fbpx 748 | Strzelec Opolski

748

Numer wydania 748

(48)
wtorek, 26 Listopad, 2013

Gdzie jest moje 10 tysięcy?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Według wyliczeń ekonomistów statystyczny Polak wpłacił w 2012 roku od 8 do10 tysięcy złotych do kasy państwa. Z tyłu różnych zobowiązań podatkowych. A trochę ich w kraju mamy: PIT - czyli podatek dochodowy od osób fizycznych, CIT - podatek od osób prawnych, VAT - od towarów i usług, podatek kapitałowy - tzw. „Belki” oraz podatek akcyzowy. To tylko główne nasze zobowiązania wobec państwa. Do tego dochodzi cały szereg tzw. podatków lokalnych: od nieruchomości, od dzierżawy wieczystej, od psa... (od kota nie ma - ciekawe dlaczego?). Różni politycy i lokalni działacze domagają się też innych opłat, zasilających budżet państwowy, np. podatku od deszczówki...

Załącznikom i linkom burmistrz mówi - „nie”!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uporządkowanie dyskusji czy zamach na demokrację?
Od 7 listopada zmieniły się zasady funkcjonowania forum internetowego na stronie gminy Zawadzkie, utrzymanego przez urząd miejski. Od tego momentu nie można dodawać bezpośrednich linków do swoich wypowiedzi. Mogłoby się wydawać, że to drobna zmiana, lecz część użytkowników widzi w tym zamach na wolność słowa.

Śmiertelny wypadek w Strzelcach

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. Kilkanaście minut przed północą, na ulicy Krakowskiej pieszy, przechodzący przez drogę w niedozwolonym miejscu, został potrącony przez 19-latka, kierującego volkswagenem polo. Uderzenie było bardzo mocne - 53-letni pieszy upadł kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Został przewieziony do szpitala w Strzelcach. Pomimo wysiłków lekarzy, zmarł.

Kto wyrwał znak?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Dolnej zgłosili nam, że ktoś wyrwał znak ograniczający ruch ciężkich pojazdów przez ich miejscowość.

- Znak nie stał przy drodze na Olszową nawet miesiąca - mówią Czytelnicy. – Ktoś go wyrwał i zabrał ze sobą. Teraz tiry i inne ciężkie samochody jeżdżą przez naszą wieś i niszczą drogę.

Życie trzeba traktować lekko

Artykuły : 
Numer wydania: 
Jak co roku, by docenić trud małżeńskiego życia, Urząd Stanu Cywilnego w gminie Zawadzkie zorganizował spotkanie dla par, które w 2013 roku obchodziły złote i diamentowe gody. Te wspólne lata niejednokrotnie były przeplatane troskami, problemami i łzami. Jednak zawsze były wspólne. I to właśnie podkreślili w swoich przemówieniach zarówno burmistrz Mieczysław Orgacki, jak i kierownik USC Teresa Dziuba. Zaznaczyli również doniosłą rolę, jaką spełniają w społeczeństwie małżeństwa z długoletnim stażem, pozostawiając wzór godny naśladowania tym bardziej, że wielu młodym ludziom wydaje się, że taka rocznica ślubu, to coś nierealnego.