fbpx Kara dla Stali | Strzelec Opolski

Kara dla Stali

W szóstej kolejce rozgrywek o mistrzostwo 5 grupy w klasie A na boisku w Leśnicy naprzeciwko siebie stanęli dwaj beniaminkowie – Sokół Leśnica i Stal Zawadzkie. Mecz zakończył się na korzyść gospodarzy, którzy wygrali 4:1, mimo że to Zawadzkie jako pierwsze wyszło na prowadzenie, gdy w 30. minucie do bramki trafił Bartosz Szumski. Do przerwy wynik nie zmienił się, a w ciągu drugich czterdziestu pięciu minut trafiali już tylko piłkarze Sokoła i to aż czterokrotnie.

Najpierw w 48. minucie remis dał Marcin Duda, a trzynaście minut później Krzysztof Szczodrok wyprowadził Leśnicę na prowadzenie. Gospodarze dołożyli potem jeszcze dwa trafienia - w 70. i 82. minucie, a do siatki trafili odpowiednio Krystian Domeracki oraz Paweł Kołodziej.

Do Leśnicy wynajętym przez siebie busem wybrali się kibice Stali, jeżdżący za swoją drużyną na każdy wyjazdowy mecz. W trakcie gry kilkukrotnie odpalili oni środki pirotechniczne, co nie pozostało bez echa.

Całej sprawie przyjrzał się Wydział Dyscypliny Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który dwudziestego szóstego września wydał orzeczenie i przyznał Stali karę finansową w wysokości stu złotych. „Powyższa kara została orzeczona (...) za niewłaściwe zachowanie się kibiców gości, polegające na kilkukrotnym użyciu zakazanych środków pirotechnicznych w postaci petard hukowych i rac. Użycie środków pirotechnicznych podczas zawodów jest kategorycznie zabronione” - czytamy w oficjalnej decyzji OZPN.