fbpx 429 | Strzelec Opolski

429

Numer wydania 429

(36)
wtorek, 4 Wrzesień, 2007

Kronika Strażacka 4 IX 2007

Artykuły : 
Numer wydania: 

Natrętne osy
Co tydzień informujemy o działaniach strażaków związanych z usuwaniem gniazd os i szerszeni. Nie inaczej w tym numerze – osy i szerszenie pojawiły się w Strzelcach, Zawadzkiem, Zalesiu Śl., Spóroku, Kielczy, Kalinowicach, Kolonowskiem, Jemielnicy, Górze Św. Anny…, a nawet na balkonie naszej redakcji.

Pożary traw
Jednostki ratowniczo-gaśnicze i OSP wyjeżdżały w minionym tygodniu do płonących suchych traw w Strzelcach, Staniszczach Małych, na terenach między Lichynią i Czarnocinem, w Starym Ujeździe, Leśnicy.

Ogień opanowany

Kronika Policyjna 4 IX 2007

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pijanych nie ubywa
Strzelecka drogówka zatrzymała w ubiegłym tygodniu 11 nietrzeźwych kierowców. Większość z nich to rowerzyści.

Wjechała w skarpę
Drugiego września na autostradzie A4 doszło do wypadku, w wyniku którego ranne zostały dwie osoby, kierowca i pasażer. Kierująca samochodem Ford Fiesta jadąc z nadmierną prędkością zjechała na pobocze i uderzyła w skarpę.

Złodziej na kółkach
Nieznany sprawca włamał się do suszarni w Zimnej Wódce z której skradł opony wraz z felgami o wartości ponad dwóch tysięcy złotych.

Komputerowiec

Wojna zaraźliwa?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Warszawska wściekłość przenosi się na dół, więc moje nawoływanie sprzed tygodnia, aby wyłączyć telewizor i pójść na spacer, może za moment okazać się nieracjonalne. W atmosferze zapowiadanych wyborów gorączka, która opanowała obóz władzy, rozlewa się po całym kraju i szybko może zarazić każde polskie miasteczko i każdą polską wieś. Może dotknąć zwykłych ludzi, bez względu na to, jak bardzo nie chcą się oni mieszać do polityki.

Musimy go mieć

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zarówno w Strzelcach, jak i w okolicznych gminach, nie ma wprawdzie wieżowców, lecz istnieje wiele budynków wyższych niż 18 metrów. Jeżeli na ich górnych piętrach wybuchnie jutro pożar – nie ma właściwie sposobu, by przyjść ofiarom z pomocą. Jedyny wysięgnik w powiecie, jakim dysponuje jednostka PSP w Strzelcach Opolskich ma jedynie 18 metrów wysokości, a to, czy zadziała, kiedy najbardziej jest potrzebny, zależy tylko od szczęścia.

Zróbmy coś, zanim przywalą nas śmieci!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na jednym z parkingów w Strzelcach chcę wyrzucić śmieci, które nagromadziły się w moim aucie: kartonik po soku, opakowanie po batoniku, ogryzek, butelkę niedopitej wody mineralnej. Idę z tym wszystkim do kontenera, mocuję się z klapą – bezskutecznie! Śmietnik zamknięty na kłódkę – w pobliżu ani jednego kosza. Wracam ze śmieciami do auta – wściekła – może wyrzucić je na parking albo przez okno w lesie? Na szczęście zwycięża ekologiczny rozsądek... Ile osób on zawodzi, widać po dzikich wysypiskach, zaśmieconych skwerach i podwórkowych zaułkach.

Dożynki w Kadłubie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Parafialnymi dożynkami wrzesień rozpoczęli mieszkańcy Kadłuba. W tym roku organizacją imprezy zajął się Kadłub-Wieś.
- Co dwa lata – na zmianę z Kadłubem-Piecem organizujemy dożynki parafialne – mówi sołtys Kadłuba-Wsi, Gabriela Puzik. – Myślę, że nasi rolnicy nie mogą narzekać na plony – nie było suszy ani deszczu. Zebrano też już niemal całą kukurydzę.

Ta ostatnia niedziela...

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=242|title=|desc=|link=popup|align=left|width=150|height=113]Okazuje się, że udany festyn można zorganizować w ciągu trzech dni.
- Pomysł narodził się w środę. Zwołałem nadzwyczajne zebranie rady sołeckiej i wspólnie ustaliliśmy, że w niedzielę odbędzie się festyn dla dzieci – specjalnie z okazji zakończenia wakacji – mówi Hubert Hendel sołtys Boryczy. - Dorośli mają festyny i inne imprezy - dzieciom też się coś należy – stwierdzili członkowie rady.

Dożynkowy weekend w Barucie

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=240|title=Barut|desc=|link=popup|align=left|width=150|height=113]Przygotowania do dożynek rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Podjęła się ich nowa sołtyska wsi Gabriela Czudaj wraz z rzeszą wspomagających ją ludzi. Starano się o remonty dróżek, o upiększenie wiejskiej świetlicy i terenu do niej przyległego, o odnowienie kaplicy, remont przydrożnego krzyża... Wszystko po to, by Barut na dzień dożynek zachwycił przyjezdnych. I udało się.

Leśnica

Artykuły : 
Numer wydania: 

Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśnica Leśni

Rowerem przez las

Artykuły : 
Numer wydania: 

W minioną sobotę ośmioro młodych ludzi wystartowało w leśnym rajdzie rowerowym zorganizowanym w Sieroniowicach.
- Pomysł imprezy z cyklu „promujemy sport” wyszedł od braci Rafała i Andrzeja Cichoń – mówi sołtys wsi, Jacek Nadziałek. – W rajdzie startowały dzieci w kategorii wiekowej do 10 i powyżej 10 lat. Dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody: piłki nożne i siatkowe, czapki, plecaki, portfele, opaski na rękę i nagrody pocieszenia.

Rzeźbiarz arbuzów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uczący się w opolskim technikum gastronomicznym Piotr gościł już raz na łamach naszego tygodnika, gdy przygotowany przez niego arbuz wyrzeźbiony w kwiaty i ozdobny napis wręczony został jako powitalny prezent gościom ze Słowacji. W miniony czwartek podobne dzieło sztuki wręczone zostało burmistrzowi Zawadzkiego, Mariuszowi Stachowskiemu.
- Wyrzeźbienie w arbuzie wzoru zajmuje mi od 3 do 4 godzin – mówi Piotr Wasik. – Podobne rzeźby tworzyć można np. w cukinii. Uczę się tego od kilku lat i musiałem kupić zestaw specjalnych narzędzi.

Walczyć do końca

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=227|title=sport1|desc=|link=popup|align=left|width=150|height=126]Występujące w klasie B zespoły rozegrały już czwartą kolejkę spotkań. Zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się mecz pomiędzy dwoma zespołami mającymi na koncie komplet wygranych spotkań, czyli Jemielnicą i Kadłubem. Pasjonujący mecz okraszony został tylko jednym golem, który zdobyli gospodarze. Jemielnica pozostawił po sobie dobre wrażenie i na pewno będzie groźna dla każdego.

Radości nie ma końca

Artykuły : 
Numer wydania: 

Euro 2012 w Polsce to wielka radość dla kibiców, piłkarzy, polityków, działaczy, przedsiębiorców budowlanych, bezrobotnych i praktycznie wszystkich Polaków. Ale tak było kilka miesięcy temu, zaraz po przyznaniu Polsce organizacji tej największej piłkarskiej imprezy w Europie.