724

Numer wydania 724

(24)
wtorek, 11 Czerwiec, 2013

Świrowanie po polsku

Artykuły : 
Numer wydania: 
Choć szef rządu uchodzi za twardziela, przejawia często tzw. babską naturę, co wyraża się przekazywaniem opinii publicznej sprzecznych komunikatów. To jedna z głównych przyczyn postępującego spadku notowań Platformy Obywatelskiej. Gdy partia ta obejmowała stery rządu, byłem przekonany, że będziemy mieli wreszcie odpowiedzialną władzę. Dziś coraz częściej, również w tych felietonach, muszę przyznać, że jeśli Donald Tusk coś mówi, to wcale nie znaczy, że mówi serio. Nie wiem tylko, czy ma on świadomość, że prowadzona w ten sposób polityka powoduje społeczne rozedrganie i coraz głębsze konflikty.

Gotowi na powódź

Artykuły : 
Numer wydania: 
Boimy się wielkiej wody

Widmo powodzi nie ominęło gminy Kolonowskie...

Rankiem, 2 czerwca, stan wody na wodowskazie w Staniszczach Wielkich osiągnął poziom 223 cm (stan ostrzegawczy w tym miejscu wynosi 230 cm). Sytuacja nie była dramatyczna, jednak rwący nurt Małej Panwi i nieprzerwanie padający deszcz wzbudzały niepokój.

Kolejna rzeka zatruta?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Urzędnicy nie widzą problemu!

Rzeka przepływająca przez Kadłub-Piec, na Barwinku, się „wpieniła”, co widać na zdjęciach - poinformował naszą redakcję pan Andrzej, który przesłał nam fotografie wykonane 6 czerwca po południu. - Ciekawe co ją skaziło? Może nastąpiła awaria w oczyszczalni w Jemielnicy?

Śmierć Wielkiej Armii

Artykuły : 
Numer wydania: 
Jestem tu, aby raz na zawsze skończyć z tym barbarzyńskim kolosem Północy. Szpada została już dobyta. Trzeba ich zapędzić jak najdalej w ich lody, aby przez najbliższe 25 lat nie byli w stanie mieszać się w sprawy cywilizowanej Europy. Rosjanie z cywilizacją zetknęli się dopiero przez rozbiór Polski. Nadszedł więc teraz czas, aby Polacy pokazali im, gdzie ich miejsce...

Rozjechany park, zatarasowana droga

Artykuły : 
Numer wydania: 
Komunikacyjne problemy w czasie Dni Ziemi Strzeleckiej

Byłam w parku i serce mnie rozbolało - pisze w liście do naszej redakcji pani Agata. - To, co zobaczyłam wieczorem w niedzielę, to granda. Czemu wpuszczono samochody? Przecież była tam ochrona! Ślepi? Kto wydał zgodę na zmianę trawnika w parking? Rozumiem, że klepisko pod sceną było nieuniknione, wliczone w koszty rozrywki. Ale bezmyślnych kierowców powinna policja uczyć poszanowania dla parku. Z mandatów byłby budżet na przyszłoroczną imprezę!

Podliczamy oszczędności

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wiemy już, ile gmina zaoszczędziła na przeniesieniu przedszkola z Piotrówki do budynku tamtejszej szkoły. Po podliczeniu wydatków okazało się, że w sezonie 2011/2012 (a więc w okresie, gdy przedszkole funkcjonowało jeszcze w starym oddzielnym obiekcie) na ogrzewanie szkoły i przedszkola razem wydano 191 tys. zł. Z kolei, w sezonie 2012/2013 (już po przeniesieniu przedszkola do budynku szkoły) koszty ogrzewania zamknęły się w kwocie 136 tys. zł.

Tak FANtastycznie TAŃczy tylko „Figielek”!

Artykuły : 
Numer wydania: 
W małych miejscowościach mogą dziać się wielkie rzeczy - to hasło pasuje jak ulał do Zespołu Tanecznego „Figielek” ze Staniszcz Wielkich. Istniejąca od 1998 roku, a skupiająca dzieci w wieku 5-14 lat grupa co rusz przysparza mieszkańcom gminy powodów do dumy. Nie inaczej było podczas tegorocznego Wojewódzkiego Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych FanTan, który odbył się w Opolu 2 czerwca. Spośród 43 choreografii, podzielonych na 5 kategorii: street dance, etiuda taneczna, hip-hop, widowisko taneczne oraz inne formy taneczne, to właśnie „Figielek” zdobył 1. miejsce w swojej grupie.

Dyskoteka na sesji

Artykuły : 
Numer wydania: 

Sesja rady miejskiej
Radni gminy Zawadzkie spotkali się na sesji 27 maja. Po przedstawieniu przez przewodniczącego rady miejskiej i burmistrza sprawozdań z działalności od ostatniej sesji i przyjęciu trzech uchwał radni zajęli się sprawami różnymi. Poruszony został między innymi problem powstania dyskoteki. Burmistrz, Mieczysław Orgacki, potwierdził, że firmie, która zainwestowała w to przedsięwzięcie, zależy, by wszystko zorganizowane było bez zarzutu.