fbpx 780 | Strzelec Opolski

780

Numer wydania 780

(29)
wtorek, 22 Lipiec, 2014

Mali chłopcy topili się w Rybaczówce

Artykuły : 
Numer wydania: 

Skrajna nieodpowiedzialność rodziców!

Miniony czwartek (17 lipca) należał do upalnych. Kto mógł, wypoczywał nad wodą. Na taki relaks zdecydowało się również kilka osób, które przyszły razem z dziećmi nad strzelecką Rybaczówkę. Rozłożyły się w miejscu nowo budowanej plaży. Dzieci śmignęły do wody. Dwóch chłopców, 9- i 10-latek, wzięło dmuchany materac i wypłynęło na nim na środek akwenu. I tu zaczął się dramat...

Dzieci krzyczały „Pomocy! Nie umiemy płynąć!”. Z materaca, na którym się bawiły, uchodziło powietrze, a chłopcy nie potrafili pływać - zaczęli się topić. Świadkowie, którzy przechodzili nieopodal, zadzwonili po policję. Na brzeg Rybaczówki przyjechał patrol.

Straż mówi: budujcie drogę. Powiat mówi: nie!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Konflikt na ul. Rychla w Strzelcach
Od zeszłego roku mieszkańcy bloków przy ul. Rychla mówili o budowie dróg przeciwpożarowych i parkingów. Temat elektryzował. Jedni byli za, inni przeciw. Wszyscy jednak zgodnie czekali na informację od władz Spółdzielni Mieszkaniowej, jak, gdzie i kiedy układana będzie kostka brukowa.

Prosimy, zadbajcie o ten plac!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Oliwia, Maja, Wojtek, Marcinek i Olivier są stałymi bywalcami strzeleckiego ogródka jordanowskiego, znajdującego się naprzeciwko starostwa. Pod okiem mam i babć bawią się na huśtawkach, biegają między ławkami, fikają na trawie. Tylko piaskownicy muszą unikać.

- Odkąd tu przychodzimy, piasek w niej nie był wymieniany - skarży się mama Beata.

Awaria przyczyną rozlewiska na jezdni

Artykuły : 
Numer wydania: 
Strumień wody płynący ulicą ujrzeli w czwartek przed swoimi domami mieszkańcy osiedla w Toszku. Rano doszło tam do awarii wodociągowej. Niestety, trzeba było odciąć wodę w okolicznych mieszkaniach.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łabędy” w Pyskowicach poinformowała nas, że „w dniu 17.07.2014 roku miała miejsce awaria głównej sieci wodociągowej, która spowodowała kilkugodzinną przerwę w dostawie wody do mieszkań. Jej usunięciem zajmowała się firma AQUA - Remondis z siedzibą w Toszku”, gdyż wystąpiła ona na odcinku sieci, który pozostaje w gestii firmy wodociągowej.

Kanalizacja i drogi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Budowa kanalizacji w gminie Izbicko szczęścia do tej pory nie miała. Przypomnijmy, że firma wykonująca roboty ogłosiła przed rokiem bankructwo i nie dokończyła prac. Skutkiem były opóźnienia i nienaprawione drogi. Wreszcie się może to zmienić.

- 21 lipca podpisaliśmy umowę z nowym wykonawcą – mówi wójt gminy, Brygida Pytel. – Będzie on kontynuował prace na terenie Boryczy, Krośnicy i Utraty.

Niekończąca się budowa sieci na Zawodziu

Artykuły : 
Numer wydania: 

W marcu podaliśmy w „Strzelcu” informację, że po dłuższej przerwie ponownie ruszyła budowa kanalizacji na Zawodziu w Jemielnicy. Przypomnijmy, że ta dzielnica miała zostać podłączona do sieci jeszcze w zeszłym roku, ale firma, która tę sieć budowała, w lipcu 2013 roku zeszła z placu budowy. Pracownicy firmy tłumaczyli, że podczas wykopów natrafili na kamień i w związku z tym ponieśli nieprzewidziane koszty. Zażądali od gminy dodatkowych środków, których ta nie miała podstaw wypłacić. Budowa sieci stanęła w martwym punkcie aż do marca tego roku...

Parking przy zabytku

Artykuły : 
Numer wydania: 
Przy kościele w Staniszczach Wielkich wkrótce ma zostać utwardzony parking. Samochody od lat parkują tu na należącym do parafii placu przy ul. Długiej. W suche dni samochody jeżdżą po piaskownicy, po deszczach króluje tam błoto. Plac jest duży, ale nie są tam wyznaczone miejsca do zatrzymywania się, panuje samowolka i wiele miejsca się marnuje.

Sanepid wykrył bakterie w wodzie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Osiemnastego lipca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzelcach Opolskich poinformował, że w próbce wody pobranej w dniu 16 lipca z wodociągu publicznego w Porębie stwierdzono mikrobiologiczne skażenie wody.

18 lipca PPIS wydał decyzję zakazującą korzystania z wody nieprzegotowanej z tegoż wodociągu do celów spożywczych i higienicznych - do czasu uzyskania pozytywnego wyniku badania wody. Decyzja dotyczy miejscowości Poręba, Kadłubiec, Leśnica, Dolna, Wysoka, Góra Św. Anny, Ligota Górna.

Książka o historii Ujazdu

Artykuły : 
Numer wydania: 
Niedawno światło dzienne ujrzała długo wyczekiwana książka o historii Ujazdu. Nosi tytuł „Dzieje miejscowości i parafii Ujazd w XIX i XX wieku”.

Ta książka dojrzewała długo - przyznaje jej autor. Jest nim prałat - ks. dr Werner Szygula. Do 2011 roku był proboszczem parafii w Ujeździe. Po przejściu na emeryturę nie rozstał się z miastem. Zamieszkał w pobliżu kościoła, w niewielkim mieszkanku.

Rok sporych sukcesów

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA RĘCZNA

Minął rok, od kiedy nastąpiły wielkie zmiany w Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej w Zawadzkiem. Jak się okazało - przyniosły sukcesy.

Zmiany we władzach ASPR-u oraz wycofanie seniorów z pierwszej ligi piłki ręcznej były decyzjami brzemiennymi w skutkach. Spowodowały narodzenie się nowej drużyny seniorów w drugiej lidze oraz wielkie osiągnięcia w rozgrywkach młodzieżowych.

Wreszcie awansowali

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA NOŻNA - Stal Zawadzkie

Po pięciu latach gry w klasie A Stal Zawadzkie powróciła do piłkarskiej ligi okręgowej, gdzie grała przez wiele sezonów.

Po awansie do klasy A sezon 2009/2010 był dość ciekawy, bo Stal zajęła wówczas trzecie miejsce w rywalizacji. Zresztą podobnie było w następnych sezonach, kiedy Stal Zawadzkie zawsze plasowała się w czołówce tabeli, lecz zwykle czegoś brakowało, kilku punktów albo jednego zwycięstwa.