fbpx 728 | Strzelec Opolski

728

Numer wydania 728

(28)
wtorek, 9 Lipiec, 2013

Przeklnę Tuska

Artykuły : 
Numer wydania: 
Z obszernego wywiadu, jakiego Donald Tusk udzielił „Gazecie Wyborczej”, czytelnik może się dowiedzieć, że za gwałtownie spadające poparcie dla Platformy Obywatelskiej winę ponoszą dziennikarze. Według premiera, nikt bowiem dotąd nie dostawał takiego łomotu jak rządząca partia, która przeprowadza najwspanialsze reformy na świecie, tyle że naród nie rozumie ich sensu, ponieważ media mieszają ludziom w głowach. Ale w roku 2015, gdy nadejdą kolejne wybory, naród przejrzy na oczy i po raz trzeci obdarzy Tuska zaufaniem. Dlaczego miałby to zrobić? Oczywiście ze strachu przed Jarosławem Kaczyńskim oraz powrotem rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Pojemniki w sierpniu

Artykuły : 
Numer wydania: 
Lepiej późno niż wcale

O braku pojemników do segregowania poinformowali nas między innymi mieszkańcy bloku przy ulicy Karkowskiej 18 w Strzelcach Opolskich. W spółdzielni, która jest zarządcą bloku, usłyszeliśmy, że pojemniki będą sukcesywnie uzupełniane - następne pojawią się w najbliższy poniedziałek, kolejne pod koniec miesiąca. Nowe kontenery zostały już zamówione.

Zaznaczmy naszą historię!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Inicjatywa Strzelca Opolskiego

Spacerując po wielu większych i mniejszych miejscowościach w kraju i zagranicą, dzięki strategicznie umieszczonym tablicom możemy dowiedzieć się o przeszłości tych miejsc i osób z nimi związanych. Z takich wojaży nie przywozi się tylko fotografii, które znikną w przepastnych domowych archiwach, ale też wiedzę o lokalnej historii. Również miejscowi mogą dowiedzieć się wiele o przeszłości swoich miejscowości.

Na budowie praca wre

Artykuły : 
Numer wydania: 
Trwa budowa nowej fabryki. Przy ulicy Ciepłowniczej, tuż koło ECO, powstają hale, w których ulokuje się zakład produkcji wiązek elektrycznych. Z początkiem marca przedstawiciel firmy Coroplast odebrał pozwolenie na budowę, kilka dni później ruszyły roboty. Na terenie koło ciepłowni ma stanąć hala produkcyjno-magazynowa z częścią socjalno-biurową i infrastrukturą towarzyszącą. Zgodnie z zapowiedziami, całość ma być gotowa w 7 miesięcy czyli późną jesienią.

Grodzisko świętowało na całego!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Przez dwa dni mieszkańcy Grodziska i okolicznych miejscowości bawili się na piętnastych już Dniach Grodziska. Atrakcyjny i bogaty program ściągnął do wsi nawet ludzi spoza naszego województwa! I nic dziwnego, bo działo się bardzo dużo. W sobotę, 6 lipca, na scenie zaprezentowała się m.in. formacja Hałas, Mirek Jędrowski, który poprowadził biesiadę a wieczorem do zabawy (trwała niemal do wschodu słońca!) przygrywał zespół Holidays.

Siatkówka w Dolnej

Artykuły : 
Numer wydania: 
W ubiegły weekend do Dolnej przyjechali zawodnicy i pasjonaci piłki siatkowej. Odbyły się tam dwa Turnieje Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Leśnicy. W sobotę, w zmaganiach w ogrodzie plebanijnym udział wzięli mężczyźni. Organizatorem rozgrywek było Towarzystwo Przyjaciół Wsi Dolna. W turnieju walczyło dziesięć drużyn: Dolna I, Dolna II, ZPrAE I, ZPrAE II, Szymiszów, Dziewkowice, Olszowa, Leśnica, Poręba i Czarnocin. Zespoły rywalizowały na dwóch boiskach do piłki siatkowej.

Rozmowy o śmieciach

Artykuły : 
Numer wydania: 
Mieszkańcu, to dotyczy Ciebie!

W minionym tygodniu sołtysi spotkali się z przedstawicielami firmy Remondis, która wygrała w gminie przetarg na odbiór śmieci. Wypytywali, jak będzie wyglądał odbiór odpadów. Wspólnie ustalono, że zapasy worków na poszczególne rodzaje śmieci zostaną w najbliższym czasie zdeponowane u sołtysów. Każdy sołtys będzie dysponował pulą kilkuset worków. Mieszkańcy będą mogli je dobierać według potrzeby.