fbpx 785 | Strzelec Opolski

785

Numer wydania 785

(34)
wtorek, 26 Sierpień, 2014

Wędrowali z plecakiem intencji

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasna Górę wyruszyła po raz 38. Wśród setek pątników, w grupie z Zawadzkiego znaleźli się także Marysia i Filip, małżonkowie, z niespełna miesięcznym stażem. Na pielgrzymkę wybrali się w trakcie swego „miodowego miesiąca”.
- To nic nadzwyczajnego, można tu spotkać wiele takich par - mówi Marysia. - Ale nie idziemy do Częstochowy z tego powodu. Pielgrzymujemy od lat i dla nas jest to całkiem naturalne, że w sierpniu idziemy na pielgrzymkę.

Czy elektronika ułatwi życie pasażerom strzeleckiego PKS-u? Mamy wątpliwości...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od września strzelecki PKS wprowadza EM-kartę, czyli elektroniczną, zbliżeniową kartę chipową. Będzie ona zawierała informacje o wykupionym przez pasażera bilecie miesięcznym. Pierwsza opłata za miesięczne przejazdy daną trasą musi być dokonana w kasie PKS, kolejne - na podstawie posiadanej EM-karty - mogą być kupowane także u kierowcy autobusu. Potem wystarczy, że pasażer przyłoży kartę do czytników zainstalowanych w autobusach i może jechać....

Park niczym z horroru

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzeż się tych miejsc, ciemnych przejść, późnych pór, brudnych ulic gdzie jest mrok - to słowa z piosenki, które pasują do parku pod toszeckim zamkiem....
- Proszę o interwencję w sprawie parku znajdującego się pod zamkiem w Toszku. Nie dość, że jest on nocą niebezpieczny, a jego stan woła o pomstę do nieba – informuje nas pan Łukasz z Toszka. (nazwisko do wiadomości redakcji)

Festiwal żywiołów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po raz drugi Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem zorganizowała Festiwal Drzewo Życia. Impreza z założenia nie ma być tradycyjnym festynem, towarzyszą jej wystawy malarstwa i rzeźby, na scenie prezentują się zespoły wykonujące muzykę alternatywną, otwarta jest ekspozycja muzealna w zabytkowej chacie. Niestety formuła ta wydaje się nie do końca przemawiać do mieszkańców. Pod wiatą targową w Kolonowskiem w minioną niedzielę nie było tłumów.

W inkubatorze rosną nowe firmy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Ujazd zrealizowała projekt pn.: „Utworzenie Ujazdowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.” Projekt w wysokości 2 207 997,02 PLN w 85% kosztów kwalifikowanych został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 – „Inwestujemy w twoją przyszłość”. Beneficjentem projektu jest Gmina Ujazd, która powołała spółkę Ujazdowski Inkubator Przedsiębiorczości. Jest to drugi inkubator w Polsce ze stu procentowym udziałem gminy.

Ciekawostki z murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 

*W minionym tygodniu czwartoligowy zespół LZS Piotrówka wygrał dwa mecz, nie tracąc w nich żadnego gola. Najpierw w środowym meczu na własnym boisku podopieczni Krzysztofa Kiełba pokonali innego spadkowicza z trzeciej ligi, Czarnych Otmuchów, a w sobotę rozgromili w Oleśnie miejscowy OKS.