fbpx 786 | Strzelec Opolski

786

Numer wydania 786

(35)
wtorek, 2 Wrzesień, 2014

Był wypadek. Kto był kierowcą?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kilka minut przed godziną 23.00, w niedzielę 31 sierpnia, na drodze pomiędzy Krasiejowem a Kadłubem doszło do wypadku. Jadący od strony Krasiejowa volkswagen polo zjechał z drogi i uderzył w drzewa.
- Na miejscu zdarzenia zastaliśmy zakleszczonego we wraku pasażera, kierowcy nie było... - relacjonuje Jan Ploch, prezes OSP Kadłub. - Żeby wydostać rannego i przekazać go zespołowi karetki, trzeba było rozciąć samochód.
Pasażer, 23-letni mieszkaniec Kadłuba, trafił z wielonarządowymi obrażeniami do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mamy nowego szefa policji
Zapraszamy na rajd rowerowy Strzelca!
Drukował sobie pieniądze
Zarwał się pod nimi strop!
Koń nie przyjmuje kłamstwa

Muszą zapłacić za coś, z czego nie mogą korzystać!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Parę miesięcy temu w naszym budynku zrobiono remont instalacji gazowej - mówi Weronika Duczmalewska, lokatorka kamienicy przy ul. Mickiewicza 3 w Strzelcach. - Zadecydowała o tym wspólnota mieszkaniowa. Mimo że byłam przeciwna, zostałam przegłosowana. W efekcie za projekt i modernizację sieci gazowej dostałam rachunek na ponad 4,5 tysiąca. Zapłaciłabym go, gdybym tylko mogła korzystać z gazu!

Wiesz, kto wyrzucił śmieci? Nagroda czeka!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Serdecznie dziękuję tym, którzy po remoncie łazienki i dociepleniu domu zechcieli zadać sobie tyle trudu, że spakowali śmieci, załadowali do samochodu i przywieźli w nasze lasy. Dzięki nim jest tu jeszcze piękniej! - ironizuje, nie kryjąc zdenerwowania, Sebastian Miszczuk, sołtys Farskiej Kolonii. - W minionym tygodniu chciałem się wybrać na grzyby. Zamiast grzybów znalazłem worki z wełną do ociepleń, kubły po farbach, połamaną muszlę klozetową i inne odpady po remoncie. To nie pierwszy raz, że w lasach w okolicy Farskiej Kolonii znajdujemy śmieci.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dożynki w strugach deszczu
Festynowe atrakcje
Bezpłatne konsultacje
Teraz nie popływasz
Odpracują swoje długi

Remiza jak malowana

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jeszcze tylko parę drobiazgów i strażacy z OSP Rożniątów będą mogli cieszyć się z nowoczesnej, znacznie powiększonej remizy.
W ubiegłym roku rozpoczęto przebudowę siedziby jednostki. Do budynku dobudowano duży boks garażowy. Tam, gdzie wcześniej garażowano żuka, teraz ulokowane będą szatnia, magazyn i sanitariaty.
- W końcu będzie więcej miejsca - cieszy się prezes jednostki Karol Bischoff. - Wcześniej nie było gdzie wstawić motopomp, trzymaliśmy je w biurze.

Dożynkowy weekend

Artykuły : 
Numer wydania: 

Plony zebrane, maszyny odstawione, a rolnicy w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Nadszedł czas odpoczynku i świętowania, będącego ukoronowaniem trudu pracy rolników.
W miniony weekend aż w pięciu sołectwach świętowano dożynki. Gdzie i jak świętowano?

Wieś cała w proporcach!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Siedlec przygotował wspaniałe dożynki
Tygodnie przygotowań, tuż przed imprezą praca w dzień i w nocy - wszystko po to, by gminne dożynki były udane.
- Kilka dni przed dożynkami prawie w ogóle nie spaliśmy - przyznaje jedna z pań rozwieszających dekoracje.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Borycz też świętowała!
Zapraszamy!
Złóż wniosek!

Święty spod pędzla

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Piotrówce co chwilę coś się dzieje. Niedługo odbędą się tu gminne dożynki. W wakacje prężnie działały biblioteka i świetlica wiejska. Atrakcje dla chętnych przygotował też miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.
- Od 16 do 30 sierpnia trwały warsztaty malarskie, które odbywały się w sali świetlicy wiejskiej - mówi przewodnicząca Civitasu, Bronisława Latocha. - Mógł uczestniczyć w nich każdy, kto miał ochotę - duzi i mali. Materiały zapewniało stowarzyszenie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Projekty leżą na półkach
Prace ruszyły...
Wystawa frywolitek
Uczyli się jazdy konnej

Niezawodne radne i przewodniczący

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zbliża się koniec kadencji rady miejskiej. Nadszedł czas podsumowań. Sprawdzamy, jak radni traktowali swoje obowiązki i uczestniczyli w posiedzeniach rady i komisji. Frekwencja niekoniecznie jest wyznacznikiem tego, jak ktoś pracował, ale pokazuje, ile czasu radni poświęcili podstawowym zadaniom, jakie nałożyli na nich wyborcy.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Od ziarenka do bochenka
Turniej na koniec wakacji
Zmiany w statucie
Czyje krowy na ulicy?
Jeszcze jeden artysta

Dożynki gminne 2014

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tegoroczne święto plonów, a zarazem Przegląd Dorobku Artystycznego Zespołów Mniejszości Niemieckiej, odbyło się w Zalesiu Śląskim w dniach 30-31 sierpnia. Organizatorami dożynek byli: burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski, sołtys i rada sołecka wsi Zalesie Śl. i Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe. Impreza odbyła się przy współpracy z mieszkańcami Zalesia Śl., Leśnickim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji, kołem DFK Zalesie Śl., OSP Leśnica, OSP Zalesie Śl., LZS Zalesie Śl.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nie będzie radaru?

Kto jeszcze na burmistrza?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Odbędą się one 16 listopada. Powoli zaczynają się ujawniać osoby, które będą stratować na stanowisko burmistrza gminy.
Do wyborów stanie obecny burmistrz Ujazdu, Tadeusz Kauch. Wystartuje tradycyjnie z listy swojego Komitetu Wyborczego Wyborców „Rozwój-przyszłość gminy Ujazd” burmistrza Kaucha.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wariant B. Na wszelki wypadek
Serdeczności dla radnych
Pochwal się ekoplonem!
Jaryszów zaprasza

Pomysły radnych na tańsze śmieci

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Zawadzkiem po raz kolejny gorącą dyskusję wywołała kwestia wywozu śmieci na terenie gminy. Niedawno, z powodu podniesienia stawek za odbiór śmieci, mieszkańcy gminy musieli na nowo składać deklaracje śmieciowe. Wynika z nich, że z gminy „wyparowało” około 700 mieszkańców - o tyle mniej osób zadeklarowano do odbioru odpady. Radni oczekują, że gmina zajmie się tą sprawą - nikt nie wierzy, że tylu mieszkańców nagle znikło.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czas młodej mamy
Nad staw idź bez psa!
Dopłata do Zaw-Komu
Znów chcą pomagać

Derbowy podział punktów

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA: I liga juniorów
Szybko zdobyty gol, później samobójcza bramka oraz kilka niewykorzystanych okazji z obu stron spowodowały, że derbowe spotkanie w Piotrówce zakończyło się podziałem punktów.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rozmierka dalej walczy
Tabele ligowe
Ciekawostki z murawy

Jan Jońca mistrzem

Artykuły : 
Numer wydania: 

SKAT
Zawodnik LZS Leśnica został mistrzem Opolszczyzny w skacie, pozostawiając za sobą kilku medalistów mistrzostw Polski.
Turniej, w którym rywalizowano o mistrzostwo Opolszczyzny, był otwarty dla wszystkich chętnych i wystartowało w nim 89 zawodników nie tylko z naszego województwa, ale i ze śląskiego. W gronie startujących było 15 zawodników z klubów naszego powiatu oraz kilku mieszkańców powiatu, którzy grają w innych klubach. Grali też zawodnicy z gminy Toszek.