fbpx 787 | Strzelec Opolski

787

Numer wydania 787

(36)
wtorek, 9 Wrzesień, 2014

Wandale są wśród nas!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Leśnicy i Lichyni są zbulwersowani.
- Ktoś niszczy nasze dekoracje dożynkowe – mówią. – Staramy się ich pilnować, ale jest to niemożliwe dwadzieścia cztery godziny na dobę. Apelujemy do osób, które dopuściły się zniszczeń, aby uszanowały naszą pracę!
Wandale podpalili najpiękniejsze ozdoby, stwarzając także zagrożenie pożarowe.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rowerowym szlakiem w górę i w dół...
Czy pochwali ją Prezydent RP?
Pożar w środku nocy
W Porębie działają telefony!
Biskup poświęcił miniatury

Kto ma chrapkę na fotel burmistrza?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rusza kampania przed wyborami samorządowymi. A wybory będą przełomowe - obowiązywać będzie nowa ordynacja. Nasza gmina podzielona będzie na 21 okręgów. Z każdego z nich wybrany zostanie jeden radny - osoba, która uzyska największą liczbę głosów (bez względu na to, z jakiego komitetu startuje i ile ten komitet dostał łącznie głosów). Wyborcy z terenu całej gminy będą też decydować, kto będzie burmistrzem.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Intersilesia udrożni wjazd na ulicę Matejki
Dziękowali za plony
Droga jeszcze nie jest gotowa
Wybierzemy sołtysów i rady sołeckie
Mamy nową obywatelkę

Dlaczego gmina nic nie robi? Nadal nas zalewa!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Miesiąc temu, 1 sierpnia, nad Strzelcami przeszły mocne ulewy. Zalane były m.in. droga pod wiaduktem na ul. Habryki, część Nowej Wsi i pola tuż obok Grodziska. 1 września sytuacja się powtórzyła. Padał intensywny deszcz i dokładnie te same miejsca znalazły się pod wodą. Dlaczego władze samorządowe nie robią nic, żeby w przyszłości uniknąć takich problemów?

Nowy transport wreszcie ruszył!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Niewielka liczba autobusów, ciągłe skracanie tras i horrendalne opłaty za bilety były komunikacyjną bolączką, z jaką musieli zmagać się mieszkańcy Toszka i przynależnych do niego sołectw. Obecnie problem ten powinien zniknąć!
Na łamach „SO” pisaliśmy już, że mieszkańcy gminy skarżyli się na brak połączeń autobusowych pomiędzy wioskami, a przede wszystkim z Gliwicami, gdzie większość osób pracuje lub uczy się. Wtedy osoby te uzależnione były od gliwickiego PKS-u, który od kilku lat sukcesywnie likwidował i zmniejszał liczbę połączeń.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Każdego roku musi być nowa!
Uwaga kierowcy! Nieprzejezdna droga...
Dożynki były udane
Strzały wprost na podium

Rodzinnie w Otmicach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pogoda dopisała, humory też! Festyn rodzinny w Otmicach udał się na 102! Jedną z atrakcji festynu był turniej rodzinny. W szranki stanęło jedenaście trzyosobowych zespołów rodzin: Mika, Foks, Piorrek, Durka, Woźnica (2x), Stokłosa, Glik, Niemczyk, Niesmak, Noparlik. Musiały się one zmierzyć w sześciu niełatwych konkurencjach: szukanie domku, budowanie piramidy, pociąg (maszynistą był sołtys Marian Burnos), etc. Sportową rodziną roku 2014 została familia Niesmak, drugie miejsce zajęli państwo Piorrek, a trzecie - przedstawiciele rodziny Mika.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kto na wójta? Kto na radnego?
Siedlec dziękuje za dożynki
Kto pierwszy na mecie?
Krośnicka korona najpiękniejsza!
Koronę plotą nie tylko panie!

Ptasi Stawek - nowa odsłona

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dzięki środkom, pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów”, Spórok wypiękniał po raz kolejny. Tym razem, staraniami Stowarzyszenia Odnowy Wsi udało się wybudować nową wiatę przy Ptasim Stawku.
- Projekt nosi nazwę „Nowe miejsce na mapie LGD - Pod Szumiącymi Dębami” - mówi Anna Golec z SOW Spórok. - W jego ramach, poza wiatą, powstała także gra terenowa „Po zdrowie i relaks do Gumisiowej Spórackiej Doliny”.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Popiół do brązowego
Bus dowiezie nie tylko dzieci z naszej gminy
Szkolny rok zmian
Tylko pozazdrościć!

Wieści z sesji

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego piątego sierpnia w sali posiedzeń urzędu miejskiego w Leśnicy odbyła się sesja rady miejskiej. Obecnych było na niej ośmiu radnych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Świętowali jubilaci
Nowy wóz już w garażu
Zapraszamy na „Pożegnanie lata”

Pierwsi goście na nowym stadionie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dożynki gminne 2014
O tym, jak bogaty był program tegorocznych dożynek gminnych w Ujeździe, nasi Czytelnicy mogli przekonać się, śledząc ostatnie wydanie „Strzelca”, w którym publikowaliśmy plakat dożynkowy, oraz uczestnicząc w święcie plonów w minioną niedzielę.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Starostowie dożynkowi
Kraksa w centrum

Gminne dożynki w Kielczy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Widać rolnicy z gminy Zawadzkie ciężką całoroczną pracą zasłużyli sobie na przepiękną pogodę w czasie uroczystości podziękowania za żniwa. Prawdziwe tłumy przybyły najpierw na uroczystą mszę w kościele parafialnym w Kielczy, a potem w korowodzie udały się na boisko.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kolejny sukces Nadleśnictwa
Zaproszenie na pielgrzymkę

Cenne zwycięstwo Plonu

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA: Klasa B
Po dwóch wygranych beniaminek rozgrywek z Rozmierzy trafił na dobrze dysponowany Plon i stracił pierwsze punkty. A miejscowi awansowali w tabeli.
Po kilku sezonach nieobecności w rozgrywkach reaktywowany został zespół Błękitnych Rozmierz i wystartował w rywalizacji seniorów piorunująco, wygrywając dwa pierwsze mecze. W meczu z Plonem Błotnica Strzelecka było już gorzej.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Międzynarodowe granie
Tabele ligowe
Skatowe rozmaitości
TENIS STOŁOWY - Pierwsza kwalifikacja

Ciekawostki z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA
*Czwarty z kolei mecz czwartoligowy wygrała Piotrówka. Tym razem na wyjeździe pokonała drużynę Pogoni Prudnik. Gdyby nie przegrany walkowerem mecz z Victorią Chróścice (na boisku Piotrówka wygrała 2:0, lecz w jej barwach grał nieuprawniony zawodnik), to nasz zespół byłby liderem tabeli.