fbpx Huk, łomot i wstrząsy. Dość tego! | Strzelec Opolski

Huk, łomot i wstrząsy. Dość tego!

Huk, łomot i wstrząsy. Dość tego!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy ulicy Strzeleckiej w Jemielnicy napisali do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu petycję w sprawie drogi wojewódzkiej 426. W piśmie czytamy między innymi:

 

„[...] Niedawno wybudowana [...] droga ta jest pełna wyrw i muld. Obecnie dziury prowizorycznie wypełnione są masą „na zimno”. Obawiamy się jednak, że wraz z nadejściem zimy masa ta zacznie wypadać i powtórzy się sytuacja z wiosny tego roku, kiedy to co kilka dni nasze lokalne władze i my sami wzywaliśmy służby drogowe, by na bieżąco zaklejały powstające wyrwy.

 

Prosimy zatem o jak najszybszy i skuteczny remont tejże drogi, a także o wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości. Spowoduje to rozwiązanie wielu problemów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, jak i budynków stojących przy ulicy Strzeleckiej. Z roku na rok coraz więcej pojazdów przejeżdża przez naszą wieś - szczególnie tirów i ciężarówek. Od wczesnych godzin rannych do późnych nocnych towarzyszą nam huk, łomot i silne wstrząsy budynków. Są one szczególnie dokuczliwe, gdy pojazdy o dużej masie wjeżdżają z dużą prędkością w dziury i nierówności.

 

Mieszkamy przy ulicy Strzeleckiej od wielu lat i przyzwyczailiśmy się do hałasu i „trzęsienia ziemi”, ale stale wzmagające się ich natężenie jest nie do przyjęcia. Najbardziej obawiamy się o stan budynków, które przez całą dobę, raz po razie, poddawane są regularnym wstrząsom. W domach pękają tynki i glazury, obrazki spadają ze ścian. Czujemy się zagrożeni, bo uważamy, że wstrząsy są niebezpieczne dla konstrukcji budynków [...]”.

 

Pismo podpisało wielu mieszkańców. Czy ich petycja będzie skuteczna?

 

- Na razie mogę potwierdzić, że pismo do nas wpłynęło - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - Potrzebujemy trochę czasu, by rozeznać sprawę i podjąć decyzję, jakie działania należy wdrożyć.

 

Do tematu wrócimy.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
O przyjaźni i znaczkach
Festyn w Gąsiorowicach
Razem po latach
Zdaniem Czytelnika

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 19:39

Kilka słów do Pana Oswalda Pinkawa

Panie Oswald stoimy za Panem murem. Ta Gmina to Patologia więc nie przejmuj się Pan. Panie Oswald w tej gminie nie będzie dobrze dopóki nie zmieni się Wójt, i cała Rada. Bez żadnych wątpliwości uważamy że w Gminie Jemielnica powinne odbyć się przed terminowe wybory bo tego się już nie da wytrzymać co oni na tej gminie robią. 

A Przewodniczący Rady Gminy Jaskóła niech nie będzie taki mądry, że nie ma kasy. Bo to jest śmieszne, wredne i ochydne.. Panie Jaskóła powiedz Pan ile w tym roku dostali Radni podwyzki, ile zaraba Pyka teraz, a ile zarabiał 2-3 lata temu? I co nie ma kasy,a skąd dla niego tekie podwyżki i dla całej Rady. Czysta Patologia. 

A teraz kilka słów do Pana Wójta Marcinka.

Panie Wójcie tłumaczysz się że nie masz wpływu. Nie Ty się poprostu boisz odezwać. Opowiedz wszystkim jaki Twój kolega Kolek jest bezczelny i co ostatnio narobił na ziemi której jesteś gospodarzem? Chyba w tej sytuacji Rady nie było trzeba aby zaprzestać takiego świństwa. Za tydzień to opiszemy. I Ty rządzisz w gminie. Nie Marinie Ty tańczysz jak Ci inni zagrają. Szkoda tylko że orkiestra jest taka jaka jest. 

Oczywiście na dożynki gminne do Barutu nie jedziemy, jak będzie tam Pan Kolek... 

Ludzie obudźcie się w koncu Mniejszosć Niemiecka Nas zniszczy najpierw swoimi pomysłami a później nas wydoją. Sami widzicie opłata za śmieci wzrost o 50 procent woda droga kanalizacja jeszcze droższa a prezesiunio wodociągów zarabia ponad 200 tysięcy rocznie o jego samochód nie pytajcie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 21:22

a oswald to  przedstawiciel  . kresowian w jemeilnicy ?    Inną sprawą jest że to    niesłychana patoligia   aby   wój takiej zapadłuj  zwijającej się dziury    13tys zarabiał . Niemiaszki  to  zawsze potrafili wydoić     polaczków . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 11:01

Będę zobowiązany jeżeli podasz liczbę demagogów, jacy stoją z tobą w owym murze. Co do meritum natomiast uważam, że Rada Gminy stanęła na wysokości zadania. Pan Pinkawa nie jest jedynym przedsiębiorcą na terenie gminy - jest ich wielu. Płacą sumiennie podatki gdyż takie jest prawo i nie robią, tzw. łaski wójtowi, Radzie Gminy oraz nam mieszkańcom - również podatnkom płacącym daninę publiczną stosownie do osiąganych dochodów. Czy p. Pinkawa wyłącznie po to inwestuje w gminie aby płacić podatki? Wydaje mi się, że buduje aby pomnażac swoje zyski a podatki są tej działalności konsewencją. Nie mieszajmy więc skutków z przyczyną! Wyliczanie ile to zapłacił podatku jest niestosowne i pretensjonalne.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 19:20

Rada gminy Jemielnica składa się ze słabych manadżerów. Rada jest nieudolna i nie stanęła na wysokości zadania.

DOBROBYT  zależy od miejsc pracy. Oswald tworzy miejsca pracy. Wpływa na dobryt... nie tylko swój, ale też na dobryt 20 ludzi których zatrudni u siebie. Czemu Niemcy nie muszą się tułać po świecie w poszukiwaniu pracy? Czemu Polak gnije na zmywaku w Londynie czy Holandii? Bo w Niemczech jest wiele Oswaldów, którzy tworzą dobrobyt poprzez miejsca pracy. W Polsce Oswaldów jest mało.

Gmina stanęła na wysokości zadania? NIE !!!!

Gmina za półtoragodzinny występ na dożynkach zapłaciła kabareciarzowi Krzysztofowi Hanke (czyli serialowemu "Bercikowi") 20 tysięcy zlotych. Piosenkarz "Toby z Monachium" podobnie skasował. Fajerwerki na dożynki kosztowały tysiące. Na bezmyślną konsumpcję są pieniędze!! Ale na pomoc w tworzeniu miejsc pracy nie ma pieniędzy.

Nie lubię Oswalda, ale to podziwiam go za pracowitość i za tworzenie miejsc pracy. Odnośnie gminnych radnych, to jestem pod wrażeniem ich NIEUDOLNOŚCI. 

Portret użytkownika ema
Wysłane przez ema (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 19:50

Napisz, ile biedaku potrzebujesz tych pieniędzy na tworzenie miejsc pracy,podaj też nr konta a przeleję ci te pieniądze. Ino już nie becz bo to gańba

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2019 - 23:43

To jest bardzo ciekawe. Wodociąg wybudowała gmina na przełomie lat 90 ze środków mieszkańców (czytaj za nasze pieniądze) po latach gmina przekazała za bescen całą sieć wodociągową  `strzeleckim Wodociągom a wszystko po to żeby ludzim żyło się lepiej 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 06:50

Myśle, że Rada Gminy jest bardzo nieudolna. Rada jest zawsze na "nie".... każdy pomysł czy propozycja ludu jest zła, bo w oczach rady lepiej nic nie robić. Każde zadanie przerasta radę. Po co coś robić, jak można nic nie robić? 

Ale takie dziadowanie będzie i być musi, bo radni źle zarabiają i do Rady idą ludzie, którzy są słabi. Jaka płaca, taka praca. Slabo płacimy, to nikt normalny nie będzie pracować w radzie....

To jest mankament polskiej samorządności. Dziadowanie jest niezależne od gminy i od partii politycznej. 

Nie rozumiem, czemu pan Pinkawa rozmawia z wójtem. Chyba nie ulega wątpliwości, że jedyną osobą, która ma jakikolwiek wpływ na ten cyrk, to Jego Ekscelencja Piotr Pyka.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 11:09

Cóż ty pi.....sz o jakiejś woli ludu. Kandydowałeś(aś) może w ostatnich wyborach samorządowych? Może nawet nie wybierałeś radnych i wójta a próbujesz się tutaj wymądrzać.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 23:34

Apel do Rady Jemielnicy!

Ksiadz Rajman czesto mawial: Admoneri bonus gaudet!

 Powinniscie sobie ten slowa wziac do serca, drodzy czlonkowie RADY!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2019 - 15:18

Modlę się do Ducha Świętego, aby Radni poddali się Jego działaniu. Aby zazdrość o dobytek Oswalda nie zaślepiała serc Radnych. Aby Radni służyli ludziom, i nie byli pysznymi, i aby Radni nie trwali w swym zacietrzewieniu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2019 - 14:20

Część radnych na gminie to niepraktykujący katolicy. Pewien jemielnicki radny do kościoła chodzi raz na miesiąc. Wiem bo jestem Co tydzień w kościele. Mam rodzinę i w Strzelcach i na Anabergu... tam jemielnickiego nikt nigdy nie widział.  Natomiast w Karolince w Opolu czesto go widzieli. Ten radny nawet w niedzielę raz płot malował. W piątek jadl kebaba koło jedynki w budce. 

Powinnością katolika jest głosowanie na katolików. A nie na pseudo radnych, którzy swymi uczynkami, mową i poprzez zaniedbanie przeczą naszej Wierze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Sierpień, 2019 - 07:07

BOLSZEWIZM...

BYLE DOJE...AC  bogatszemu

Odpowiedz