fbpx Okolica PKS-u pustoszeje | Strzelec Opolski

Okolica PKS-u pustoszeje

Okolica PKS-u pustoszeje

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzelecka spółka PKS niedawno wzbogaciła się o 15 nowych autobusów, obecnie trwa remont budynku dworca. Niestety niebawem na placu przy ulicy Powstańców Śląskich nie będzie można sobie kupić nawet butelki wody czy batonika na drogę. Od pewnego czasu nieczynny jest kiosk Ruchu, podróżujący nie mają, gdzie kupić swojej ulubionej gazety... Zlikwidowanie kiosku to również zlikwidowanie punktu, w którym można było odbierać przesyłki w ramach „Paczki w Ruchu”. Na razie istnieje jeszcze jeden sklep spożywczy, w środku dominują głównie puste półki. Na placu straszy też kilka pustych budek, zdarzy się, że któraś ma wybitą szybę. Budynek, w którym kiedyś mieścił się lumpeks, pomalowany jest sprayem.

 

Idąc trochę dalej w stronę centrum, przy ulicy Powstańców Śląskich 16, przez wiele lat znajdowała się księgarnia katolicka, w której można było kupić okładki na książki do nabożeństw, świeczki, dewocjonalia. Lokal świeci pustkami, a na drzwiach podana jest informacja o drugim już przetargu nieograniczonym na jego najem. Przetarg odbył się 15 kwietnia, ale w wyznaczonym czasie nikt nie wpłacił wymaganego wadium.

 

Gdyby był ktoś chętny na zagospodarowanie pustych lokali, wtedy okolice PKS mogłyby znów tętnic życiem. Byłoby też ładniej, bo puste budynki nie szpeciłyby terenu, przy którym codziennie porusza się wiele osób.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Serdeczności
Poświęcili pomnik
Poczta na wsi - ważna sprawa
Konkurs z książką
To będzie kulturalna niedziela

Komentarze

Portret użytkownika s
Wysłane przez s (niezweryfikowany) w 23 Kwiecień, 2019 - 09:51

Napierw polikwidowali autobusy, a potem płaczą, że biznes stamtąd ucieka.

Co za wredność.

Portret użytkownika derty
Wysłane przez derty (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2019 - 13:48

Ściśle rzecz biorąc, to ilości kursów pks nie zmniejszył. Ale fakt że mniej ludzi nimi jeździ, więc biznes na dworcu jest słabszy. Inna sprawa to jakość tych lokali. Świat idzie do przodu, a te kiosku coraz drastyczniej odstają wyglądem od reszty miasta.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Kwiecień, 2019 - 12:04

   Ogólnie rzecz  biorąc   Strzelce Opolskie  to  upadająca   dziura.  Spójrzcie  ile  wolnych lokali jest   w każdym zakątku miasta . Tak źle jeszcze nie było . A będzie   tylko  gorzej. 

Odpowiedz