fbpx Wandal też spacerował... | Strzelec Opolski

Wandal też spacerował...

Wandal też spacerował...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na początku września do naszej redakcji zgłosiła mieszkanka Osiedla Piastów Śląskich w Strzelcach.

 

- Często spaceruję ze swoją rodziną, mamy już stałą trasę. Lubimy chodzić ścieżkami za szkołą „siódemką”, bo jest gdzie usiąść, dzieci i pies mogą sobie spokojnie pobiegać. Podczas jednego z takich spacerów zauważyliśmy, że chyba spacerowali też tędy wandale. Brakuje jednego kosza na śmieci, na lampie nie ma klosza, pojemnik z woreczkami na psie odchody jest zniszczony. Czy naprawdę komuś to tak bardzo przeszkadzało i musiał to zepsuć? - denerwuje się kobieta.

 

- Drugiego września nad ranem usłyszałam trzaski i donośny głos mężczyzny. Było około 4.20, na zewnątrz panowała cisza, dlatego te głosy były bardzo wyraźne. Zadzwoniłam na policję, powiedziano mi, że zostało im to już zgłoszone, a patrol lada chwila pojawi się na miejscu - opowiada nam inna mieszkanka.

 

Rzeczywiście policja miała takie zgłoszenie, sprawca nie został jednak złapany. Teraz funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające m.in. pod kątem zniszczenia.

 

Teren, na którym doszło do zniszczeń, należy do gminy Strzelce. Jak poinformowała nas Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego, w najbliższym czasie wszystko zostanie naprawione. Klosz lampy, który uległ zniszczeniu, był wykonany z lepszej jakości materiału, miał być odporny np. na uderzenia kamykami. Jak się niestety okazuje dla wandali niemożliwe nie istnieje...

 

JG

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2019 - 11:03

Czynu rzeczywiscie pochwalac nie mozna. Lecz chcialbym tutaj ostrzec redakcje przed naglasnianiem podobnych czynow. Nie chcemy aby stalo sie to powodem kolejnych "wybrykow" wyrostkow, ktorzy zaczna w notoryczny sposob dokonowac co to wymyslniejszych zniszczen aby te opisane zostaly na lamach tej lub innej gazety.

Rzecz odmienia sie w przypadku gdy sprawca zostanie oskarzony lub przylapany na "goracym uczynku". W takim przypadku artykuly dzialaja odstraszajaco, zapobiegajac zapedow potencjalnych sprawcow wykroczen.

Odpowiedz