fbpx 764 | Strzelec Opolski

764

Numer wydania 764

(13)
wtorek, 1 Kwiecień, 2014

Pieniądze leżą w lesie...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nasz premier Donald Tusk posiadł zdolność przelewania z pustego w próżne. Jak Salomon dzieli czymś, czego mu wiecznie brakuje – czyli pieniędzmi. Nie zważa przy tym na znaną zasadę, że „kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera”. Piekło jest daleko, a wyborcy na wyciagnięcie ręki. I to dosłownie... Niektórzy z nich śpią w Sejmie – na przykład rodzice niepełnosprawnych dzieci. Ostatnio oni najbardziej nie lubią Tuska – więc ten, aby ocieplić stosunki, wyciąga hojną ręką pieniążki dla nich. Zapominając, że już na początku roku oddał je komuś innemu. Samorządowcom - na rozwój dróg lokalnych. Wtedy to, po protestach konwentów starostów, wójtów, burmistrzów znalazło się 650 milionów złotych na remonty dróg. Skąd? Z Lasów Państwowych. Uspokoiło to samorządy, wkurzyło leśników...

Tragiczne wypadki z udziałem starszych osób

Artykuły : 
Numer wydania: 
W piątek, 28 marca, 74-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych w Strzelcach Opolskich na ul. Krakowskiej. Do wypadku doszło na wysokości liceum. W kobietę uderzył ciężarowy man, którym kierował 23-letni mężczyzna. Pieszą nieprzytomną odwieziono do szpitala w Opolu. Jak udało nam się ustalić, jej stan był ciężki, doznała m.in. obrażeń głowy.

Boisko do generalnego remontu

Artykuły : 
Numer wydania: 
Tornado, które przeszło nad powiatem ponad 5 lat temu, zniszczyło m.in. siedzibę LKS-u Plon Błotnica Strzelecka.

- Uszkodzony był dach, przez dziury do środka wpadła woda i zalała pomieszczenia - mówi Sylwester Koczyk, prezes LKS-u. - Powoli zaczęliśmy to remontować. Dach, wnętrze. Pisaliśmy granty i z gminy dostawaliśmy środki na materiały, a prace wykonywaliśmy sami. Po tornadzie odremontowaliśmy budynek, był w stanie surowym. Przy okazji duże pomieszczenie podzieliliśmy na dwie szatnie z łazienkami. Stopniowo wykańczamy wnętrze. Szafki do szatni zasponsorował nam Krystian Wystrach z Wąrmątowic.

Radni obradowali długo

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dosyć długa, choć niestety mało treściwa była ubiegłotygodniowa sesja rady miejskiej w Strzelcach Opolskich. Prawie półtora godziny zajęło radnym wysłuchanie sprawozdania z działalności burmistrza oraz dyskusja nad nim. Oszczędzimy Czytelnikom relacji z tej części sesji. Jeśli jednak ktoś jest nią zainteresowany, odsyłamy do dostępnego na stronie internetowej gminy nagrania dźwiękowego obrad.

Ujęciu wody grozi zatrucie?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Mieszkańcy się obawiają, dlatego pytają

Piszę w sprawie składowania nielegalnych odpadów w wyrobisku piasku w Jemielnicy. Nie wiem, do kogo się z tym zwrócić, więc pomyślałam o was - napisała w mailu Czytelniczka. - [...] W okresach mokrych staje tam woda i istnieje zagrożenie zatrucia ujęcia wód. Odpady zostają wywożone przeważnie wcześnie rano, daje się wyczuć charakterystyczny odór - przedstawiła swoje obawy.

Pieniądze na kafelki, dwie drogi i...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Marcową sesję rady miejskiej w Kolonowskiem rozpoczęto od pozytywnego akcentu, jakim były życzenia urodzinowe dla burmistrza Norberta Kostona. Włodarz gminy Kolonowskie, jak sam powiedział, 50 razy okrążył już słońce. Z tej okazji otrzymał gratulacje i kwiaty od radnych i sołtysów. Pogodny nastrój utrzymał się podczas całych obrad. W powietrzu czuć wiosnę i zbliżające się wybory samorządowe...

Dyskutowali z burmistrzem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Leśnicy gościli 25 marca w urzędzie miejskim w Leśnicy.

- Spotkanie odbyło się w ramach wiedzy o społeczeństwie oraz projektu „Dobry wybór leśnickich gimnazjalistów” – mówi burmistrz Łukasz Jastrzembski. – Gościłem młodzież w sali posiedzeń, gdzie podejmowane są przez radę miejską najważniejsze decyzje dotyczące naszej gminy.

Sprawdź, co zamiast funduszu sołeckiego

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na sesji, która odbyła się w miniony czwartek, radni przyjęli uchwałę o niewyrażeniu zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy na 2015 rok środków stanowiących fundusz sołecki.

Sołtysi jednogłośnie opowiedzieli się, że nie chcą funduszu sołeckiego. Między innymi z powodu rozbudowanych procedur rozliczania pieniędzy, które mieliby dostać dla wiosek.

Wygrali puchary

Artykuły : 
Numer wydania: 
SKAT

Odbyło się uroczyste zakończenie rywalizacji o puchar ufundowany przez sponsora dla cyklu turniejów w Wysokiej.

Był to cykl dziewięciu turniejów o puchar firmy „TAG Spezialtransposte Projektlogistik”, z których sześć najlepszych zaliczało się do klasyfikacji końcowej. Po podsumowaniu wyników okazało się, że zwyciężył zawodnik z Krapkowic, Andrzej Farana. Jednak na kolejnych miejscach plasowali się już zawodnicy z naszego powiatu.