny na piwnice ratusza, ale...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do 5 stycznia 2016 r. potencjalni inwestorzy mieli możliwość złożenia oferty na zagospodarowanie piwnic ratusza w Strzelcach Opolskich. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, urzędnicy chcą przeznaczyć część najniższej kondygnacji budynku, około 150 metrów kwadratowych, na prowadzenie działalności gastronomicznej. Zadanie o tyle trudne, że budynek jest wpisany do rejestru zabytków, więc wszelkie prace budowlane czy adaptacyjne będą wymagały uzgodnień z konserwatorem.

Brzydka strona miasta...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Toszek w latach swojej świetności był pięknym miastem, które przodowało w wielu dziedzinach. Z czasem jednak jego wizerunek stawał się coraz gorszy. Dziś, mimo starań i wielu funduszy europejskich, jego wygląd zostawia wiele do życzenia, a niektóre części wręcz odstraszają.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pierwszy taki bal
Pożegnanie z kolędą
Taniec za czekoladę

Gminy stracą przez politykę rządu?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Z roku na rok na gminy składane są nowe obciążenia. Największym od lat jest utrzymanie szkolnictwa. Subwencje oświatowe nie wystarczają, gminy muszą dokładać, np. do remontów placówek edukacyjnych. W tym roku pieniądze na oświatę się zmniejszą, wszystko przez to, że sześciolatki pozostaną w przedszkolach.

Jak już informowaliśmy, w gminie Izbicko w nowym roku szkolnym może nie być klas pierwszych, nie ma dostatecznej ilości siedmiolatków (kwestia ta rozstrzygnie się do kwietnia, po zebraniach z rodzicami przedszkolaków).

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kochamy Was!
Praca dla synowej?
Brudna woda w rzeczce!
Remont w lutym?
Kwiaty dla jubilatki
TV Izbicko?

Trudno o miejsce w przedszkolu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Co będzie z sześciolatkami z gminy Jemielnica od września? - zastanawia się jedna z Czytelniczek. - Czy pójdą do szkoły czy nie? Czy będzie miejsce w przedszkolu dla młodszych dzieci? Rodzice sześciolatków, z którymi rozmawiałam, deklarowali, że chcą zostawić dziecko w przedszkolu. Moje dziecko w tym roku kończy 3 lata. Czy znajdzie się dla niego miejsce w przedszkolu? - dopytuje.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zapłacą za Twój azbest
Piękny jubileusz miłości!
Dzień z babcią i dziadkiem
Rodzic dopłaci 3,50 zł
Faska w swoim żywiole

Święto dobrego słowa

Artykuły : 
Numer wydania: 

Choć do walentynek pozostało jeszcze trochę czasu, już pod koniec stycznia w Publicznym Gimnazjum w Kolonowskiem odbył „Konkurs poezji i piosenki o tematyce miłosnej”. Organizowana po raz drugi impreza, której pomysłodawcą jest polonista, Jerzy Kaufmann, cieszy się coraz większą popularnością.

- Konkurs ma charakter międzyszkolny i międzygminny - mówi Jerzy Kaufmann. - W tym roku chęć udziału w imprezie zgłosiło aż pięć szkół gimnazjalnych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Płynie z wysokości i uczy miłości
Remiza już gotowa!
Osądzili niedźwiedzia

Wieści z sesji

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego piątego stycznia w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Leśnicy odbyła się sesja rady miejskiej.

Procent na dokształcanie

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Strażacy grali w piłkę
Zapraszamy na imprezy
Czyje to drogi?

Nie pojadą PKS-em?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na ostatniej sesji, przed tygodniem, radni mieli podjąć decyzję, czy zlecić gminny transport związkowi powiatowo-gminnemu czy nie. Jednak jej nie podjęli.

Przypomnijmy, że od 2017 roku za zorganizowanie transportu publicznego na swoim terenie odpowiada samorząd.

- To obowiązek ustawowy, musimy się z niego wywiązać - mówi burmistrz Tadeusz Kauch.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Babciom i dziadkom
Ber w Niezdrowicach
Odeszła...
Serdeczności!
Partnerstwo z Orzyszem?

Gmina przespała sprawę?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego piątego stycznia w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem odbyła się XV sesja rady miejskiej. Radni stawili się w komplecie i zatwierdzili dziewięć uchwał. Między innymi dotyczącą planu pracy komisji problemowych. To właśnie przy tym punkcie na sesji wynikła spora dyskusja.

Radny Jan Czanguleit zgłosił, że komisje wyjazdowe samorządności i porządku publicznego są zbyteczne i tak naprawdę niczego nie wnoszą. Z takim zdaniem nie zgodziła się radna Teresa Dziuba, wchodząca w skład komisji.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wielkie kałuże w mieście
Dofinansowanie do azbestu
Sukces uczniów w Grodkowie
Co z hydrantami?
Grali dla babci i dziadka
Co w ferie?

Zgrzyt na koniec

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA HALOWA
 

Ciekawy turniej piłkarski odbył się w hali w Kolonowskiem, lecz niestety zakończył się niemiłym zachowaniem gości z Opola.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rozmaitości skatowe
Tabele ligowe
Falstart na początek
Ładują akumulatory

Drużyny walczyły

Artykuły : 
Numer wydania: 

SPORTY HALOWE
 

SIATKÓWKA - Wyjazdowy punkt

Podopieczni Rafała Dolińskiego w miniony weekend grali w Czechowicach Dziedzicach. Przed meczem prezes UKS Strzelce Opolskie przewidywał trudne spotkanie.

- Jeśli zdobędziemy jakiekolwiek punkty, to będzie nasz wielki sukces - powiedział przed meczem Piotr Ratajczak.