fbpx 782 | Strzelec Opolski

782

Numer wydania 782

(31)
wtorek, 5 Sierpień, 2014

Prokurator oskarża: Mieszkaniec Leśnicy wyłudził miliony!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Arkadiusz B., 34-latek z Leśnicy, wpadł w tarapaty. Jeśli potwierdzą się oskarżenia prokuratora, leśniczanin może pójść do więzienia nawet na 10 lat!
Właśnie zakończyło się śledztwo, które prowadziła Prokuratura Okręgowa w Opolu. Na podstawie zebranych dowodów oskarżyła mieszkańca Leśnicy o to, że między 2006 a 2012 rokiem oszukał co najmniej 63 osoby i wyłudził od nich w sumie 3,7 miliona złotych i grubo ponad 112 tysięcy euro. W sześciu przypadkach wyłudzone kwoty przekroczyły 200 tys. zł (największa sięgała ok. 700 tys. zł).

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Drzewo spadło na samochody
Chwilowych rozwiązań ciąg dalszy
Wnioskuję o likwidację IPN!
Lało i zatapiało!
Kajak trzeba utopić

Mamy nowego komendanta policji

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czy długo zagrzeje miejsce w Strzelcach?
Od czerwca Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich nie ma szefa. Obowiązki komendanta pełni Krzysztof Łyżwa, zastąpił on Sebastiana Maja, który kierował jednostką przez pół roku (grudzień 2013 - czerwiec 2014). Wraz z odejściem Maja, opolska komenda wojewódzka ogłosiła konkurs na stanowisko szefa policjantów w naszym powiecie. Na początku lipca minął termin nadsyłania zgłoszeń. W przypadku takich konkursów na ogół potrzeba kilku dni, żeby publicznie poznać nazwisko zwycięzcy.

Jak wysoko może sięgnąć złośliwość sąsiedzka?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak dobrze mieć sąsiada - mówią słowa piosenki. Czasami jednak relacje sąsiedzkie nie są tak dobre, jakby się chciało. A to prowadzi do konfliktów takich jak ten z ulicy Brzozowej w Strzelcach.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Oddali ponad 36 litrów krwi!
Wędkarze seniorzy
Grodzisko zalewa woda z kamieniołomu
Najlepsi siatkarze na basenie
Radni już mają wakacje

Drogi może nie być na czas, bo...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od dwóch miesięcy trwa budowa drogi na strzeleckim Osiedlu Piastów Śląskich. Droga, ale też parkingi, tereny zielone oraz ścieżka pieszo-rowerowa mają być gotowe na początku września. Nie wiadomo, czy będą.
- W czasie prowadzenia prac ziemnych okazało się, że ciepłociąg znajduje się w innym miejscu, niż zostało to zaznaczone na mapach - mówi wiceburmistrz Józef Kampa. - Biegnie on w jezdni, co bardzo utrudnia budowę. Staramy się ustalić, jak rozwiązać ten problem.

Dzięki mieszkańcom - kapliczka jak nowa!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kapliczka Świętego Marka w Płużniczce od kilkunastu już lat była w opłakanym stanie. Mieszkańcy postanowili ją ratować. Teraz odnowiony obiekt będzie cieszył oko mieszkańców i gości wsi.
W wyniku działania czasu i warunków atmosferycznych kaplica zaczęła niszczeć. Początkowo miała być odnowiona z funduszy sołeckich. Niestety, okazało się, że jest to niemożliwe, gdyż kaplica stoi na terenie prywatnym. Jednak mieszkańcy i sołtys wsi nie poddali się.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Drogi gminne coraz lepsze
Zagłosuj na Toszkoland!
Jakubowy rajd rowerowy

Znów pomazane tablice!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wydawało się, że wandale na dobre zakończyli swoją działalność, zostawiając dwujęzyczne tablice w spokoju. Niestety, wakacyjne upały uderzyły chyba niektórym do głowy i ze sprejami w ręku wyruszyli oni drogą krajową nr 94 od Nakła do Izbicka, zamalowując tablice z niemieckojęzycznymi nazwami miejscowości.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Najpierw na policję, potem do Strzelca
Odwiedzą grób księdza
Z rybą w dziobie nad wsią...
Partnerzy pójdą z koroną

Ktoś uszkodził bramę...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czytelniczka, Sonia Steuer, napisała do redakcji maila w sprawie bramy prowadzącej do kościoła w Jemielnicy:
- Ktoś jechał samochodem dostawczym od strony stawów kościelnych i przeciskał się przez zabytkową bramę klasztorną - poinformowała. - Teraz zwieńczenie bramy, które tworzy półłuk, jest uszkodzone. [...] W związku z powyższym proszę o przedstawienie problemu wójtowi gminy i przekazanie mojej propozycji: ustawienie słupka w bramie tak, aby tylko piesi oraz rowerzyści mogli ją przestępować. Interesuje mnie również, czy i kiedy brama będzie naprawiona? Szkodę zauważyłam bardzo dawno temu i szokuje mnie, że nikt do tej pory nie pokwapił się do tego, aby naprawić bramę! - napisała.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sieć nie dała rady
W gminie goszczą wędkarze z Niemiec
Inna firma odbierze śmieci
Wiemy, kto odnowi spichlerz
Oddali swoją krew

Po co drogi na pola?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Spóroku wyremontowano w tym roku kolejne dwie drogi transportu rolnego (DTR). Obydwie trasy leżą równolegle do ul. Chrobrego, jedna to tzw. droga za stodołami, druga prowadzi od kapliczki w kierunku kościoła. Mieszkańcy zastanawiają się, po co gmina wydaje pieniądze na utwardzanie dróg prowadzących donikąd? Czy nie ma ważniejszych wydatków?

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Starostwo ma czas
Jedyny taki dom...
Poeta ze Staniszcz Małych

Nie chcą radaru!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o radarze, inwestor zapewniał, że jego ustawienie to same korzyści. Innego zdania jest część mieszkańców gmin Leśnica i Zdzieszowice
W ubiegły piątek w siedzibie parków krajobrazowych Góra św. Anny odbyło się spotkanie osób, które są przeciwne budowie radaru meteorologicznego. W zebraniu udział wzięli przedstawiciele lokalnej władzy, mieszkańcy Góry św. Anny, Wysokiej oraz goście z ościennej gminy Zdzieszowice.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Spojrzała na Europę z góry...
Policja nie przyjechała do zgłoszenia?
Natchnieni górą...

Amerykanie ogrzeją swój zakład nietypowo

Artykuły : 
Numer wydania: 

Błyskawicznego tempa nabrały prace przy budowie nowego zakładu w olszowskiej strefie gospodarczej. Przypomnijmy, że inwestycję zaczyna tu firma Tru-Flex z USA.
- Aktualnie jest złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Spodziewamy się je uzyskać pod koniec sierpnia. W międzyczasie zostanie zniwelowany teren pod budowę hali produkcyjno-magazynowej z częścią administracyjno-socjalną - wyjaśnia pracownik firmy „Pro-Invest Arkadiusz Nagięć”, obsługującej inwestora.
Tru-Flex kupił dwa hektary gruntu, jeden z nich zajmą wspomniane obiekty.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Szykują koronę
Święty od bezpiecznej jazdy
Tu jest czysto o każdej porze roku
Dotacja jest pewna
Wakacyjne smakołyki

Rozmaitości skatowe

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zawadzkie - Puchar Lata 2014
W dziewiątym turnieju cyklu zdecydowanie zawyciężył zawodnik DOKiS-u Dobrodzień Ernest Bryłka z wynikiem 2808 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 2. Piotr Koziorowski (Skat Lubliniec) 2333 pkt. 3. Józef Waloszek (GOSiT Zawadzkie) 2085 pkt.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Terminarze klasy A grupa 5
Ciekawostki z murawy
Jedność Rozmierka
Terminarz piłkarskiej klasy A grupa 6

Jak na Mundialu w Brazylii

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA: Puchar burmistrza gminy Ujazd
W sobotę na boisku w Zimnej Wódce piłkarze sześciu drużyn z gminy Ujazd walczyli o puchar burmistrza, a rywalizacja pod wieloma względami przypominała mistrzostwa świata, które miesiąc temu odbywały się w Brazylii.
Piękna słoneczna pogoda przywitała uczestników rywalizacji. Zespoły startowały w dwóch grupach, rywalizując systemem każdy z każdym. Najlepsi grali później o medale. Od samego początku spotkanie było zacięte.