fbpx 606 | Strzelec Opolski

606

Numer wydania 606

(8)
wtorek, 22 luty, 2011

Ile kosztuje Góra św. Anny?

Artykuły : 
Numer wydania: 
Postawione w tytule pytanie wydaje się absurdalne, ale w kontekście wyczynów polskich urzędników – nie pozbawione sensu. Żeby coś wycenić, trzeba mieć powód, którym najczęściej jest zamiar sprzedaży. Górę św. Anny perspektywa taka nie czeka. Wprost przeciwnie – znajduje się ona na terenie parku krajobrazowego, w związku z czym podlega szczególnym uregulowaniom prawnym, podobnie jak większość gruntów w gminie Leśnica.

Trudne wybory...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Za nami kolejne zebrania wiejskie. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie mieszkańców Piotrówki. Na sali – jak przewidywaliśmy przed tygodniem – nie było spokojnie. Jeden z mieszkańców wsi wezwał nawet policję, by obserwowała zdarzenia. Już na samym początku Józef Cwielong zgłosił zastrzeżenia do osoby prowadzącej spotkanie.

Przedszkola droższe

Artykuły : 
Numer wydania: 
Gmina Kolonowskie wyda w tym roku 900 tysięcy na przedszkola

Od pierwszego września decyzją radnych zostaną podniesione opłaty za godzinny pobyt dziecka w przedszkolu po godz. 13:00. W gminie Kolonowskie są 2 przedszkola w Kolonowskiem i Staniszczach Wielkich oraz dwa odziały przedszkolne przy szkołach podstawowych w Fosowskiem i Staniszczach Małych.

Droga dziurawa jak ser

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do naszej redakcji dotarł e-mail od naszego Czytelnika: „Ciekawe, czy ktoś z urzędu powiatowego jechał ostatnio drogą z Leśnicy do Poręby – porażka! Nie dość, że droga wąska, to dziurawa jak ser szwajcarski, każdy jeździ slalomem, co przy obecnej pogodzie jest dodatkowo niebezpieczne!”.

Serce kontra rozum. Batalia o przedszkole

Artykuły : 
Numer wydania: 
W gminie Ujazd trwają rozmowy na temat reorganizacji placówek oświatowych. Ma to związek z oszczędnościami. Niedawno pisaliśmy o możliwości zamknięcia niektórych szkół filialnych. Prawdopodobnie szkoły pozostaną, ale gmina poważnie rozważa zamknięcie przedszkola w Balcarzowicach – jeśli nie w tym, to w przyszłym roku. Stanowczo przeciw temu protestują rodzice i mieszkańcy wsi.