fbpx Braki w kasie! | Strzelec Opolski

Braki w kasie!

Braki w kasie!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na stronie internetowej gminy Kolonowskie pojawił się nowy przycisk o znamiennej nazwie „Braki w kasie”. Kto kliknie w to miejsce, odesłany jest to listu burmistrza i wyliczeń, z których wynika, dlaczego w najbliższych latach w gminnym budżecie będzie brakować środków. Dowiadujemy się na przykład, że zwrot funduszu sołeckiego, który otrzymuje gmina, zmalał z 40% do 25% oraz że w oświacie w 2020 roku zabraknie 700 tysięcy złotych. Z wyliczeń urzędników wynika, że subwencja oświatowa w przyszłym roku nie wystarczy nawet na wynagrodzenia.

 

- Każda dorosła osoba bierze na siebie odpowiedzialność za podjęte działania, ale w przypadku rządu nie ma to miejsca - mówi wprost Norbert Koston. - Przerzuca się skutki na kogoś innego. Minister chwali się, że zmniejszyła liczebność klas, ale nie mówi, że to wiąże się z kosztami, które musi pokryć samorząd. Zmniejszono nam wpływy z podatków dochodowych, radni są zmuszeni podnosić podatki lokalne - wylicza Koston. - Za chwilę odczujemy to w naszej gminie: nie mamy już na przykład środków na dopłaty do wody i ścieków - przyznaje burmistrz. - Z tego powodu chcę informować mieszkańców o tym, jak zmienia się sposób finansowania samorządów.

 

Kto chce poznać budżetowe wyliczenia, może zajrzeć na stronę kolonowskie.pl. Tymczasem na następnej sesji radni będą omawiać sprawę stawek podatkowych...

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Koncertowy listopad
Serdeczności
O której wstaje prezes?
Wieczny odpoczynek...

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 5 Listopad, 2019 - 12:35

Remiza strazy pozarnej w Fosowskiem nie zostanie wybudowana ani za 10 lat.Teraz nastepny powod:Braki w kasie 

Odpowiedz