fbpx 750 | Strzelec Opolski

750

Numer wydania 750

(50)
wtorek, 10 Grudzień, 2013

Surykatka a sprawa polska

Artykuły : 
Numer wydania: 
Jestem w panice. Mam tylko jedno dziecko! To za mało, aby mój głos liczył się w przyszłych wyborach. Taka Kowalska ma lepiej – nie dość, że jest chudsza, ma przystojniejszego męża, to ma jeszcze czworo dzieci. Czworo! I jak pójdzie zagłosować na swoją ulubioną partię, moją ulubioną mniej - przebije mnie! Znowu będzie lepsza... Myślicie państwo, że bredzę, że mam gigantycznego poweekendowego kaca?! Nic z tych rzeczy.

Jestem surykatką!

Numer wydania: 

Stoję jak ona ze zwieszonymi rękami i niewinną minką. Bo co mam robić? Pomyliłam się, ale jak wiadomo: hominis est errare, insipientis in errore perseverare. Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie. Znaleźli się czytelnicy (szkoda, że nieżyczliwi), którzy wyprowadzili mnie szczęśliwie z błędu!

Pękła wielka rura

Artykuły : 
Numer wydania: 
We wtorek, 4 grudnia, nad ranem pękła jedna z głównych magistrali wodociągowych przy ul. Marka Prawego w Strzelcach. Bez wody przez kilka godzin byli mieszkańcy ulic Marka Prawego, Krakowskiej, Moniuszki, Plac Targowy, Rychla, Chrobrego, Dworcowej oraz Mokrych Łanów. Pracownicy pogotowia wodociągowego pracowali nad usunięciem awarii przez kilka godzin. Dostawy wody zostały przywrócone kwadrans po godzinie 15.00.

Z roku na rok coraz gorsza i niebezpieczna!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Mieszkańcy Kotliszowic od kilkunastu lat czekają na naprawę drogi gminnej na ul. Wiejskiej, by bezpiecznie poruszać się po wsi.

Nie mogę patrzeć na stan tej drogi. Jest już tak bardzo zniszczona. Była jedną z pierwszych w gminie. Minęło 40 lat i do tej pory nie miała poważniejszych remontów niż łatanie dziur. Najwyższa pora, by w końcu ktoś ją naprawił – argumentuje Gertruda Musioł, sołtyska z Kotliszowic.

Gazeta nam pomogła!

Artykuły : 
Numer wydania: 
W październiku opisaliśmy sytuację państwa Gawlików z Gąsiorowic. Od dwóch lat walczyli oni w firmie Orange o doprowadzenie do ich domu przy ul. Polnej łączy internetowego i telefonicznego. Wciąż otrzymywali odmowne odpowiedzi. Wreszcie, bezradni, poprosili o interwencję w ich sprawie naszą redakcję. Na łamach „Strzelca” ukazał się artykuł pt. „Klient błaga firmę”.

Koniec roku - piłka w grze!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Aż trzy duże turnieje odbywały się w ostatnim czasie w sali widowiskowo-sportowej w Kolonowskiem. Najpierw, 27 listopada, rozegrano tu jeden z półfinałów powiatowych w halowej piłce nożnej chłopców. O awans do dalszego etapu przystąpiły szkoły podstawowe z Zawadzkiego, Jemielnicy oraz zespół gospodarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolonowskiem. W meczu otwarcia uczestniczyły drużyny z Kolonowskiego i Jemielnicy.

Wieści z sesji

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego piątego listopada w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Leśnicy odbyła się sesja rady miejskiej. Jednym z ważniejszych jej punktów było przyjęcie Aktualizacji Programu Ochrony Środowiska na lata 2013-2016 z perspektywą na lata 2017-2020.