fbpx Brakuje 429 lamp! | Strzelec Opolski

Brakuje 429 lamp!

Brakuje 429 lamp!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Firma Tauron wykonała długo wyczekiwaną analizę oświetlenia ulicznego w gminie Kolonowskie. Obecnie mamy 683 latarnie sodowe, które wymienione zostaną na ledowe. Szacowany koszt wymiany to 800 tysięcy złotych. Uzyskane oszczędności w zużyciu prądu pozwolą na spłatę kosztów wymiany w ciągu około ośmiu lat.

 

Z analizy wykonanej przez Tauron wynika, że aby oświetlenie uliczne w naszej gminie spełniało wysokie unijne normy, powinniśmy dostawić kolejnych 429 lamp za około 600 tysięcy złotych! Na szczęście europejskie standardy w tym zakresie nie zostały jeszcze przyjęte przez Polskę. Na taką inwestycję gminy nie stać - po koniecznych do wprowadzenia zmianach w oświacie gmina musi przeznaczyć mnóstwo pieniędzy na dostosowanie szkół. Piszemy o tym obok.

 

Burmistrz Norbert Koston nie chce na razie deklarować, ile dodatkowych punktów świetlnych pojawi się w gminie. Priorytet będą miały te miejsca, gdzie mieszkańcy od lat zgłaszali brak latarni, a odprawiano ich z kwitkiem mówiąc, że zostanie to zrobione przy okazji wymiany oświetlenia. Do końca czerwca ma zapaść decyzja, ile dodatkowych latarni pojawi się w tym roku. Do końca 2019 mają też zostać wymienione wszystkie istniejące oprawy.

 

Dalsza rozbudowa sieci będzie mogła się odbywać w kolejnych latach. W ramach stworzonego planu opracowano też projekty podświetlenia kościołów w Staniszczach Wielkich i w Staniszczach Małych oraz Muzeum w Kolonowskiem. Na razie nie ma wyceny tych dodatkowych zadań. Nie będą one realizowane w pierwszej kolejności, a jako ukoronowanie całej inwestycji.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dlaczego szkoły będą droższe?
Kolorowo i radośnie
Za tydzień
Za czym kolejka ta stoi?
Serdeczności

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Czerwiec, 2019 - 15:38

Na lampy nie ma.. ale na utworzenie funduszu nagród dla pracowników urzędu się znalazły....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Czerwiec, 2019 - 02:24

Nie jest mi żal że nie ma tam dla mnie pracy, żal mi że pomimo wysokich wymagań w konkursach na pracowników, bardzo często przyjmowane są osoby niekompetentne, które w swojej pracy na stanowisku urzędniczym bardzo często wykazują się brakiem wiedzy, brakiem umięjętności konstruktywnego rozwiązywania problemów, brakiem dobrej woli, czasami nawet nowi urzędnicy przyjmują arogancką postawę wobec petentów (na czele z władzami gminy), nie zdając sobie chyba sobie sprawy z tego że to właśnie petenci, czyli mieszkańcy gminy płacąc podatki zapewniają wynagordzenia i (w niektórych przypadkach) niesłusznie nadawane nagrody! A propos... z jakiej racji należą się nagrody za wykonywanie swoich obowiązków? Za to jest pensja! Nagroda powinna być nadawana za wyróżniające efekty swojej pracy, a nie tylko za to że się jest... 

A może by tak na łamach gminnej gazetki, albo Strzelca Opolskiego, albo Kolonowskie TV przedstawiać sylwetki pracowników urzędu? (a może i radnych... to taka podpowiedź dla pani redaktor Strzelca Opolskiego, zamiast czasami pisać o "pierdołach" to może podjąć jakiś cykl o urzędnikach?:) Czego dokonali, czym zasłynęli, jaki jest ich dorobek zawodowy? Czy się dokształcają? Jak oceniają ich petenci?

A może by tak rada gminy decydowała (na podstawie określonych kryteriów) jakim pracownikom urzędu przyznać nagrodę? A nie tylko, że jestem urzędnikiem i ludy kłaniajcie mi sie w pas....

Większość urzędników w miejscu swojej pracy, sami od siebie nie raczą powiedzieć "dzień dobry" napotkanym na korytarzu interesantom. W ten sposób dają świadectwo swojej kulturze osobistej, wykształceniu i szacunku dla drugiego człowieka. I ZA TO JESZCZE NAGRODY....

 

Odpowiedz