fbpx 761 | Strzelec Opolski

761

Numer wydania 761

(10)
wtorek, 11 Marzec, 2014

Podatek od nieszczęścia

Artykuły : 
Numer wydania: 
Pani Halina jest nieuleczalnie chora. Od lat korzysta z pomocy organizacji pożytku publicznego. Darczyńcy wpłacają pieniądze na subkonto chorej założone przez tę organizację. Dzięki uzyskanym w ten sposób kwotom Halina ma środki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz na comiesięczną drogą terapię lekami. Za te dobrodziejstwa musi jednak zapłacić fiskusowi podatek, bo według prawa się wzbogaciła! Otrzymała przecież darowiznę przekraczającą kwotę wolną od zainteresowań skarbówki - czyli 4902 zł.

Z muzyką przez życie

Artykuły : 
Numer wydania: 
VI plebiscyt Strzelca Opolskiego rozstrzygnięty. 8 marca z tej okazji odbyła się w SOK-u uroczysta Gala. W głosowaniu Czytelników Romana Rogulska zdobyła największą liczbę głosów, zdobywając tytuł Perły Roku!

Nasza tegoroczna Perła, Romana Rogulska, sama przyznaje, że bez muzyki jej życie nie miałoby wyrazu. Od najmłodszych lat związana jest z muzyką i ze szkołą, w której przez wiele lat przekazywała swoją wiedzę młodym pokoleniom.

Co Mariusza T. łączy ze Strzelcami?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Sprawa Mariusza T. od początku roku nie schodziła z łamów gazet i ekranów telewizyjnych w całym kraju. Mariusz T. to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci zamienioną potem na 25 lat więzienia. Opuścił więzienie 11 lutego, po zakończeniu kary. 22 lata spędził w strzeleckim Zakładzie Karnym nr 2. Choć od ponad roku już nie przebywał na terenie naszego miasta, ostatnio znów głośno stało się o jego rzekomych powiązaniach z ziemią strzelecką.

Pogłębili, ale niechlujnie!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Od lat mieszkańcy Pisarzowic wnioskowali o pogłębienie cieku wodnego przebiegającego przez wieś. W szczególności przez ostatnie lata, gdyż przy bardzo mocnych ulewach lub roztopach dochodziło do podtopień sołectwa.

Otóż, w grudniu ubiegłego roku zostały przeprowadzone prace czyszczenia oraz pogłębiania cieku wodnego przebiegającego przez wieś. Jeden z mieszkańców Pisarzowic napisał do nas w tej sprawie.

Milion za gazociąg?

Artykuły : 
Numer wydania: 

24 lutego w sali posiedzeń urzędu miejskiego w Leśnicy odbyła się sesja rady miejskiej

Przez gminę przebiegać będzie gazociąg
Podczas sesji obecni byli przedstawiciele firmy Gaz-System, którzy przedstawili informacje na temat budowy strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Szczecin – Czechy.

Święto karate po raz dwudziesty!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Rada Regentów na stałe wpisała się w zawadzki kalendarz imprez. Turniej karate organizowany był w tym roku po raz dwudziesty, ciągle się rozwija i przybywa uczestników. W tym roku do Zawadzkiego zjechało 21 drużyn. Ich wschodnio brzmiących nazw nie sposób wymówić, a cóż dopiero wypisać. Były zespoły ze stosunkowo nieodległego Bielska-Białej, ale także z Łodzi, a nawet z Białegostoku!

Przygotowania pełną parą

Artykuły : 
Numer wydania: 
Zespoły z naszego powiatu przygotowują się do rozpoczęcia rozgrywek ligowych, intensywnie trenując i rozgrywając kolejne mecze sparingowe.

Jak już informowaliśmy, LZS Leśnica nie przystąpi wiosną do rozgrywek trzecioligowych, ale dwaj pozostali trzecioligowcy z naszego powiatu szykują się mocno do gry o punkty. W LZS Piotrówka w trakcie sparingowego meczu z MKS-em Gogolin na ławce trenerskiej pojawił się znany Brazylijczyk, Jean Paulista Rodriges. Prowadził on nasz zespół w wygranym wysoko sparingu. A czy będzie trenował i prowadził zespół w trakcie rundy wiosennej?