fbpx 771 | Strzelec Opolski

771

Numer wydania 771

(20)
wtorek, 20 Maj, 2014

Ja wiem!

Artykuły : 
Numer wydania: 
25 maja wybory do Europarlamentu. Kogo to obchodzi? Jakieś 20 procent społeczeństwa. Choć narzeka co drugi obywatel – zwłaszcza na to, że mamy za słabą reprezentację w europejskim gremium, a do unijnego parlamentu uciekają ci, którzy chcą się tylko nachapać euro, etc. Tak jak przed każdymi wyborami, tak i teraz zaczęło się polskie piekło. Naszymi przedstawicielami w Unii chcą być sportowcy, modelki playboya, mniej lub bardziej znani celebryci. Ludzie, którzy nic o Unii nie wiedzą, a co gorsza za wiele oleju w głowach nie mają (czego niejednokrotnie dowiedli w wywiadach). Niewykluczone, że jeśli frekwencja wyborcza się utrzyma i zagłosuje zaledwie ¼ uprawnionych - to w Unii zasiądą zwykłe... – pozwolicie, że nie dokończę...

Żarłoczne larwy zjadają Grodzisko

Artykuły : 
Numer wydania: 
Od kilku tygodni przy ulicy Leśnej w Grodzisku jest plaga włochatych gąsienic. Przerażeni mieszkańcy obserwują, jak małe żyjątka zjadają liście z kolejnych drzew i krzewów.

- Zjadają nam warzywa w ogródkach i drzewa owocowe w sadach - mówi Teresa Chmiel, mieszkanka Leśnej. - Kontakt robaka ze skórą człowieka powoduje alergię: zaczerwienienie, wysypkę i swędzenie.

Będzie kawiarnia w SOK-u!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzelecki Ośrodek Kultury chce otworzyć w swych podwojach kawiarenkę literacko-prasową. Ma ona działać w miejscu dotychczasowej kawiarenki internetowej. W ramach remontu z jednego z magazynków ma powstać zaplecze kuchenne. Odnowienia doczekają się też portiernia i toalety, które zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z dokumentacji projektowej wynika, że powstanie lokal na około 30 miejsc.

Pochwaliliśmy się przed prezydentem

Artykuły : 
Numer wydania: 
W środę, 14 maja, do Opola zawitała prezydencka para: Bronisław i Anna Komorowscy, by wziąć udział w uroczystej inauguracji Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Tuż przed przybyciem znamienitych gości wójt Brygida Pytel podpisała z marszałkiem województwa opolskiego Andrzejem Bułą porozumienie o przystąpieniu gminy Izbicko do działań związanych z Kartą. W tym dniu porozumienia podpisali jeszcze włodarze Prószkowa i Strzeleczek. Marszałek mógł więc przekazać prezydentowi Komorowskiemu, że spośród 72 opolskich gmin w programie są już 62 samorządy, a w ciągu 10 dni funkcjonowania Karty deklaracje ulg i zniżek zgłosiło 35 opolskich firm. Wnioski o wydanie Kart wpłynęły już od 300 rodzin. W sumie program adresowany będzie do ok. 480 tysięcy Opolan. Zarówno tych z dziećmi, jak i osób powyżej 65 roku życia.

Będą utrudnienia w ruchu

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do końca lipca trwać będą prace remontowe na ponad dwukilometrowym odcinku drogi w Porębie. Zadanie polega na usunięciu skutków klęski żywiołowej po nawałnicy, która przeszła nad gminą Leśnica w czerwcu 2013 roku. W zakres robót wchodzi m.in. wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej jezdni, ścieku z elementów betonowych, remont koryta cieku wodnego, montaż i remont stalowych barier ochronnych oraz utwardzenie poboczy drogi.

Niemiecki z dostawą do ucznia

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nietypowa lekcja w szkole w Ujeździe

Deutsch-Wagen-Tour to kolorowy samochód, którym do szkół rozsianych po całym kraju przyjeżdżają animatorzy języka niemieckiego. Od 2009 roku Polskę przemierza pięć takich aut, wyposażonych w materiały dydaktyczne i promocyjne. Tydzień temu lektorka z Instytutu Goethego (koordynującego akcję) kolorowym wozem przyjechała do Ujazdu.

Święto piłki ręcznej

Artykuły : 
Numer wydania: 
Młodziczki Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej Zawadzkie Pawonków nie zdołały wywalczyć awansu do finałowego turnieju mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.

Jeden z turniejów finałowych odbywał się w Pawonkowie, gdzie przeciwniczkami naszych dziewcząt były drużyny z Tychów, Jeleniej Góry i Łodzi, a grały w zespołach dziewczęta roczników 1999 oraz 2000.

Pucharowy czwartek

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA NOŻNA

W minionym tygodniu odbyły się mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego pucharu Polski na terenie powiatu strzeleckiego.

W czterech meczach padło 19 bramek oraz było wiele ciekawych akcji i zaskakujących zwrotów sytuacji. Obyło się bez dogrywek, a gospodarze i goście wygrali po dwa spotkania.