fbpx 848 | Strzelec Opolski

848

Numer wydania 848

(46)
wtorek, 17 Listopad, 2015

Zapalmy znicze pod Pietą

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jesteśmy Francuzami, jesteśmy przeciwko brutalnym aktom terroru! Tak od kilku dni krzyczy cała Europa, świat, jednocząc się przeciwko bestialskim morderstwom i zastraszaniu. Tysiące ludzi składają kwiaty i palą znicze w hołdzie zabitym. Strzelczanie też mogą wyrazić swój żal i solidarność z Francją, zapalając świece pod pomnikiem ofiar wojen i przemocy - Pietą. Niech symbolizują one naszą nadzieję na lepsze, spokojne jutro.

 

Szpital uniwersytecki w Strzelcach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzelecki szpital stanie się placówką uniwersytecką. To na razie plany, ale wiele wskazuje na to, że już niedługo zostaną w pełni zrealizowane. Wszystko dzięki zamiarowi otwarcia wydziału medycznego na Uniwersytecie Opolskim (o który starania czyni m.in. honorowy senator UO, wydawca „Strzelca”, Karol Cebula).

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przywracanie pamięci o Tragedii
Uczcili tych, co walczyli o niepodległość
Wirus dobierze się do konta
Kapłani, bądźcie dobrzy!
Tragedia w lesie
Dzieci już studiują
Znowu dachowanie pod Zalesiem

Zwłoki w kanale

Artykuły : 
Numer wydania: 

Grupa nastolatków natrafiła na zwłoki leżące w kanale, na terenie opuszczonego biurowca Agrometu w Strzelcach Opolskich przy ul. Gogolińskiej. Miało to miejsce w środę, 11 listopada, po południu.

Zwłoki kobiety, przykryte plandeką, leżały częściowo zanurzone w oleistej cieczy. Wyciągnąć je musieli strażacy. Policji udało się ustalić tożsamość zmarłej - to 63-letnia bezdomna. W ostatnim czasie mieszkała w pustostanach, m.in. w okolicy miejsca, gdzie znaleziono jej ciało.

Kto ma to załatwić?!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na chodniku przy ul. Polnej zniknęła klapa studzienki. W parku miejskim ktoś przewrócił kosze na śmieci. Na Osiedlu Piastów Śląskich nie działają dwie lampy. Przy drodze do Jemielnicy leży martwa sarna, chyba ktoś ją potrącił samochodem. Przy targowisku jest złamany znak, a pod Szymiszowem powstało dzikie wysypisko.

Takich problemów jest sporo. Mieszkańcy chcieliby, aby odpowiednie służby szybko zareagowały. Tylko kim właściwie są pracownicy tych „odpowiednich służb”.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czas przedsiębiorczych
Problem w Warmątowicach
Mistrzowski turniej w Strzelcach
Malarstwo przy kawie
Uwaga! Kopią przy Opolskiej
Do Suchej zawitał pierwszy raz
Mateusz wśród najlepszych

Nowożeńcy odwiedzili targi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uroczystości ślubne są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłych małżonków oraz ich rodzin. To nie tylko decyzja o wspólnym życiu, lecz także doborze i załatwianiu wielu spraw zanim powiemy „tak”. Sprawdziliśmy, jakie trendy zostały zaprezentowane na V targach ślubnych, które odbyły się w niedzielę, 15 listopada, na zamku w Toszku.

Targi ślubne to doskonała okazja do zapoznania się z nową ofertą ślubną przez przyszłych nowożeńców, a dla firm dobra możliwość dotarcia do klientów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uczcili niepodległość
Sto lat jubilatce!
Podzielił się z żebrakiem

Gorące serce świętego

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ożywa tradycja

 

Świętomarciński pochód w Izbicku to nowość. Tradycję tę postanowiło wskrzesić 11 listopada tutejsze koło DFK, któremu przewodniczy Brygida Mosz.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ważna lekcja historii
Projekt już jest
Inspirująca jesień
Budżet trafił do RIO
Dym z komina, czyli nie ma czym oddychać!
Pograj, nie siedź w domu

Martinfest w strugach deszczu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Niedzielne obchody Dnia św. Marcina w Jemielnicy - jak co roku - miały uroczystą oprawę, choć nietypowo przebiegały w strugach deszczu.

- Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek podczas Martinfestu tak padało - przyznaje Joachim Gottscholl, przewodniczący jemielnickiego koła DFK, które było organizatorem imprezy.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Znamy raport komisji. Wytknęła błędy
Złoty medal za służbę
Transport w planach
Śniadanie w Piotrówce

Przewodnicząca co kwadrans

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dość nietypowy przebieg miało zebranie, związane z wyborami uzupełniającymi do Zarządu Dzielnicy Fosowskie, które odbyło się 12 listopada w świetlicy przy miejscowej szkole. Po pierwsze zwołano je równocześnie w dwu, następujących po sobie z piętnastominutową przerwą, terminach. Po drugie - jedyna kandydatka na przewodniczącą zarządu... nie mogła uczestniczyć w zebraniu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Procesja w każdej wsi
Złoci jubilaci
Druga odsłona Rockowej Jesieni

Udało się zebrać pieniądze na operację Zuzi!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Los Zuzanny Kluge, która urodziła się z połową serca, wzruszył wielu ludzi. W ciągu niecałych dwóch miesięcy udało się zebrać kwotę 36 500 euro. Teraz Zuzanna będzie mogła przejść operację w Niemczech.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zawitał święty Marcin
Dobrze się odżywiają
Zapraszamy na jubileusz

Monitoring w gimnazjum

Artykuły : 
Numer wydania: 

Co jakiś czas w gimnazjum w Ujeździe dochodzi do sprzeczek między uczniami. Jedni skarżą na drugich, trudno ustalić, kto zaczął. Mimo że przypadki takie nie są liczne, to gmina zastanawia się, czy nie wprowadzić do szkoły kamer.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W termosie nie wywiezie
Picia nie do wypicia...
Gdzie się podział płot
Maluj jak artysta
Ruszyła budowa

Czy jesteśmy patriotami?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jedenastego listopada obchodzimy Święto Niepodległości. To właśnie tego dnia 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Niewątpliwie powinno być to ogromne święto dla Polaków, ale czy w rzeczywistości tak jest? Czyż Halloween albo Walentynki nie są huczniej obchodzone? Na pewno każdy na swój sposób obchodzi 11 listopada. Jedni modlą się, drudzy uczestniczą w przedstawieniach, wywieszają flagi czy wracają do historii.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Patron dzieci
Spotkania z burmistrzem
To coś więcej niż schola
Święci bliżej nas

Miłe złego początki

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA: Puchar na szczeblu wojewódzkim

 

Nie minęła nawet minuta meczu, a nasz zespół już prowadził, lecz w drugiej części meczu hat trickiem popisał się kapitan sławięcickiego zespołu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tabele ligowe
Skatowe rozmaitości
Kwalifikacje