fbpx 753 | Strzelec Opolski

753

Numer wydania 753

(2)
wtorek, 14 Styczeń, 2014

Żydzi na sztandarach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Styczeń 1945 w Błotnicy i Warmątowicach cz.I
Czas przed nadejściem frontu obfitował w Błotnicy w niezwykłe wydarzenia. Pewnej styczniowej nocy mieszkańców obudził ujadanie psów i hałas, jaki robiła spora grupa ludzi. Kiedy minęła noc mieszkańcy znaleźli na terenie wsi wychudzonych ludzi w pasiakach. Większość z nich była martwa, lecz dwoje nadal dawało znaki życia. Byli to Żydzi pędzeni główną szosą Reichstrasse z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Siłownie dzielą miasto i wieś?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Siłownie na świeżym powietrzu cieszą się coraz większą popularnością. Korzystać z niej mogą m.in. mieszkańcy Dziewkowic, Kadłuba Wsi i Pieca oraz Suchej. Niedługo takie urządzenia mają stanąć w Warmątowicach, Szymiszowie-Osiedlu i Rozmierzy. W mieście znajduje się jedna taka siłownia - przy gimnazjum nr 1 na ul. Sosnowej. Po Wielkanocy ustawione mają być dwie kolejne siłownie w mieście - w strzeleckim parku oraz na Osiedlu Piastów Śląskich.

I kto ma to posprzątać?...

Artykuły : 
Numer wydania: 
W śmieciowym klimacie jest już nieco lepiej, ale nadal z problemami

W czwartek, według harmonogramu, powinny być odebrane odpady od mieszkańców Kalinowic - mówi pan Andrzej. - Do 22-giej wypatrywałem śmieciarki. Nie przyjechała. W piątek byłem w ratuszu pytać, co się stało. Usłyszałem, że był mały problem i że już dzisiaj na pewno przyjadą. Pytałem przy okazji, jak wygląda sprawa z oddawaniem popiołu. Ostatnio popiół nie mieścił mi się w kuble, wsypałem do worka. Kubeł opróżniono, worek został.

Tu odkryją Twój talent

Artykuły : 
Numer wydania: 

Publiczne Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa z Jemielnicy otrzymało tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Tym samym trafiło do grona 2009 szkół w całej Polsce noszących ten przydomek - w tym do 71 w województwie opolskim i 3 w powiecie strzeleckim (prócz PG z Jemielnicy tytuł mają także PG nr 1 w Strzelcach i Zespół Szkół Zawodowych w Strzelcach).