fbpx 736 | Strzelec Opolski

736

Numer wydania 736

(36)
wtorek, 3 Wrzesień, 2013

Obyś cudze dzieci uczył!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Przekleństwo czy dobre życzenie? Nienauczyciele zazdroszczą pedagogom długich wakacji i 18 godzin pracy tygodniowo. Nauczyciele udowadniają, że ich praca to droga przez mękę, bo dzieci są coraz bardziej rozbrykane i szacunku do szkoły i pedagogicznych ciał nie mają za grosz. Skarżą się, że edukację zjada biurokracja, gdyż nauczyciel musi nie tylko uczyć, ale też wypełniać tony papierów, które gromadzi skrzętnie dyrekcja – nie wiadomo jeszcze, w jakim celu.

Długi powrót zakonników

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak dowodzą tego niezliczone przykłady z historii ludzkości – co innego kogoś złupić, a co innego na tym zyskać. Tak też się stało z sekularyzowanym klasztorem annogórskim. Władze pruskie, które liczyły na szybkie wzbogacenie skarbca, srodze się w tym wypadku zawiodły. Pojawiły się też dla administracji państwowej nowe kłopoty, bo ludność całego Śląska nie zamierzała zaprzestać pielgrzymowania do świętego miejsca.

Pierwszy pchli targ

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po raz pierwszy w Strzelcach odbędzie się pchli targ. Kupujący i sprzedający będą mogli spotkać się w sobotę, 21 września, na Placu Żeromskiego w godzinach od 9.00 do 13.00. Każdy, kto po przeglądnięciu zakamarków mieszkania znajdzie rzeczy niepotrzebne, ale wciąż w dobrym stanie, będzie mógł je wystawić do sprzedaży bez ponoszenia opłat za miejsce do handlowania.

Inwestycja goni inwestycję

Artykuły : 
Numer wydania: 
Niedawno zakończono budowę hali targowej i parkingu, a już ruszyła kolejna gminna inwestycja. Tym razem remontowany jest budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta i Gminy, prace prowadzone są w ramach kompleksowego projektu, mającego na celu poprawę efektywności energetycznej budynków należących do gminy.

Wieści z sesji

Artykuły : 
Numer wydania: 

W dniu 26 sierpnia odbyła się sesja rady miejskiej w Leśnicy. Oto niektóre z poruszanych problemów.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Leśnicy
Jednym z ważniejszych punktów sesji było wypracowanie stanowiska w sprawie wsparcia finansowego dla Powiatu Strzeleckiego w związku z planowanym uruchomieniem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Leśnicy. Już w kolejnym numerze SO obszernie opiszemy ten temat.

Remis na szczycie

Artykuły : 
Numer wydania: 
Dwa zespoły, mające komplet punktów, spotkały się w sobotę na boisku w Niezdrowicach, aby ustalić, który jest lepszy. Mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia. W środę meczu pucharowego w Niezdrowicach nie będzie, gdyż Racłavia Racławice Śląskie w poniedziałkowe popołudnie wycofała się z rozgrywek pucharowych. Niezdrowice awansowały do II rundy bez gry.