fbpx 727 | Strzelec Opolski

727

Numer wydania 727

(27)
wtorek, 2 Lipiec, 2013

Pora myśleć. Dobrze powiedziane!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Powtarzają w naszych mediach, że Hiszpanię trapi wyjątkowy kryzys. Właśnie spędziłem tam kilka dni. Kryzys wygląda mniej więcej tak, że restauracje są pełne ludzi i czasem trudno znaleźć wolny stolik. Można to oczywiście wytłumaczyć turystycznymi walorami Hiszpanii, która o tej porze roku tętni już pełnią gorącego lata. Problem jednak w tym, że lokali nie zapełniają zagraniczni goście. Wprost przeciwnie: w większości biesiadują Hiszpanie.

Bomba w szpitalu!

Artykuły : 
Numer wydania: 
O godzinie 15.00 wybuchnie bomba. Mail takiej treści wysłano do szpitala powiatowego w Strzelcach Opolskich we wtorek, 26 czerwca. Sekretarka odebrała go około godziny 11.00. Elektroniczny list podpisany był „anonim”. Pomimo tego, dyrekcja szpitala go nie zlekceważyła. Momentalnie poinformowano policję, starostę, zwołano sztab kryzysowy.

Cud w starostwie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nasze pisanie nie poszło na marne! Na łamach „Strzelca” bardzo często relacjonowaliśmy niezliczone skargi mieszkańców na pracę wydziału komunikacji w strzeleckim starostwie. Oburzali się oni na długie, niekiedy wielogodzinne kolejki, w których musieli czekać m.in. na zarejestrowanie auta. Wielu petentów wybierało urlopy wypoczynkowe, żeby załatwić sprawę w urzędzie. Nareszcie nastąpiła zmiana na lepsze...

Nasz papież - mimo wszystko

Artykuły : 
Numer wydania: 
Strzelec Opolski gościł na konferencji naukowej poświęconej Piusowi X

Czy śląskie pochodzenie papieża Piusa X - Giovanni Sarto - to prawda czy mit? Czy są archiwalia, które mogłyby potwierdzić, że jego ojciec urodził się w Jemielnicy albo Boguszycach - jak udowadniają niektórzy lokalni historycy, opierając się na ludowych przekazach?

Noc świętojańska udała się jak zwykle

Artykuły : 
Numer wydania: 
Sołtysi Nakła i Grabowa jeździli na hulajnogach, wystąpił zespól siedlecko-rozwadzki, na górce przy placu rekreacyjnym rozkwitł kwiat paproci. Zapłonęło 12 drewnianych pali - symbol dwunastu apostołów i ogromne ognisko, a na koniec na niebie rozbłysły przepiękne fajerwerki! Noc świętojańska w Grabowie udała się jak zwykle. Wszystko dzięki ogromnemu zaangażowani rady sołeckiej i mieszkańców wioski, sponsorów oraz pomocy Urzędu Gminy w Izbicku.

Czeski czerwiec

Artykuły : 
Numer wydania: 
Tegoroczny czerwiec w gminie Kolonowskie upłynął pod znakiem polsko-czeskich i czesko-polskich wizyt partnerskich. Najpierw, 17 i 18, Dolinę Małej Panwi odwiedziła 50-osobowa grupa przedstawicieli MAS Mohelnicko oraz MAS Hranicko - czyli czeskich Lokalnych Grup Działania. W ramach wizyty nasi południowi sąsiedzi zwiedzili między innymi zabytkową chatę w Kolonowskiem. Odwiedziny to efekt realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów”, we współpracy z czeskimi partnerami, projektu pod nazwą „Morawsko-polskie ścieżki tradycji i poznania”.

Absolutorium i jubileusz

Artykuły : 
Numer wydania: 
W poniedziałek, 24 czerwca, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Leśnicy odbyła się sesja rady miejskiej.

Zastrzeżenia do protokołu

Na ogół radni są bardzo zgodni. Tym razem jednak przy punkcie o przyjęciu protokołu z sesji rady miejskiej w Leśnicy z dnia 27 maja 2013 r. pojawił się zgrzyt. Radny Piotr Garbacz miał zastrzeżenia co do rzetelności protokołów.

Nagrody dla zdolnych

Artykuły : 
Numer wydania: 
Czwartkowa sesja rady miejskiej w Ujeździe miała uroczystą oprawę. Odbyła się nietypowo - w sali ośrodka kultury, gdzie zeszli się nie tylko radni z burmistrzem i urzędnikami, ale także uczniowie i ich rodzice. Zaproszono najzdolniejszych uczniów z gminy Ujazd.

Podzielili drużyny

Artykuły : 
Numer wydania: 

Piłka nożna
Dokonany został podział drużyn, które w sezonie 2013/2014 grać będą w trzeciej lidze piłkarskiej.
W gronie trzecioligowców nasz powiat będzie miał trzech przedstawicieli, gdyż do LZS-u Piotrówka i LZS-u Leśnica dołączył Piast Strzelce Opolskie. Niestety, 24 zespoły występujące na tym szczeblu rozgrywek podzielone zostały w ten sposób, iż nie będą grały razem. Dokonano podziału terytorialnego i w jednej grupie występować będą Piast Strzelce Opolskie i LZS Piotrówka, a w drugiej LZS Leśnica.