fbpx 731 | Strzelec Opolski

731

Numer wydania 731

(31)
wtorek, 30 Lipiec, 2013

Z kałachem na śmietnisku

Artykuły : 
Numer wydania: 
Platforma Obywatelska chce powołać policję śmieciową. Pomysł wylągł się w głowie posła Tadeusza Arkita, autora słynnej ustawy śmieciowej, która działa zaledwie od miesiąca, ale spowodowała już w całym kraju dramatyczne perturbacje, a za moment może doprowadzić do epidemii. Przed kataklizmem sanitarnym ostrzega np. sanepid w Kielcach, przewidując wybuch ekologicznej bomby, jeśli odpowiednie służby nie zaczną szybko uprzątać śmietników. Do przeładowania pojemników doszło właśnie w wyniku rzeczonej ustawy, która miała zaprowadzić porządek, a spowodowała burdel, jakiego nigdy jeszcze w gospodarce odpadami nie było. Skoro więc niezrażony klęską poseł Arkit zamierza przy poparciu partyjnych towarzyszy kierować teraz przeciw Polakom kolejną formę policyjną, to strach się bać. Zwłaszcza, że nowa mundurowa służba ma być uzbrojona w broń palną, choć na razie nie ujawniono, w jakich sytuacjach będzie mogła strzelać do obywateli. Gdy upuścimy papierek na ziemię czy dopiero wtedy, gdy do pojemnika na plastik wrzucimy butelki po piwie?

Trzeba się przyzwyczaić

Artykuły : 
Numer wydania: 

List Czytelnika
Pochodzę z rejonu Strzelec Opolskich i chociaż kilka lat temu wyjechałem na stałe do Holandii, to nie są mi obce problemy z mojego regionu. Problem śmieci istnieje również w tym kraju, ale lokalni urzędnicy starają się tym problemom w jakiś sposób zaradzić. Koszty wywozu śmieci też są niemałe, dlatego od kiedy pamiętam (od ok.10 lat), segregacja śmieci była, jest i będzie.

Oszukiwał nawet za kratkami

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mariusz B. to obrotny gość. Często kombinował, jak by się lepiej ustawić. Niekoniecznie był przy tym uczciwy. Noga mu się w końcu podwinęła i za oszustwa trafił za kratki. Siedział w strzeleckim Zakładzie Karnym nr 1. Od maja 2012 przez rok i tam nie próżnował, zdołał oszukać kilku innych więźniów. W machlojkach pomagała mu żona Magdalena.

Toksyczne pola?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Niektórzy rolnicy osuszają plony, stosując herbicydy

W dzisiejszych czasach trudno oczekiwać plonów bez zastosowania środków chwastobójczych, czyli herbicydów. Dzielimy je na kilka grup, najsilniejsze z nich to te, które zawierają glifosat. W odpowiednim stężeniu zniszczą wszystkie rośliny zielone, z wyłączeniem skrzypu polnego.

Festyn pod chmurką

Artykuły : 
Numer wydania: 
Sołtys Bernard Smandzich, rada sołecka, koło TSKN, OSP, Grupa Odnowy wsi Łąki Kozielskie oraz Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji byli organizatorami festynu pod chmurką, który odbył się 27 lipca na boisku sportowym w Łąkach Kozielskich. Dla mieszkańców i gości wystąpili: grupa śpiewacza Frohsinn działająca przy kole TSKN Leśnica, mażoretki z LOKiR-u oraz kabaret Ludziska z Grodziska. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Kanon.