fbpx 853 | Strzelec Opolski

853

Numer wydania 853

(51)
poniedziałek, 21 Grudzień, 2015

Balony pokoju i nadziei

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gdybym zadała któremukolwiek z Czytelników pytanie, co wspólnego mają tragiczne w skutkach zamachy w Paryżu ze Staniszczami Małymi - zapewne popatrzyliby na mnie z politowaniem. Okazuje się jednak, że mają - choć to historia równie nieprawdopodobna, co prawdziwa.

Dwudziestego pierwszego listopada, a więc ponad tydzień po dramatycznych wydarzeniach w stolicy Francji, na teren jednego z przydomowych ogródków w Stzniszczach Małych spadł biały balon. Balon niezwykły, bo z przywiązaną doń czerwoną karteczką.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Prezes z zakazem wejścia do firmy
Pożar w hotelu
Na dworcu jednak bezpiecznie?
Finał imprezy: jazda po pijaku
Ujazd gospodarzem dożynek wojewódzkich
Dogadajmy się!
Szlachetne serca
Góra Anny jak mały Kraków, choć bez papieża
Zamiast witrażu toskański krajobraz
Tradycja czy „must have”?
Święta po polsku
W Boryczy pasą... ślimaki
Inny stosunek do inności

Czarny czwartek na drogach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dramatycznie rozpoczął się 17 dzień grudnia na drogach w powiecie strzeleckim.

Autostrada (po raz pierwszy)

Po godzinie 5 rano służby ratownicze zostały wezwane na autostradę. Na wysokości Dolnej doszło do zderzenia forda transita z ciężarowym iveco. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca forda, 55-latek z Rybnika, wyprzedzał ciężarówkę. Zakończył manewr - wrócił na prawy pas i wtedy wpadł w poślizg. Samochód obrócił się o 180 stopni. Kierowca tira odbił w lewo, żeby nie zderzyć się czołowo z busem, nie dało to wiele - bus odbijał się między tirem a barierkami ochronnymi.

W 2016 rachunki będą wyższe

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od 1 stycznia wchodzą w życie nowe, wyższe stawki za wodę i ścieki dla gminy Strzelce Opolskie (poza Ligotą Górną - mieszkańcom tej wioski wodę dostarcza firma komunalna z Leśnicy). Podwyżki wyniosą średnio 2,5%. O ile więcej będziemy płacić Strzeleckim Wodociągom i Kanalizacji?
POS

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dzikie wysypisko w Szymiszowie
„Aleja szubienic”?
Zmiany godzin pracy basenu
Śmieci coraz więcej
Bo warto pomagać
Parafialne mikołajki
Nietypowe mikołajki
Życzenia

PUKiM pokochał śmieciówki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tuż przed świętami kilka zatrudnionych w PUKiM-ie pracownic dostało od prezesa propozycję nie do odrzucenia: albo same się zwolnią i przejdą do firmy z Opola, albo dostaną wypowiedzenie umowy. Dlaczego? Od 1 stycznia część obowiązków sprzątaczek i dozorczyń, dotychczas zatrudnionych w gminnej spółce komunalnej, ma przejąć firma Omega z Opola. Od 1 kwietnia już wszystkie wspólnoty mieszkaniowe, którymi administruje PUKiM, ma obsługiwać ta firma.

Seniorzy to skarb w każde święta...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pisarzowice

W Pisarzowicach spotkanie opłatkowe odbyło się w niedzielę, 13 grudnia, w świetlicy wiejskiej. Ponad 30 seniorów przybyło wspólnie przełamać się opłatkiem.

- Cieszę się, że już po raz drugi tyle seniorów przybyło na spotkanie zorganizowane dla nich, gdyż to właśnie oni są ważną częścią naszej lokalnej społeczności - mówi sołtyska Monika Błażytko. - Chciałabym podziękować także osobom, które przyczyniły się do uświetnienia naszej uroczystości oraz dzieciom, które wcześniej przyozdobiły dla starszych mieszkańców pierniczki - dodaje.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tak magicznie tylko u nas!
Tradycyjny smak...
Anioł za piękny stół

Woda i ścieki w górę. A śmieci?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od nowego roku spółka Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja podnosi ceny za wodę i ścieki dla mieszkańców gminy Jemielnica.

Dotychczas klienci indywidualni płacili 3,21 zł netto za 1 m3 wody i 6,76 zł netto za odbiór 1 m3 ścieków. Od stycznia zapłacą kolejno - 3,25 zł za wodę i 7,03 zł za ścieki.

Stawki dla przedsiębiorców zmienią się następująco: z 3,66 zł netto na 3,72 zł za 1 m3 wody i z 7,29 zł netto na 7,77 zł za odbiór 1 m3 ścieków.

Gmina po przetargu

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przy świątecznym stole
Puchary rozdane
Dziura na Starej Kolonii
Uwaga opiekunowie i rodzice!
W Wigilię nieczynne
Życzenia

Sukces ma wiele głosów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Podwójnym sukcesem zakończyły się tegoroczne eliminacje rejonowe do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Zarówno na scenie dobrodzieńskiego domu kultury, jak i w Łambinowicach świetnie zaprezentowali się wykonawcy z terenu gminy Kolonowskie. Niezastąpiony i doskonale wszystkim znany chór Colnovica i najmłodsze dziecko gminnej sceny wokalnej, istniejący od nieco ponad miesiąca zespół Cantabo, okazali się bezkonkurencyjni.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Opłatki, kolędy i życzenia
Zmiana na dobre?
Łatwiej ku irysom
Życzenia

O podatkach przy świątecznym stole

Artykuły : 
Numer wydania: 

W nietypowym miejscu odbyła się w minioną środę sesja rady gminy Ujazd. Nie jak zwykle w sali obrad, lecz w sali gimnastycznej przy Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Ujeździe. Tam na radnych i gości czekał świątecznie przybrany stół, o który zadbała społeczność szkolna na czele z dyrektor Jadwigą Pszon-Chwedyną.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wyjątkowy wieczór w Starym Ujeździe
Opłatek w Sieroniowicach
Dla seniorów z Nogowczyc
Mikołaj w Jaryszowie
Zabrakło partnera

Kłopotliwe przejście

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zawadzkie stanowi czarny punkt na mapie powiatu strzeleckiego w związku z wypadkami z udziałem pieszych. W celu poprawy bezpieczeństwa zarówno samorząd, jak i Zarząd Dróg Wojewódzkich stara się wprowadzać na terenie gminy różne rozwiązania, które mogą zmniejszać zagrożenia dla pieszych i kierowców. W ostatnim czasie na ulicy Opolskiej zostało przesunięte przejście dla pieszych. Obecne znajduje się ono obok sklepu spożywczego PSS.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dostojni jubilaci
Życzenia