fbpx Gmina talentów | Strzelec Opolski

Gmina talentów

Gmina talentów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po raz piąty mieszkańcy Piotrówki i gminy udowodnili, że mają talent...

 

22 czerwca w Piotrówce odbył się przegląd „Nasz Talent”, zorganizowany przez zespół teatralny Faska, Stowarzyszenie Odnowy Wsi Piotrówka oraz świetlicę wiejską.

 

- Mimo licznych imprez w tym dniu, zgłosiło się wielu uczestników. Konkurs rozstrzygany był w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-IV, klasy V-VIII szkół podstawowych oraz dorośli - relacjonuje Patrycja Gola z zarządu Stowarzyszenia Odnowy Wsi. - Każdy wykonawca zaśpiewał jeden utwór z tekstem w języku polskim.

 

Trzeba było pokonać tremę i stanąć przed publicznością oraz jury, w którym zasiedli specjaliści w dziedzinie muzyki: Danuta Kędzierska, Alicja Dymarek, Małgorzata Horoszczak, Patrycja Gola. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach były puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Jemielnicy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez indywidualnych sponsorów.

 

Wśród przedszkolaków wszyscy występujący zajęli pierwsze miejsca, dostali dyplomy, medale i zestawy artystyczne. Występowali: Paweł Ratuszny i Fabian Wieczorek; Dagmara Musioł i Hanna Gawlik; Wiktoria Nemś; Amelia Sowa, Karolina Ignasiak, Wioleta Knapik, Magdalena Łucarz; Laura Gola.

 

W kategorii klas I-IV pierwsze miejsca zajęły Julia Stępień i Wiktoria Filusz, wyróżnienie przyznano Zuzannie Widlińskiej.

 

W kategorii klas V-VIII zwyciężyła Sonia Cyris, a wyróżnienia odebrali Franciszek Hellmann i Antoni Gwózdek.

 

Wśród dorosłych najlepsza była Daria Kotas, dla publiczności wystąpili też Jerzy Kramarczyk, Joachim Krupa, Maria Kanas, Dariusz Kołodziej, Jerzy Ludwig.

 

- Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe statuetki - informuje Patrycja Gola.

 

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, jurorom, rodzicom, nauczycielom przedszkoli i szkół za zachęcenie dzieci do udziału w przeglądzie talentów, prowadzącemu Józefowi Kołodziejowi. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przeglądu i pikniku - podkreśla ją Emilia Szpiech i Barbara Styś.

 

Spotkanie w Piotrówce było okazją zarówno do obcowania z muzyką, jak i sztuką. Miejscowi twórcy, rękodzielnicy zaprezentowali swoje dzieła i wyroby. Byli to Ewa Filusz, Stanisława Kulawiak, Bronisława Latocha, Wiesława Nowak, Barbara Widlińska, Jolanta Grzesik, Stefania Galas, Iwona Galas, Julia Szestakow, Zespół Teatralny „Faska”.

 

- Dziękujemy za poświęcony czas i tworzenie niepowtarzalnych dzieł - dodaje Patrycja Gola.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wójt z absolutorium
Pogrzeb na koszt gminy
Kapliczka jak nowa
Odeszli...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2019 - 13:42

Kompromitacja i masakra Wójta Gminy Jemielnica Wycisły w Łaziskach

Marcinie czy Ty jesteś człowiekiem bez wstydu, no ileż można się ośmieszać ? Ty się w ogóle za wójta nie nadajesz - powiedział Tobie to ktoś? 

W ostatnim wydaniu strzelca opolskiego w artykule pt. "Wilki w Łaziskach" czytamy "Dla rolników to dobrze, że pojawiły się wilki. Będą mniejsze szkody w oprawach wyrządzane przez leśne zwierzęta" - ocenia Czytelnik. Marcinie czyż to nie kompromitacja dla Pana. Masakra Marciniie. Za Twoje lata urzędowania w tym temacie kompletnie nic nie zrobiono. Jedynie co dobrze Ci wychodzi przed rolnikiem, to dobrze klepiesz na dożynkach Swaczyny i Kolka po plecach? Po za tym nic więcej. 

Dostojnie Goście przyjeżdząjący do Łazisk za tą patologię, tą beznadzieją robotę którą widzicie w Łaziskach bierze się wprost z Urzędu Gminy, a Łaziska nie mają z tym nic wspólnego. 

W Łaziskach wybudowano kanalizację technologią - 300 lat do tyłu. Na każdej ulicy przepompownia ścieków. Marcinie jak w Łaziskach jest tyle przepompowni ścieków to ile musi być w takim Wrocławiu. W dodatku przepompownie ścieków postawiono bez jakiegokolwiek przemyślenia, a to przed posesjom domu jednodzinnego, a to przy ulicy gdzie spacerują goście odwiedzający Łaziska, a to na skwerze gdzie miała być fontana. Ale dla urzędników gminy to nie ma pewne znaczenia czy na skwerze stoi przepompownia ścieków czy fontanna bo i tu i tam woda leci. 

Jak już mowa o amatorach od brudnej roboty, to trzeba się przenieść do byłej szkoły w Łaziskach. Tam już dawno miały być robione projekty. Marciniowi z kilka lat udało się zrobić projekt czyli chęci i pomysł były. Dziękumy Marcinie. Tylko dla Łaziszczan ten projekt jest zwykłym  śmieciem, który możesz sobie albo wrzucić do koszta w urzędzie albo powieścić nad swoim biurkiem w urzędzie. Bo jak to nazwać projektem a nie śmieciem jak nie wyklucza totalnie spapranej i beznadziejnej roboty poprzednika ? Dlatego Marcinie Łaziska Dziękują że nie dajecie się do tego bo Pana następca nie dość że będzie musiał poprawiać po Twoim poprzedniku to jeszcze po Tobie. 

I tak dalej przykłady można byłoby wymieniać.

Szkoda, że Łaziska mają takiego pecha co do osoby Wójta Gminy Jemielnica. Kiedyś pomyślano, że próba zrobienia przez Wójta Gminy w Łazisiakch siatkówki plażowej ze złomu, którego chciała się pozbyć Jemielnica będzie ostatnią beznadzieją, nie przemyślaną inicjatywą i ostatnim pośmiewiskiem. Niestety, myślenie to okazało się błędne i z roku na rok lista się wydłuża. Marcinie w Łaziskach nie mieszkają idoici tylko szaleńczy że na Pana głosowali.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2019 - 19:30

A co na to Bez - Radny Łazisk ? Trzeba jeszcze Marcinowi uświadomić, że impreza dożynkowa nie musi się zaczynać w sobotę tylko w piątek. Po za tym na dożnkach darmochę dla Kolka, Swaczyny i innych to możesz sobie uprawiać w Jemielnicy, W Łaziskach każdy jest równy. Przez cały rok żyjecie za publiczną kasę więc na dożynkach darmowe karyto się zamyka. Albo wszyscy albo nikt bo wszyscy płacą przecież podatki. I nigdy nie dojdzie do tak beznadziejnej i bezszczelnej sytuacji jak np. kiedyś na Piotórwce dla elity darmocha, białe obrusy na stołach, a dla normalnego człowieka... no właśnie. Żenada Piotrówka. 

Odpowiedz