fbpx 789 | Strzelec Opolski

789

Numer wydania 789

(34)
wtorek, 23 Wrzesień, 2014

Kucharz znany z TV gościł w Strzelcach i Jemielnicy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dariusz Kuźniak, finalista telewizyjnego show „Top Chef” i juror programu „Hell`s Kitchen” gościł w miniony weekend w naszym regionie. W piątek poprowadził zajęcia z uczniami klas gastronomicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczniowie klasy III i IV najpierw przygotowywali danie główne i deser, potem wzięli udział w pokazie przygotowanym przez mistrza. Kucharz udzielił wielu praktycznych rad młodym adeptom gastronomii.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Korona u prezydenta
Nasi pojechali na olimpiadę
Czy Kronospan przestanie brudzić?
Nasi pomogli mistrzom świata!
Pseudomakler z Leśnicy w sądzie

Za trzy reklamacje - pstryk i wylatujesz!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Inspektor pracy nie ma wątpliwości: w Pearl Stream łamano przepisy kodeksu pracy
W połowie września pracownicy strzeleckiego zakładu Pearl Stream dowiedzieli się od zwierzchników o nowym systemie „motywacyjnym”. Była to reakcja na zwiększone ilości reklamacji ze strony firmy LG, głównego odbiorcy produkowanych w zakładzie podstawek i obudów do telewizorów, etc. Na tablicy informacyjnej pojawił się plakat, na którym w sposób obrazkowy przedstawiono nowy system kar i nagród.

Kolejarze twierdzą, że zdążą...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od sierpnia 2013 r. trwa remont linii kolejowej pomiędzy Błotnicą Strzelecką a Opolem. Na ponad 35 kilometrach rewitalizowane są tory i sieć trakcyjna. Zgodnie z harmonogramem całość prac ma się zakończyć w grudniu 2014. Czy kolejarze zdążą?

- Nic się na torach nie dzieje! - alarmuje pani Janina, która mieszka w Strzelcach Opolskich tuż obok linii kolejowej. - Jeden tor zrobili, a drugiego nawet nie ruszyli. Przywieźli szyny i to wszystko. Miał być zmieniany przejazd na ul. Kolejowej, a dalej jest taki, jak przez ostatnie 20 lat.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Będą duże remonty na drogach?
Wraków, które straszą, jest więcej!
Ambitne kino w SOK
Aleja imienia papieża?
Radosna szkoła

Kosztowne decyzje burmistrza

Artykuły : 
Numer wydania: 

Teren, na którym przez lata gospodarowała zieleń miejska, to spory kawałek ziemi położony w samym centrum Strzelec, tuż przy ul. Opolskiej. W 2008 roku 1,4 hektara chciał kupić developer związany z Tesco. Negocjacje były prawie na finiszu - firma chciała nie tylko kupić teren, ale również wybudować na ul. Opolskiej rondo, z którego będzie można zjechać między innymi na ul. Powstańców Śląskich i w kierunku Rynku.

Gorące pożegnanie lata!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Toszka na zamkowym wzgórzu żegnali lato w tanecznych rytmach. Wszystko to za sprawą Toszeckiego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości oraz Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, którzy zorganizowali po raz pierwszy „Pożegnanie lata na toszeckim zamku”.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uwielbiają grać tam w piłkę
Sportowo na orliku...
Zasłużony dla województwa śląskiego?!
Pojechali świetnie w Izbicku...

Szkoła przywitała sześciolatków!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Zespole Szkół Gminy Izbicko w tym roku szkolnym jest sześć klas pierwszych: dwie w gimnazjum i cztery w podstawówkach.
- W szkole podstawowej w Izbicku utworzyliśmy dwie klasy pierwsze, stworzyliśmy klasę dla sześciolatków i siedmiolatków. W Krośnicy i Otmicach dzieci siedmio- i sześcioletnie uczyć się będą w jednej klasie - informuje Jolanta Lamm, dyrektor ZSGI.
Zdaniem dyrektorki, wszystko jest odpowiednio przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kościół da gminie
Kanalizacja na finiszu?
Remont będzie w przyszłym roku?
Od listopada popiół do brązowego!
Gmina dołożyła do artroskopu

Zasłużony dla województwa!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Sołtys Jemielnicy, Andrzej Jarzębski, otrzymał tytuł zasłużonego dla województwa opolskiego. Odznaczenie odebrał w miniony czwartek podczas sesji rady gminy.
- Zasług pana Andrzeja nie muszę wymieniać, bo wszyscy je znamy - mówił wicemarszałek Roman Kolek, który przybył na obrady, żeby uhonorować sołtysa. Medal miał wręczyć już podczas dożynek gminnych, ale sołtys wolał uniknąć splendoru.
- To dla mnie bardzo stresująca sytuacja - wyjaśniał Andrzej Jarzębski.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pokazali swoje wspomnienia
Pisarka, prawie celebrytka
Z kresowego albumu
Nie ma rady na plakaty?

Kajaki wizytówką Opolszczyzny

Artykuły : 
Numer wydania: 

Działająca w gminie Kolonowskie firma wynajmująca kajaki otrzymała wojewódzkie wyróżnienie. W tym roku po raz czwarty Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna (OROT) ogłosiła konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT. Tytuł przyznawany jest w pięciu kategoriach. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gmina bierze kredyt na 800 tysięcy?!
Zakładowa należy do gminy
Menele w centrum miasta
Wszystkiego najlepszego!

Pan wysłuchał modlitwy

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłą niedzielę na Górze św. Anny odbyły się dożynki diecezjalne. Tegoroczne święto plonów przygotowali ojcowie franciszkanie, ks. prałat Hubert Janowski, diecezjalny duszpasterz rolników oraz rejon raciborski – dekanat Tworków. Podczas obchodów obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli. Już od godz. 10.00 na schodach prowadzących do groty lurdzkiej zgromadziły się delegacje z poszczególnych dekanatów, które w procesji udały się do groty na uroczystą mszę św., której przewodniczył biskup Rudolf Pierskała.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Droga oficjalnie otwarta
Animator sportu działa
La Bella na Opolskich Szmaragdach
Powiat maluje znaki

Bywa, że droga znika pod wodą!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gdy mocno pada, ulicy praktycznie nie widać - mówią mieszkańcy Żeromskiego w Ujeździe. - Na jezdni tworzy się rzeka - alarmują.
- Podczas ostatniej ulewy trzeba było przekopać rów do pobliskiej rzeczki, żeby choć część wody spłynęła z jezdni - przypomina Jacek Zych, który pracuje opodal feralnego miejsca.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Coraz więcej dziur w jezdni
Gmina bierze pożyczkę
Zgłoś się po SMS-y
Tablica się przyda

Przedwyborcza karuzela nazwisk

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. W Zawadzkiem do tej pory nie zdarzyło się, aby burmistrz piastował swoje stanowisko przez dwie kadencje. I tym razem możemy spodziewać się w gminie co najmniej dwójki kandydatów. Wiadomo, że o reelekcję będzie starać się obecny włodarz gminy, Mieczysław Orgacki, który ma startować z list komitetu wyborczego „Przyszłość Zawadzkiego”.
Swoją kandydatkę wystawia też Mniejszość Niemiecka. Jest nią Mirosława Kądziołka, wieloletnia nauczycielka, która uważa, że czas, aby kobiety uaktywniły się w lokalnej polityce.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czysta oczyszczalnia
Tańczą od 10 lat
Nowa atrakcja w nadleśnictwie

Pierwsza wygrana

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA: II liga juniorów
Juniorzy z Kadłubca wygrali pierwszy mecz w obecnym sezonie, bo wykorzystali osłabienie gospodarzy, którzy całą pierwszą połowę grali w dziesięciu.
Przed meczem w Starym Koźlu oba zespoły nie miały jeszcze na koncie wygranego meczu, ale przystępowały do spotkania w diametralnie różnych nastrojach. Goście po raz pierwszy w sezonie mogli wystawić optymalny skład i mieli trzech rezerwowych, natomiast gospodarze zaczynali grę w osłabieniu i dopiero na drugą połowę wyszli w jedenastu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rozmaitości skatowe
Tabele ligowe
Król strzelców
Przegląd tygodnia

Piast gra dalej

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA
Czwartoligowy Piast Strzelce Opolskie nie zostanie wycofany z rozgrywek ligowych i dogra do końca jesienną rundę rozgrywek. Co będzie dalej - nie wiadomo.
Po spadku z trzeciej ligi zespół Piasta nie potrafi się odnaleźć w czwartoligowej rzeczywistości. Zmiany kadrowe oraz plaga kontuzji powodują, iż zespół nie gra w optymalnym zestawieniu. Ale nie jest to jedyny problem w klubie.
- Nie widać zaangażowania piłkarzy, chęci do gry, więc po co to ciągnąć... - mówił prezes Ryszard Becella po przegranym meczu w Namysłowie.