fbpx 630 | Strzelec Opolski

630

Numer wydania 630

(32)
wtorek, 9 Sierpień, 2011

Kto zginął na drodze?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Takie pytanie pojawia się w głowach kierowców, którzy przejeżdżają przez Jemielnicę. Jakiś czas temu nieznana osoba na jezdni namalowała obrysy sylwetek człowieka. Malunek wygląda jak z filmu kryminalnego, w którym stróże prawa zaznaczają ślady ofiar morderców. Czy w Jemielnicy też doszło do dramatycznych scen?

Ktoś musi sprzątać

Artykuły : 
Numer wydania: 
Podczas naszej redakcyjnej wizyty w Staniszczach Małych odwiedziliśmy między innymi przeładunkową przystań kajakową na Małej Panwi, która znajduje się w tej miejscowości. Mieszkańcy w rozmowie poruszyli głębszy problem, jakim jest utrzymywanie wybudowanych w ubiegłym roku stanic. Obiekty te trzeba kosić, wywozić śmieci, dokonywać bieżących napraw.

Leśnickie Lato 2011

Artykuły : 
Numer wydania: 
Pierwszą z czterech imprez, które zrealizowane zostaną w ramach projektu "Kultura łączy narody", było Leśnickie Lato. Przedsięwzięcie prowadzi Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, a jest ono współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 "Przekraczamy granice".