fbpx Szerokie klatki i duże przestrzenie | Strzelec Opolski

Szerokie klatki i duże przestrzenie

Szerokie klatki i duże przestrzenie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jak wyglądają nowe mieszkania wybudowane w ramach gminnego programu Twoje M? Wszyscy chętni mogli się o tym przekonać w sobotę, 8 czerwca, na dniu otwartym.

 

Zainteresowanych, którzy z zaciekawieniem oglądali kolejne pomieszczenia, nie brakowało. Jak podkreślił w rozmowie z nami burmistrz Tadeusz Goc, budowa bloku przy Bocznicowej to spełnienie marzeń przyszłych mieszkańców. Budynek jest praktycznie skończony, trwają prace odbiorowe. W najbliższych tygodniach lokatorzy otrzymają klucze.

 

Już planowana jest budowa kolejnych dwóch bloków. Całość ma tworzyć mikroosiedle z infrastrukturą, parkingami i placami zabaw. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, osiedle będzie gotowe za dwa i pół roku. Osoby, które przyszły oglądać powstałe już mieszkania, zachwalały duże przestrzenie, planowały, jak zagospodarowałyby pokoje i dopytywały o szczegóły kolejnych naborów. Może właśnie byli to przyszli mieszkańcy kolejnych bloków?

 

JG

 

„Strzelce Opolskie. Twoje M.” to program budownictwa wielorodzinnego oparty o rozwiązania wdrażane po raz pierwszy w gminie Strzelce. Gmina, przekazując grunt i projekt, pełni rolę dewelopera, ale nie zarabia na inwestycji, bo do ceny mieszkań nie jest doliczana marża. W programie premiowany jest m.in. młody wiek kupujących, powiązanie z naszą gminą (poprzez miejsce zamieszkania albo zatrudnienia).

 

W wybudowanym już budynku jest 27 mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa to blisko 1780 m2.

 

Budynek jest 4-kondygnacyjny, trzyklatkowy z użytkową częścią podziemną.

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mandaty za brak parkingów?
Wyprawka z biblioteki
Uśmiechy ich nie opuszczały

Komentarze

Portret użytkownika rob_
Wysłane przez rob_ (niezweryfikowany) w 12 Czerwiec, 2019 - 07:23

Porównując do podobnego bloku na zachodzie - brakuje mi tutaj podziemnego garażu , windy , oraz paneli fotowoltaicznych na dachu. Można by również pomyśleć o zbiorniku na deszczówkę z dachu z dodatkową instalacją do spłukiwania wc. A tak to tylko zwykły przeciętny blok.... zero ekologii.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Czerwiec, 2019 - 22:38

   zapomniales dodać że takie zachodnie eko     z '' wibratorami na poczekaniu''  kosztuje   na byle  niemieckiej wioseczce 200tys  euro  a  ładne , nowe miieszkania   w    Strzelcach  30-40 tys euro .   A tak swoją drogą to  rozumiem że  mieszkania ktore opisujesz widziałes w katalogu OTTO ?  Jako    częst  gośc  w okolicach Berlina  nie widziałem  wynalazkow o ktorych     naczytałes sie  w  komiksach . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Czerwiec, 2019 - 02:37

W Niemczech nawet w dwupietrowych są windy co likwiduje skutecznie bariery i wyrównuje szansę.

Portret użytkownika rob_
Wysłane przez rob_ (niezweryfikowany) w 13 Czerwiec, 2019 - 06:42

Zdziwię Cię , nie w komiksach tylko u rodziny w małej mieścinie nieopodal Stuttgartu. Dodam że jest to budynek 2 piętrowy i została tam zamontowana winda z napędem hydraulicznym. I bardzo proszę nie przeliczać EUR - PLN. Liczmy 1 : 1 tam masz 3000 EUR wyplaty a tutaj 2000 zł. Jak jesteś na wczasach za granicą to też przeliczasz ile to kosztuje u nas? Wątpie. Bo raczej byś piwa się w knajpie nie napił. Raczej bierzesz ze sobą na wczasy jakąś pule EUR do wydania i wydajesz . Bez przeliczania :) pozdrawiam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Czerwiec, 2019 - 09:23

Jeżeli w niemczech  zarabiasz 3000 euro  to oznacza że  na rączkę dostajesz 1700 ..co  najwyżej 

2 piętrowyh  budynek z winda ?  moze  odwiedzałeś  '' dziadka z wermahjtu ''  w  altenheimie

Portret użytkownika rob_
Wysłane przez rob_ (niezweryfikowany) w 13 Czerwiec, 2019 - 10:58

3000 na reke :)) wielkie mi co...no chyba że pracujesz przez pośrednika ... ale tak pracuje większość przyjezdnych. Po co te ciągłe kłótnie o II WŚ , nienawiść bardzo zła sprawa - podobnie jak nacjonalizm???? Już tyle czasu minęło a ludzie dalej w kółko jakby kręciołka mieli. Po drugie zawsze patrzmy na lepszych od siebie :) . No chyba że będziemy ten blok porównywać do bloku na Białorusi.

pozdrawiam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Czerwiec, 2019 - 09:26

  Parkingi podziemne  to  norma ?   40 %  parkingow stoi pusta ponieważ  kosztują ok 100 euro miesięcznie 

Portret użytkownika Parking
Wysłane przez Parking (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2019 - 23:11

Po co te kłótnie przecież przy tym bloku nie ma wykonanych parkingów, gdzie ci ludzie będą parkować? A podobno na dniach mają przekazać klucze mieszkańcom? O dojedzie nie wspomnę.

Odpowiedz