fbpx 602 | Strzelec Opolski

602

Numer wydania 602

(4)
wtorek, 25 Styczeń, 2011

Miasto piwa cz. III

Artykuły : 
Numer wydania: 
Historia lokalna

BROWAR DIETRICH OK. 1840-1945

Powstał prawdopodobnie w połowie XIX wieku, około roku 1840. Znajdował się przy ulicy Krakowskiej 46 (Krakaustrasse, w XIX wieku było to Przedmieście Krakowskie) w pobliżu dzisiejszego Placu Targowego. Do browaru należało kilka budynków będących dziś własnością różnych osób.

Za dobre serce

Artykuły : 
Numer wydania: 
Medal Solidarności Społecznej dla K. Cebuli

Biznesmen, obecnie wydawca Strzelca Opolskiego znany jest w całym kraju jako filantrop, niosący pomoc potrzebującym. Wspiera instytucje kultury, funduje stypendia dla zdolnej młodzieży. Co roku przekazuje ogromne kwoty na rzecz fundacji działających na rzecz chorych i biednych.

Szturm na pracę

Artykuły : 
Numer wydania: 
Ponad 200 osób przyszło w środę, 19. stycznia 2011, do strzeleckiego starostwa na spotkanie rekrutacyjne organizowane przez firmę doradczą JP Weber dla inwestora Pearl Stream S.A. Poszukiwani byli pracownicy montażu, operatorzy wtryskarek, magazynierzy i kontrolerzy jakości do zakładu umiejscowionego na terenie po byłym Agromecie, w którym mają powstawać podzespoły do elektroniki i sprzętu AGD.

Taki dzień nie może skończyć się...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Kto najlepiej gotuje? Babcia! Kto potrafi wszystko na świecie? Dziadek! Tę teorię potwierdzą na pewno wszystkie wnuki. W miniony piątek i sobotę miały one okazję podziękować swoim babciom i dziadkom za wielkie serce i cierpliwość. Dzieci ze szkoły podstawowej w Otmicach mogły to zrobić na uroczystej imprezie, która została zorganizowana w tutejszej auli.

Szli za Sebastianem

Artykuły : 
Numer wydania: 
Tradycja procesji z Gąsiorowic do Jemielnicy sięga końca XVII wieku. Wówczas w pobliskich Strzelcach szalała dżuma i zmarło na nią wiele osób. Zaraza dostała się do Gąsiorowic, bo mieszkańcy wioski kupowali ubrania po zmarłych. Ratunkiem dla chorych były modlitwy do św. Sebastiana. Wierzono, że za jego wstawiennictwem uda się przegnać epidemię. Wotum przebłagalnym była procesja do jemielnickiej świątyni.

Między nami i gwiazdami

Artykuły : 
Numer wydania: 
W Publicznym Gimnazjum w Leśnicy odbył się III Festiwal Nauki „Miedzy nami i gwiazdami”. Został on zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego „Aktywny w szkole – aktywny w życiu” pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele Waldemar Bednarek, Renata Kwiczak oraz Katarzyna Szaradowska. W festiwalu udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

Przytulne miejsce dla firm

Artykuły : 
Numer wydania: 
Poddasze urzędu miejskiego w Ujeździe jest już prawie gotowe. Zostały tylko drobiazgi do wykończenia i Ujazdowski Inkubator Przedsiębiorczości może zacząć pracę. Ruszy – według planów – w drugiej połowie roku, kiedy zakończy się inwestycja. Trzeba jeszcze wybudować parkingi wokół budynku i dopiąć formalności związane z rejestracją spółki z o.o.