fbpx 779 | Strzelec Opolski

779

Numer wydania 779

(28)
wtorek, 15 Lipiec, 2014

W tłumie spoconych turystów także ja...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kiedy pracownik dowiaduje się, że jest niezbędny dla firmy? Wtedy, gdy wybiera się na urlop... Choć mój szef namawiał mnie, bym zrezygnowała z urlopowych wojaży, tłumaczył, że mogę się rozczarować, bo spocony tłum turystów skutecznie obrzydzi mi życie, a portfel mi schudnie do granic możliwości - pojechałam na zasłużony, moim zdaniem, odpoczynek.

Coroplast zatrudnia. Sprawdź, ile można zarobić

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nowa fabryka Coroplastu stoi niemal gotowa od paru miesięcy. Zakład powstał tuż obok strzeleckiej ciepłowni, przy wylocie z miasta w stronę Szymiszowa. Mają być w nim produkowane wiązki do volkswagena, seata i skody. We wrześniu minionego roku urząd pracy poszukiwał do Coroplastu specjalistów z wykształceniem elektrycznym lub informatycznym biegle władających językiem niemieckim. Kilka takich osób, po paromiesięcznym przeszkoleniu w zakładach w Wuppertalu w Niemczech, już pracuje. Dostają „na rękę” niecałe 3 tysiące złotych. Jednak szeregowi pracownicy produkcji na takie pieniądze nie mają co liczyć...

Można ćwiczyć!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu cieszą się coraz większą popularnością. Od niedawna są dostępne także w miejscowościach naszej gminy: w Izbicku, Ligocie Czamborowej i Suchodańcu. Nowe urządzenia do zabaw mają też dzieci.

Fosowskie będzie dzielnicą

Artykuły : 
Numer wydania: 

Fosowskie do 1973 roku było odrębną miejscowością. 41 lat temu nastąpiło wchłonięcie osady przez sąsiednie Kolonowskie, w skutek czego formalnie nazwa Fosowskie funkcjonowała już tylko w nazewnictwie kolejowym. Mieszkańcy tej części miasta nigdy się z tym nie pogodzili. Uważali, że osiedle kolejowe jest traktowane po macoszemu przez samorząd, nie prowadzi się inwestycji, a lokalna społeczność nie ma wpływu na rozwój tego miejsca.

Sędziwy wóz wjechał na podium

Artykuły : 
Numer wydania: 
Wóz z OSP Łąki Kozielskie zajął drugie miejsce w konkursie.

Fire Truck Show czyli Zlot Pojazdów Pożarniczych to impreza, która zrzesza strażaków z całej Polski. Można tu zobaczyć najróżnorodniejsze wozy strażackie, które służą do ratowania życia i mienia ludzkiego. Piątego lipca w Główczycach (gmina Dobrodzień) odbyła się już szósta edycja tej imprezy.

Ogłaszają przetarg na kanalizację

Artykuły : 
Numer wydania: 

Miało nie być kanalizacji na Buczkach, ale plany się zmieniły...

Na ostatniej przed wakacjami sesji rady gminy ujejscy radni przyjęli do wykazu przedsięwzięć w wieloletniej prognozie finansowej dodatkowe zadanie. Jest ono wpisane pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Buczki, kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej dla części miejscowości: Zimna Wódka, Ujazd-Piaski oraz budowa wodociągu dla części miejscowości Klucz i Grzeboszowice”. Ma być zrealizowane w latach 2014-2015.

„Strzelec” miał rację. Leśnica zagra w okręgówce

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA NOŻNA

Po wycofaniu z trzecioligowych rozgrywek w sezonie 2013/2014 drużyna LZS Leśnica występować będzie w nadchodzących rozgrywkach w lidze okręgowej - informowaliśmy przed dwoma tygodniami. Jednak w minionym tygodniu „Nowa Trybuna Opolska” (NTO nr 158, s. 19) powiadomiła, że LZS Leśnica nie skorzysta z okazji, jaką daje regulamin, i nie wystawi zespołu do rozgrywek ligi okręgowej.