fbpx Zmiany i oburzenie | Strzelec Opolski

Zmiany i oburzenie

Zmiany i oburzenie

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ostatnim tygodniu czerwca odbywały się konkursy na dyrektorów 11 jednostek oświatowych gminy Strzelce Opolskie. Doszło do kilku zmian.

 

Elwira Morawiec-Bartczak, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich, została dyrektorem PSP nr 1 i zastąpiła Sabinę Knopik. Konkurs na dyrektora PSP nr 2 został nierozstrzygnięty, podobnie jak konkurs w PSP nr 7. W PSP nr 4 nowym dyrektorem została Joanna Misiec, która zastąpi Dorotę Duczmal. W Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach Jacek Łukaszczyk zastąpi Joannę Niepalę. W Przedszkolu Publicznym nr 4 również nastąpiła zmiana. Od września funkcję dyrektora zamiast Moniki Gorgosz piastować będzie Maria Chudala. W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym dyrektorem dalej będzie Andrzej Damaszek.

 

Zbliżający się rok szkolny oznacza również połączenie 4 szkół podstawowych i przedszkoli w Zespoły Placówek Oświatowych. I tak kolejno dyrektorami ZPO zostali: w Suchej - Teresa Furman (dotychczasowa dyrektor PSP Sucha), w Rozmierce - Irena Pachołek (dotychczasowa dyrektor PSP Rozmierka), w Błotnicy Strzeleckiej - Agnieszka Sobczyk (dotychczasowa dyrektor PSP Błotnica Strzelecka), w Dziewkowicach - Regina Krawiec-Dimitrowa (dotychczasowa dyrektor PP w Dziewkowicach). Wybrani dyrektorzy będą pełnić swoje funkcje od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2024 r.

 

Jak się okazuje, wyniki konkursów na stanowiska dyrektorów wywołały spore zainteresowanie mieszkańców. Do naszej redakcji zgłosili się rodzice, którzy nie zgadzają się ze zmianami w PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich.

 

- My jako rodzice też chyba mamy prawo głosu. Nie widzimy potrzeby zmiany na stanowisku dyrektora. Pani Duczmal przez wiele lat była dyrektorem, nie było na nią żadnej skargi, zawsze miała otwarte drzwi. Nie możemy tak tego zostawić - mówi reprezentantka rady rodziców Iwona Szczepek, mama dwóch synów, którzy uczęszczają do PSP nr 4.

 

Rodzice nie zgadzają się ze zmianą, dlatego zbierali podpisy pod petycją, którą przekażą burmistrzowi.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Folkowanie nie tylko na porcelanie
Już postawili
Bycie eko się nie opłaca?
Poseł w sprawie Barki

Komentarze

Portret użytkownika WGL
Wysłane przez WGL (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2019 - 16:01

Nareszcie zmiana w jedynce i powierzenie szkoły w kompetentne rece. Jak dyrektorka z dwojki potrafila z małej szkółki na peryferiach Strzelec zrobić liczącą się szkołę to i z jedynka sobie poradzi. Czas polożyć kres bałaganowi i  demoralizujacemu kolesiostwu.

Portret użytkownika JZ
Wysłane przez JZ (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2019 - 13:03

Kochani rodzice PSP nr 4 - walczcie o "swoją" Panią Dyrektor, bo ta która ma ją zastąpić nie wiele ma cech związanych z Patronem Waszej Szkoły... Powiem krótko - dramat!!! Moje dziecko uczęszczało do szkoły, w której dotąd była dyrektorem i jestem załamana jej postawą, zresztą nie tylko ja... niestety!!!

Portret użytkownika rodzic
Wysłane przez rodzic (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2019 - 20:38

To znaczy jaką jej postawą? Ma wadę postawy ?  i dlatego nie może być dyrektorem szkoły? Czy JZ poznał osobiście patrona Szkoły NR4, że zna jego cechy?

Portret użytkownika CVU
Wysłane przez CVU (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2019 - 12:54

Zgadzam sie! Moje dzieci rowniez uczeszczaly do szkoly,w ktorej dyrektorem byla pani Misiec. Wszyscy odetchnelismy z ulga,ze jej nie ma :) To osoba malo empatyczna, nie umiejaca wspolpracowac z rodzicami. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2019 - 00:04

 Jeżeli  ktoś nie potrafi nic konkretnego  wyartykułować    to    pierdzi  bez sensu  o   złej\dobrej  atmosferze    lub też   złoj/dobrej  postawie ,  takie   sranie w banie ,  Napisz  koleś  co cię w dupie swędzi   a nie  mędrkuj . 

Portret użytkownika Piotrówka
Wysłane przez Piotrówka (niezweryfikowany) w 16 Lipiec, 2019 - 23:08

Nie znam dokładnie sytuacji w SP4, ale ostatnio jest taka tendencja, że nawet na takim poziomie jak szkoła podstawowa obsadza się stanowiska swoimi ludźmi.
Ponieważ współpracuję z wieloma szkołami niestety często ostatnio spotykam się z taką sytuacją,  że naprawdę bardzo dobrzy dyrektorzy szkół są zastępowani przydupasami władzy. Niestety często odbija się to negatywnie na pracy szkoły.
Akurat Panią Duczmal miałem również okazję poznać i jest moim zdaniem jedną z najlepszych dyrektorek jakie miałem okazję spotkać na swojej drodze zawodowej. Dlatego tym bardziej przykro, że tak się docenia ludzi za ich wieloletnie zaangażowanie i ciężką pracę.

Odpowiedz