fbpx 744 | Strzelec Opolski

744

Numer wydania 744

(44)
wtorek, 29 Październik, 2013

Zapracowany poseł, czyli pic na wodę

Artykuły : 
Numer wydania: 
Posłowie ziewają, śpią w poselskich ławach, opuszczają obrady. Myślicie, że to z lenistwa? Nic bardziej mylnego! Oni są po prostu zapracowani. Wystarczy spojrzeć na statystki. Mijają trzy lata kadencji - nasi przedstawiciele w sejmie zdążyli już spotkać się na 51 posiedzeniach sejmu i 2 878 posiedzeniach komisji, 21 838 razy wstępowali na mównicę, wnieśli 21 486 interpelacji poselskich. Poseł Sławomir Kłosowki złożył nawet interpelację, która dotyczyła sprawy może ulotnej, ale dla posła ważnej, a mianowicie wciągnięcia na listę gatunków chronionych motyla dostojka akwilomaris... Niektórzy też ciężko pracowali, dochodząc sprawiedliwości w 4 komisjach śledczych.

Chodnik się kruszy...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Chodnik przy ulicy Mickiewicza w Suchodańcu został położony niedawno, rok temu. Inwestycja kosztowała prawie 200 tysięcy złotych. Już w trakcie budowy mieszkańcy narzekali między innymi na to, że jest za szeroki, a także, że nie łączy się z ciągiem pieszym wybudowanym przy drodze krajowej nr 94, przy przystanku PKS. Teraz okazało się, że część kostek brukowych się kruszy.

Przeżyły wiek. Życzymy im zdrowia

Artykuły : 
Numer wydania: 
Marta Melich i Jadwiga Koprek świętowały setne urodziny

Sto lat jak szybko minęło. Dziś otoczona tyloma gośćmi, zawsze życzliwa ciotka Marta świętuje swoje setne urodziny... - takie słowa w miniony wtorek, 22 października, skierował do jubilatki jej siostrzeniec Ernest z rodziną. Ciepłych życzeń dla Marty Melich było dużo więcej...

Jesienne smaki

Artykuły : 
Numer wydania: 
Panie z Dolnej odniosły kolejny kulinarny sukces.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krapkowicach odbył się 20 października II Kiermasz Jesiennych Smaków Domowych. Jego organizatorami byli burmistrz Krapkowic oraz Związek Kobiet Wiejskich. Podczas imprezy promowano tradycyjne przetwory, które przygotowane są przez gospodynie na okres zimowy. Na kiermaszu gminę Leśnica reprezentowały panie ze Związku Śląskich Kobiet w Dolnej.

TVS wyłapała talent

Artykuły : 
Numer wydania: 
W czasie sierpniowej wizyty ekipy z TVS w gminie Zawadzkie odbywał się w leśnictwie Dębie piknik rodzinny, na którym wystąpiła Klaudia Budner, prezentując kilka piosenek. Akurat w tym momencie goście z telewizji odwiedzali okolicę i występ zwrócił ich uwagę na tyle, że zaproponowali dziewczynie występ na antenie. Była to tylko niezobowiązująca rozmowa, po której Klaudia niewiele się spodziewała. Wielkie było jej zaskoczenie, kiedy w październiku okazało się, że ma możliwość wystąpienia przed kamerą.

Zwyciężali

Artykuły : 
Numer wydania: 
SPORTY HALOWE

Siatkówka - wyjazdowa wygrana

Podopieczni Romana Palacza byli srogimi nauczycielami dla młodych siatkarzy Akademii Talentów z Jastrzębia Zdroju. Bo właśnie z tym zespołem UKS Strzelce Opolskie grał w miniony weekend wyjazdowe spotkanie.

Z zielonej murawy

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA NOŻNA

*Po siedmiu porażkach z rzędu nareszcie mecz ligowy wygrali piłkarze czwartoligowego Naprzodu Jemielnica. W wyjazdowym meczu pokonali MKS Gogolin, a Dawid Szmatoła obronił rzut karny, natomiast Michał Pyka musiał zejść szybciej z boiska, bo otrzymał czerwoną kartkę.