fbpx 737 | Strzelec Opolski

737

Numer wydania 737

(37)
wtorek, 10 Wrzesień, 2013

Zaszyfrowana recepta

Artykuły : 
Numer wydania: 
Czy aptekarz może odmówić sprzedaży lekarstwa?

Pytania takiego nigdy nie zadawał sobie mieszkaniec Strzelec. Do czasu, gdy życie postawiło go przed niezwykle trudną sytuacją.

- W niedzielę moja żona wyszła ze szpitala – mówi Piotr Marek. – Miała przeprowadzony zabieg, po którym musiała brać leki przeciwzakrzepowe. W mieście była czynna tylko jedna, dyżurna apteka, więc nie miałem wyboru i tam chciałem zakupić lekarstwo.

Kadłub świętował

Artykuły : 
Numer wydania: 
Już po raz piętnasty odbyły się Dni Kadłuba, które w tym roku połączone były z dożynkami, 20-leciem istnienia zespołu „Na Chwila”, 15-leciem istnienia Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Kadłub oraz 10-leciem Programu Odnowy Wsi Kadłub. Dwa dni biesiady wypełnione były humorem oraz dobrą zabawą. Dopisała nie tylko pogoda, ale także goście, którzy zwłaszcza w niedzielne popołudnie licznie przybyli na imprezę.

Chcą ratować ruinę

Artykuły : 
Numer wydania: 
Mieszkańcy Szymiszowa, Rożniątowa i Strzelec dobrze znają rożniątowską górkę. Na jej szczycie, pomiędzy sporymi krzewami głogu, znajdują się malownicze ruiny. To resztki nieukończonej nigdy kaplicy św. Floriana. Przez lata niszczały, a okoliczne zarośla zmieniały się w dzikie wysypisko śmieci. Znaleźli się ludzie, którzy chcą to zmienić. Utworzyli komitet „More antiquo”. To społeczna inicjatywa ratowania rożniątowskiego zabytku.

Taniej, ale czy lepiej?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Od września pobyt dzieci w przedszkolu w całej Polsce jest tańszy. Za kolejne godziny powyżej pięciu darmowych godzin rodzice będą płacić tylko złotówkę. Problemem jest rozliczenie zajęć dodatkowych, przedszkola nie mogą już pobierać za nie opłat. Mogą się one odbywać w ramach czesnego, a wiele placówek na to nie stać. Jak problem ten zostanie rozwiązany w gminie Izbicko?

Festiwal rozpoczęty

Artykuły : 
Numer wydania: 
W niedzielę, 8 września, rozpoczął się w Kielczy X Festiwal Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam. Festiwal zainaugurowany został występem Scholi Gregoriana Silesiensis, która wykonała najbardziej znany hymn autorstwa Wincentego „Gaude Mater Polonia”. Artystów i gości, którzy do Kielczy przybyli z różnych stron, powitali proboszcz Jan Wypior i burmistrz Zawadzkiego. Festiwal oficjalnie otwarła Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej.